جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/04/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4198

 خبر 

 با پايان فرآيند برگزاري؛

زمان انتشار نتايج 15 كد رشته مرحله دوم المپياد دانشجويي اعلام شد

گروه آزمون و سنجش: آزمون مرحله دوم المپياد متمركز و غير متمركز شيمي و رياضي در جزيره كيش برگزار شد.دكتر حسين توكلي، مشاور عالي سازمان سنجش آموزش كشور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان افزود: آزمون مرحله دوم يا مرحله نهايي المپياد متمركز و غير متمركز رشته هاي شيمي و رياضي با تعداد 73 دانشجوي ايراني و 30 دانشجوي خارجي از كشورهاي اكراين، سريلانكا، تركمنستان، تاجيكستان، اكوادور و عمان ديروز 24 تيرماه، در جزيره كيش آغاز شد و امروز 25 تيرماه پايان مي‌پذيرد.وي گفت: براساس برنامه زمان پيش بيني شده نتايج آزمون رشته هاي شيمي و رياضي در مراسم اختتاميه هفدهمين المپياد علمي دانشجويي كشور كه سه شنبه 27 تير برگزار مي شود اعلام خواهد شد، همچنين آزمون مرحله دوم 15 كد رشته ديگر با تعداد 723 دانشجو كه از اين تعداد 218 نفر برگزيده متمركز و 505 نفر برگزيده غير متمركز بودند 20 تا 22 تيرماه منحصراً در تهران برگزار شد.توكي خاطرنشان كرد: نتايج مرحله نهايي 15 كد رشته ديگر شهريور اعلام مي شود.

آزمون زبان عمومي انگليـسي دانشگاه تهران 5 مرداد برگزار مي شود

گروه آزمون و سنجش: آزمون زبان عمومي دانشگاه تهران به منظور ارزيابي توان داوطلب در زمينه تسلط به دستور زبان، واژگان، خواندن و درک مطلب پنجم مرداد ماه 1391 ساعت 8 صبح به صورت چهار­گزينه اي برگزار مي شود. به گزارش مهر،‌ درب ورود به جلسه آزمون، از ساعت 6:45 صبح باز است.قبولي داوطلباني که حداقل 60 درصد امتياز را کسب کنند تا دو سال براي شرکت در آزمون هاي دکتري تخصصي اين دانشگاه معتبر خواهد بود.کسب حداقل 50درصد امتياز براي داوطلبان شرکت در آزمون دوره دکتري تخصصي رشته هاي زبان و ادبيات فارسي، زبان و ادبيات عرب، فقه و مباني حقوق اسلامي، علوم قرآن و حديث، مدرسي معارف اسلامي و فقه شافعي کافي است. 

مدير کل پشتيباني وزارت علوم تشريح كرد؛

علت محروميت منصرفان از تحصيل آزمون دکتري

گروه آزمون و سنجش: مدير کل پشتيباني و حمايت آموزشي، علت محروميت از شرکت در آزمون دکتري سال هاي آينده براي افراد پذيرفته شده در کنکور امسال که از ثبت نام در دانشگاه انصراف مي دهند را تشريح کرد. سعيد قديمي در گفتگو با مهر، درباره ممنوعيت شرکت در کنکور سال آينده براي داوطلبان کنکور دکتري که عليرغم پذيرفته شدن در مصاحبه اقدام به انصراف از تحصيل مي کنند، گفت: تمام دانشجويان دکتري که شهريه پرداز هستند يا از سوبسيد دولت براي تحصيل در اين مقطع استفاده مي کنند از يک سيستم واحد به نام کنکور سازمان سنجش عبور مي کنند.وي ادامه داد: نداشتن حق شرکت در کنکور سال آينده براي اين دو گروه از دانشجويان که در آزمون دکتري پذيرفته مي شوند صدق مي کند و فرقي نمي کند دانشجوي پولي يا روزانه اين مقطع تحصيلي باشند.به گفته اين مقام مسئول وزارت علوم، وقتي يک صندلي در مقطع دکتري براي فرد خاصي مشخص شده و آن فرد استفاده نکند عملاً جاي او خالي مي ماند، فارغ از اينکه دولت يا خود دانشجو قرار است پول صندلي را پرداخت کند.

قديمي ادامه داد: طبيعي است وقتي فردي از اين صندلي استفاده نکند بايد هزينه اي براي آن پرداخت کند.مدير کل دفتر پشتيباني و حمايت آموزشي وزارت علوم، مراحل انتخاب دانشجوي پولي دکتري شبيه دانشجوي دولتي است و اگر در کنکور قبول شوند و انصراف از تحصيل دهند حق شرکت در کنکور سال آينده دکتري را ندارند.قديمي در پاسخ به اين سوال که ممکن که است براي دانشجو مشکلي ناخواسته پديد آيد که از اين دانشجو اراده حضور در کلاس درس را بگيرد، اظهار داشت: اين موارد خارج از اراده فرد است که کميسيون موارد خاص در سازمان سنجش و وزارت علوم اين موضوع را بررسي مي کند.اين مقام مسئول وزارت علوم، درباره اين موضوع که چرا تنها دانشجويان دکتري حق شرکت در کنکور سال آينده در صورت انصراف از تحصيل، ندارند در حاليکه اگر دانشجويان پذيرفته شده در کنکور سراسري و کارشناسي ارشد انصراف از تحصيل دهند اما واجد شرايط باشند حق شرکت در کنکور سال آينده را دارند، گفت: به هر حال کنکور دکتري بسيار حساس تر است و نمي توان اين کنکورها را با دکتري مقايسه کرد.وي در ادامه با بيان اينکه وقتي به دانشجو اعلام مي شود که مازاد بر ظرفيت پذيرفته شده اگر مشکلي دارد در مصاحبه شرکت نکند که در صورت قبولي و انصراف از تحصيل برايش حق محروميت از کنکور قائل نشود.بر اساس يکي از مصوبات کنکور دکتري، متقاضياني که براي مصاحبه به دانشگاههاي پولي و دوره هاي شهريه اي معرفي مي شوند در صورتيکه بعد از قبولي انصراف از تحصيل دهند سال آينده امکان شرکت در کنکور دکتري را ندارند. پيش از اين، حسين توکلي - مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد که داوطلبان کنکور دکتري که در دوره هاي شبانه، غيرانتفاعي، بين الملل يا پيام نور مجاز و براي مصاحبه به دانشگاههاي مجري اين دوره هاي معرفي مي شوند، در صورتي که قبول شوند و انصراف دهند،‌ محروميت از آزمون سال آينده را دارند.

تاريخ برگزاري آزمون تافل دانشگاه آزاد تغيير كرد

گروه آزمون و سنجش: آزمون زبان بين المللي تافل دانشگاه آزاد اسلامي شنبه 4 شهريورماه سال جاري مطابق با 25 آگوست 2012 برگزار مي شود. به گزارش خبرنگار آفرينش، مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي در اطلاعيه اي اعلام کرد که زمان برگزاري آزمون زبان بين المللي تافل اين دانشگاه از مردادماه به شهريورماه سال جاري تغيير يافت.بر اساس اين گزارش، زمان برگزاري آزمون زبان بين المللي تافل که پيش از اين اعلام شد روز شنبه 28 مردادماه سال جاري مطابق با 18 آگوست 2012 برگزار مي شود، به زمان ديگري موکول شد.اين آزمون شنبه 4 شهريورماه سال جاري مطابق با 25 آگوست 2012 برگزار خواهد شد.شرکت کنندگان مي توانند براي اطلاع بيشتر با شماره تماس 22589868 تماس حاصل کنند.

تقويم دانشگاهي سال تحصيلي 92-91 دانشگاه پيام نور منتشر شد

گروه آزمون و سنجش: تقويم دانشگاهي سال تحصيلي 92-1391 براي کليه مقاطع تحصيلي دانشگاه پيام نور اعلام شد. به گزارش ايسنا، عبدالله معتمدي معاون آموزشي دانشگاه پيام نور طي بخشنامه‌اي، آخرين تغييرات تقويم دانشگاهي سال تحصيلي 92-1391 براي کليه دوره‌هاي تحصيلي دانشگاه پيام نور کارداني، کارشناسي ناپيوسته، کارشناسي (سنتي و طرح تجميع)، كارشناسي ارشد و دكتري را منتشر كرد. بر اين اساس در نيمسال اول سال تحصيلي 91-92 براي ترم پاييز، ارائه درخواست دانشجو و ثبت تغيير رشته، تغيير گرايش و انتقال از اول مرداد سال جاري تا 16شهريور، ثبت دروس معادل سازي شده از اول شهريور تا 15 شهريور، ارائه درخواست مهمان (دائم و موقت) شدن دانشجويان و تاييد توسط مركز مبدا و مقصد از تاريخ اول مرداد 91 شروع و در تاريخ 21 شهريور به پايان مي‌رسد. همچنين ثبت‌نام و انتخاب واحد از 18 شهريور آغاز شده و تا 28 شهريور به پايان مي‌رسد. زمان درخواست وام نيز از زمان شروع ثبت‌نام تا پايان ثبت‌نام مي‌باشد. زمان پرداخت شهريه در زمان ثبت‌نام انجام مي‌گيرد و ثبت‌نام و انتخاب واحد ورودي‌هاي جديد كارشناسي و كارشناسي ارشد رسمي از اول مهر آغاز شده و تا 7 مهر ادامه خواهد داشت.

زمان حذف و اضافه از 22 مهرماه سال جاري شروع و در تاريخ 29 مهرماه سال جاري به پايان مي‌رسد.حذف اضطراري نيز از 18 آذر آغاز شده و تا 24 آذر به اتمام مي‌رسد. تعيين مركز محل آزمون مقطع كارشناسي ارشداز 20 تا 30 آذر انجام مي‌شود. دريافت زمان كارت آزمون توسط دانشجو از 5 دي تا 9 بهمن و زمان انتخاب و ثبت نمره تكدرس كارشناسي از 9 تا 14 دي تعيين شده است. امتحانات نيمسال اول تحصيلي نيز از 16 دي آغاز شده و و در تاريخ 9 بهمن به پايان مي‌رسد. زمان امتحانات دكتري نيز در تاريخ اول بهمن شروع و در تاريخ 20 بهمن به اتمام مي‌رسد. بر همين اساس، 14 بهمن تاريخ پايان اعلام نمرات چهارگزينه‌اي انجام مي‌شود. حداكثر زمان ارائه جواب نسبت به تجديدنظرها توسط بانك سوال در تاريخ 26 بهمن انجام مي‌شود.

ايجاد شش رشته جديد در دانشگاه پيام نور مرکز اردستان

گروه آزمون و سنجش: رييس دانشگاه پيام نور مرکز اردستان گفت: در سال تحصيلي جديد پنج رشته کارشناسي و يک رشته کارشناسي ارشد به رشته‌هاي اين دانشگاه اضافه خواهد شد. پيمان آقايي در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينکه از سال 1386 تا کنون شاهد توسعه قابل توجه دانشگاه پيام نور مرکز اردستان در زمينه آموزشي و عمراني هستيم، اظهار کرد: با پيگيري‌هاي صورت گرفته در سال تحصيلي جديد تعداد رشته‌هاي کارشناسي اين دانشگاه از 24رشته به 29 رشته افزايش پيدا خواهد کرد و درصورت راه‌اندازي رشته کارشناسي ارشد به 30رشته قابل افزايش است. وي با بيان اينکه در تلاش هستيم تمام نيازهاي صنايع شهرستان را در زمينه نيروي متخصص انساني تامين کنيم، افزود: در اين راستا در سال تحصيلي جديد رشته‌هاي مهندسي عمران، مديريت جهانگردي و گردشگري، مهندسي برق و الکترونيک،مهندسي آي تي و سخت افزار و کامپيوتر به رشته‌هاي اين دانشگاه اضافه خواهد شد. رييس دانشگاه پيام نور مرکز اردستان با بيان اينکه دانشگاه پيام نور مرکز اردستان در سال گذشته عنوان مرکز نمونه آموزشي استان اصفهان را کسب نموده است، تصريح کرد: همچنين اين مرکز در حوزه مالي به عنوان مرکز برتر استان انتخاب شد و با انجام 72برنامه متنوع فرهنگي يکي از مراکز برتر استان در زمينه فرهنگي شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته