جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/04/22 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4196

 تريبون اقتصادي 

 ارز در حال حاضر تك نرخي است

رييس كل بانك مركزي در مورد نرخ ارز گفت: ارز در حال حاضر تك نرخي است. اعتقاد ما اين است كه بانك مركزي در حال حاضر تنها با يك نرخ، ارز عرضه مي‌كند.به گزارش ايسنا، پس از مطرح شدن پيشنهاد سه نرخي شدن ارز توسط رييس كميسيون اقتصادي مجلس از سوي دولت، مقامات دولتي چند باري اعلام كردند كه آن‌ها به دنبال تك نرخي شدن ارز هستند. از اين فراتر، حال رييس كل بانك مركزي گفته كه ارز در حال حاضر تك نرخي است.

بکارگيري دخترخاله و پسرخاله در دستگاه‌هاي دولتي برچيده مي‌شود

معاون حقوقي معاونت توسعه مديريت رئيس جمهور از سه مزيت طرح جديد و دو فوريتي مجلس براي تبديل وضعيت نيروهاي شرکتي خبر داد و گفت: پديده هايي مانند بکارگيري دخترخاله و پسرخاله در دستگاه‌هاي دولتي برچيده مي‌شود. عبدالعلي تاجي در گفت و گو با فارس، در مورد آخرين وضعيت تبديل نيروهاي شرکتي در دستگاه‌هاي اجرايي گفت: بعد از رفع شدن ايرادهاي گرفته شده در مصوبه دولت به موازات آن يک طرح دو فوريتي توسط حدود 30، 40 نفر از نمايندگان مجلس تهيه شده که اين طرح عبارت ديگري از همان مصوبه دولت در مورد تبديل وضعيت نيروهاي شرکتي به شمار مي‌رود.معاون حقوقي، امور مجلس و استانهاي معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس جمهور افزود: طرح دوفوريتي نمايندگان در جلسه قبلي مجلس فرصت ارائه پيدا نکرد و در اولين جلسه مجلس بعد از تعطيلي دو هفته‌اي مطرح مي‌شود.وي اظهار اميدواري کرد با تصويب طرح دوفوريتي نمايندگان براي تبديل وضعيت نيروهاي شرکتي اولا درآمد نيروهاي شرکتي افزايش يابد، ثانيا آنها از بلاتکليفي بيرون آمده و امنيت شغلي پيدا کنند و ثالثا اجحاف نيروهاي شرکتي پايان يابد.تاجي افزود: نمايندگان هم اکنون در حوزه‌هاي انتخابيه حضور دارند و مي‌توانند از نزديک مشکلات نيروهاي شرکتي در حوزه‌هاي انتخابيه خود را بررسي کرده و با اطلاعات بيشتر و مسئوليت‌پذيري نسبت به تسهيل طرح تبديل وضعيت اقدام کنند.

ايران درخواست برگزاري نشست فوق‌العاده اوپک را پس مي‌گيرد

يک منبع آگاه گفت: وزير نفت اعلام کرده است به دليل آنکه قيمت نفت در حال افزايش به بيش از 100 دلار در هر بشکه است، نيازي به تشکيل جلسه فوق العاده اوپک نخواهد بود.اين منبع آگاه در گفت‌وگو با فارس گفت: وزير نفت اعلام کرده است به دليل آنکه قيمت نفت در حال بازگشت به 100 دلار در هر بشکه است نيازي به تشکيل جلسه فوق العاده اوپک نيست.وي تصريح کرد: احتمال آنکه ايران درخواست خود را از اوپک مبني بر تشکيل جلسه فوق العاده پس بگبرد بسيار زياد است.

پرداخت غير حضوري اقساط در بانك ملي

مشتريان بانك ملي ايران با دريافت شماره كارت مجازي مرتبط با تسهيلات مي‌توانند اقساط خود را به صورت غير حضوري پرداخت كنند.به گزارش ايرنا از روابط عمومي ، مشترياني كه ضمن استفاده از تسهيلات بانك ملي ايران، اقساط آن را در سيستم غير متمركز شعب پرداخت مي كنند، مي توانند با مراجعه به سايت اين بانك و با ورود كد ملي، كد شعبه و شماره تسهيلات، شماره كارت مجازي مرتبط با تسهيلات خود را دريافت كنند. مشتريان مي توانند پس از دريافت شماره كارت مرتبط با اقساط خود، جهت پرداخت اقساط از روش هاي غير حضوري انتقال وجه شتابي از جمله انتقال وجه اينترنتي و انتقال وجه از طريق خودپرداز اقدام كنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته