جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/05/02 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4205

 ميز خبر 

 احمدي‌نژاد درپيامي به سيدحسن نصرالله:

جنگ 33 روزه، فتح‌الفتوح مقاومت لبنان و منطقه است

رييس‌جمهور ـ در پيامي به سيدحسن نصرالله ـ دبيركل حزب‌الله لبنان ـ ضمن تبريک سالروز پيروزي افتخارآفرين آنها در جنگ 33 روزه، آن را فتح‌الفتوح مقاومت لبنان و منطقه دانست.به گزارش ايسنا، احمدي نژاد در اين پيام تاکيد کرد: رزمندگان مقاومت در اين جنگ تحميلي توانستند هيمنه پوشالي رژيم اشغالگر و متجاوز را زير پا گذاشته و پايه‌هاي ظلم و ستم را به لرزه درآورند که نتيجه آن، عزّت و سربلندي ملّت‌ها و سرافکندگي جبهه استکبار و حاميانش بود.

متن كامل اين پيام به شرح زير است:

«سالروز پيروزي افتخارآفرين مجاهدان فداکار و دلاور مقاومت اسلامي در جنگ 33 روزه را که در سايه عنايات الهي، رهبري‌هاي مدبرانه جنابعالي و مجاهدتهاي رزمندگان عزيز و مقاومت مردم مظلوم لبنان و خونهاي پاک شهيدان عزيز محقق شد، به جنابعالي و ملّت دلاور و برادر لبنان تبريک مي‌گويم.جنگ 33 روزه، بدون شک فتح‌الفتوح مقاومت لبنان و منطقه است؛ جنگي که در آن رزمندگان مقاومت توانستند هيمنه پوشالي رژيم اشغالگر و متجاوز را زير پا گذاشته و پايه‌هاي ظلم و ستم را به لرزه درآورند. نتيجه اين جنگ تحميلي، عزّت و سربلندي ملّت‌ها و سرافکندگي جبهه استکبار و حاميانش بود.امروز و در روزهايي که درخت تنومند مقاومت ثمر داده و ملتهاي منطقه از ميوه‌هاي دلنشين آن بهره‌مند مي‌شوند، بار ديگر، چشمان منتظر ملّت‌ها، ثمره مقاومت و بيداري را مي‌بينند و اشک شوق مي‌ريزند. امروز، خانه عنکبوت از هر زمان ديگر لرزان‌تر و جبهه مقاومت و ايستادگي از هر وقت ديگري قوي‌تر و استوارتر است.از خداوند متعال، استمرار سلامتي و موفقيت جنابعالي و مبارزان غيور مقاومت اسلامي و اقتدار روزافزون ملّت‌ها را مسألت دارم.»

پيونگ يانگ: جنگ قدرتي در كره شمالي رخ نداده است

كره‌‌شمالي گمانه‌زني‌ها در رسانه‌هاي آمريكا و كره‌ جنوبي در خصوص تغييرات اخير در كادر رهبري خود را رد كرد. به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري شينهوا، خبرگزاري رسمي كره شمالي موسوم به خبرگزاري KCNA در تفسيري خبري، رسانه‌هاي آمريكا و كره جنوبي را به سبب گسترش شايعات درباره تغييرات در كادر رهبري پيونگ يانگ را كه طي يك نشست حزب كارگران كره اعلام شد، محكوم كرد. روز يكشنبه ري يونگ هو، رئيس سابق ستاد كل ارتش خلق كره شمالي به سبب بيماري از همه سمت‌هايش كنار گذاشته شد و يك روز بعد هيون يونگ چول، جاي وي را گرفت. خبرگزاري رسمي كره شمالي در ادامه گزارش داد: شايعاتي منتشر شده است مبني بر اينكه در ميان رهبران اين كشور جنگ قدرت جدي در گرفته و حزب كارگران خط مشي بنيادي خود را از سياست "اول ارتش" به سياست "اول حزب" تغيير داده و بيماري علت اصلي كنار گذاشته شدن ري يونگ هو نبوده است، اين گزارش‌ها "تعّدي گستاخانه" به حاكميت كشور و "توهين‌هاي غير قابل تحمل" به پيونگ يانگ است.

سازمان "قاعدة الجهاد" مسئوليت انفجاراتوبوس يهوديان را برعهده گرفت

سازمان "قاعدة الجهاد" مسئوليت انفجار اتوبوس حامل گردشگران يهودي در بلغارستان را بر عهده گرفت و اعلام کرد که جهاد در تمامي زمينه‌ها به منظور جنگ عليه يهوديان و آمريکايي‌ها تا زمان خروج آنها از اراضي اسلامي ادامه خواهد داشت.به گزارش ايسنا، به نقل از مرکز اطلاع رساني فلسطين، اين سازمان طي بيانيه‌اي خاطرنشان کرد که ماه رمضان ماه جهاد و شهادت و جنگ عليه دشمنان خدا و پيامبر خدا يعني يهوديان و حاميان آمريکايي آنهاست.اين در حالي است که منابع صهيونيستي و بلغاري "مهدي محمد غزالي" شهروند سوئدي الجزائري الاصل را مجري عمليات شهادت‌طلبانه شهر "بورجس" بلغارستان معرفي کرده بودند که منجر به کشته شدن هفت صهيونيست و زخمي شدن 30 تن ديگر شد.راديو عبري به نقل از اين منابع خاطرنشان کرده بود که غزالي از اعضاي سازمان القاعده بوده و قبلا به کشورهاي عربستان، افغانستان و پاکستان سفر داشته است.

رئيس سازمان امنيت ملي تاجيکستان کشته شد

"عبدالله نظراف" مسئول کميته امنيت ملي تاجيکستان در استان "بدخشان" اين کشور به قتل رسيد.به گزارش ايلنا، کميته امنيت ملي تاجيکستان در اطلاعيه‌اي اعلام کرد، بر اثر حمله يک گروه ناشناس به خودروي حامل نظراف در منطقه "اشکاشيم" واقع در 2 کيلومتري شهر "خارغ" مرکز بدخشان، وي با ضربات متعدد چاقو به قتل رسيد.همچنين گفته مي‌شود چهار نفر از همکاران نظراف شامل راننده وي نيز در اين حادثه زخمي شدند که حال آنان رو به بهبودي گزارش مي‌شود.کميته امنيت ملي تاجيکستان در حالي خبر اين حادثه را يک روز پس از قتل وي منتشر مي‌کند که در بيانيه خود تاکيد دارد، بنابر شواهدي که تاکنون بدست آمده است، قتل اين مقام بلندپايه امنيتي به‌طور مستقيم با فعاليت اداري وي مرتبط بوده است.در اين اطلاعيه صراحتا از دست داشتن گروه‌هاي مرتبط با قاچاق مواد مخدر خبر داده شده است.

رئيس ستاد مشترک ارتش سوريه منصوب شد

رئيس جمهوري سوريه رئيس ستاد مشترک ارتش سوريه را در پس انتقال رئيس سابق به وزارت دفاع منصوب کرد. به گزارش فارس، خبرگزاري رسمي سوريه (سانا)، اعلام کرد که بشار اسد رئيس جمهوري اين کشور رئيس جديد ستاد مشترک ارتش سوريه را تعيين کرد. اسد «علي ايوب» را پس از آن رئيس ستاد مشترک ارتش سوريه اعلام کرد که فهد جاسم الفريج رئيس سابق اين ستاد را در پي ترور وزير دفاع، به عنوان وزير جديد دفاع اين کشور تعيين کرد. داود عبدالله راجحه وزير دفاع سوريه چهارشنبه گذشته 28 تيرماه در انفجار ساختمان شوراي امنيت ملي سوريه به همراه چند تن ديگر از سران امنيتي ترور شد و بشار اسد ساعتي بعد فهد الفريج رئيس ستاد مشترک را جايگزين او کرد.به گزارش سانا، بشار اسد پس از اين انتصاب، با علي ايوب ديدار کرد و تدابير لازم و مسائل مهم را به وي اعلام کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته