جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/05/02 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4205

 در واكنش به وضعيت اتباع ايراني ؛
 صالحي: سوريه آرام است و نياز به اقدام خاصي نيست 

وزير امور خارجه در رابطه با وضعيت اتباع ايراني در سوريه گفت: سوريه آرام است و نيازي نيست در مورد اتباع ايراني ساکن در دمشق اقدامي صورت گيرد. به گزارش مهر‌، علي اکبر صالحي وزير امور خارجه کشورمان در حاشيه مراسم سالگرد شهيد داريوش رضايي نژاد که در سازمان انرژي اتمي برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: دشمنان به دنبال فشار به جمهوري اسلامي ايران هستند و فکر مي‌کنند اگر به ايران فشار بياورند ملت تسليم اين فشارها مي‌شود.

وي افزود:‌ اين در حالي است که مقاومت يکي از عوامل محرک براي گام برداشتن در مسير تعالي است و بر مقاومت و پيشرفت ملت ايران هر روز افزوده مي‌شود. صالحي خاطرنشان کرد: اهداف استکبار ايجاد ياس و نااميدي از تحرکاتي است که آنها در مقابل ملتي که 33 سال پيش تصميم گرفت مستقل باشد صورت مي‌دهند. به گفته وزير امور خارجه آنها به هر اقدامي دست مي‌زنند تا در دل ملت ايران ايجاد ياس کنند و اين موضوع را از منظر مادي خود مي‌نگرند که اگر به کشوري فشار آورند ملت آن تسليم مي‌شوند.

صالحي تصريح کرد: مقاومت يکي از عوامل محرکه ملت ايران است و هر تلاشي که انجام دهند بر مقاومت و پيشرفت ملت ايران افزوده مي‌شود.به گفته وي ما در جهت درستي حرکت کرده و اهداف امام راحل(ره) را با جديت دنبال مي‌کنيم.وزير امور خارجه کشورمان خاطرنشان کرد: تحريم‌هاي اخير محدوديت‌هايي را ايجاد کردند اما ملت ما ايستاده و به خلاقيت و ابتکار روي آورده است.صالحي همچنين در پاسخ به سوالي درباره وضعيت اتباع ايراني در دمشق تصريح کرد: سوريه آرام است و نيازي نيست در مورد اتباع ايراني اقدامي صورت گيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته