جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/06/09 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4235

 خبر 

 وزير خارجه تونس:

به دنبال تقويت روابط با ايران هستيم

وزير امور خارجه تونس گفت: ما به دنبال تقويت روابط ميان ايران و كشورمان هستيم. به گزارش ايسنا، وزير امور خارجه تونس در حاشيه دومين روز از اجلاس وزيران خارجه كشورهاي عضو جنبش غيرمتعهدها در تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالي مبني بر اينكه آيا تونس برنامه‌اي به منظور تقويت روابط با تهران دارد يا خير؟ گفت: ما در مسير تقويت روابط دوكشور به ويژه بعد از وقوع انقلاب در كشورمان هستيم و تاكنون سفرهاي متعددي از سوي مسئولان ايراني به تونس انجام شده است از جمله سفر دكتر صالحي و معاون رييس‌جمهور ايران. وي در ادامه شانزدهمين اجلاس سران كشورهاي عضو جنبش غيرمتعهدها را مثبت ارزيابي كرد و گفت: شركت اعضا در اين نشست بسيار خوب و چشمگير بوده است. همچنين در نشست وزيران كارها به شكل خوبي در جريان است و اميدواريم كه امروز نتايج خوبي حاصل شود.وزير امور خارجه تونس ادامه داد: رياست ايران در اين اجلاس نيز امري ممتاز به شمار مي‌رود چرا كه ايران دولتي قدرتمند در منطقه است.وي ادامه داد: مقامات ايراني در اين نشست بسيار ميهمان‌نواز بوده و به گرمي از ميهمانان استقبال كرده‌اند و مذاكرات و گفت‌وگوها ميان همه اعضا در همه گروه‌ها در اين اجلاس بسيار مفيد بوده است.

كرزاي: غيرمتعهدها توانايي ايفاي نقش در عرصه جهاني و منطقه‌اي را دارند

رييس‌جمهور افغانستان در بدو ورود به تهران با اظهار خرسندي از سفر به ايران گفت: جنبش غيرمتعهدها توان آن را دارد كه در حل و فصل مسائل جهاني و منطقه‌اي به خوبي به ايفاي نقش بپردازد و تاثيرگذار باشد.به گزارش ايسنا، حامد كرزاي با بيان اين‌كه خوشحالم بار ديگر به ايران آمدم و فرصتي شده تا برادران خود در ايران را ببينم، به حضور تعداد زيادي از سران كشورهاي جنبش غير متعهدها در اجلاس تهران اشاره كرد و گفت: اطمينان دارم كه سران شركت‌كننده در اين اجلاس با خاطره خوبي از ايران به كشور خود باز خواهند گشت.كرزاي ادامه داد:‌در اين اجلاس مسائل جهاني و منطقه‌اي مورد بررسي قرار مي‌گيرد و انشاءالله راهكارهاي مناسب براي حل اين مشكلات انديشيده شود.

تغييردر مديريت دنيا لازمه تثبيت صلح پايدار است

رئيس جمهور بنين و رئيس دوره اي آفريقا گفت: براي تغيير درمديريت دنيا بايد تغييرات اساسي صورت گيردتا صلح ثبات پيدا کند.به گزارش خبرگزاري نم، يايي بنه ، رييس جمهور و رييس دوره اي آفريقا در بدو ورود خود به تهران به خبرنگاران گفت: خداوند بزرگ مديريت اين دنيا را به ما محول کرده و از ما خواسته به بهترين شکل آن را اداره کرده و دنيايي پر از صلح ثبات بسازيم.متاسفانه دنياي امروز ما بيمار است و بايد مديريت جهاني را دوباره بررسي کنيم تا تغييرات اساسي در مديريت باعث ثبات يافتن صلح شود.وي افزود:شعار امسال اجلاس بسيار خوب است و به مقامات ايراني و مردم آن جهت برگزاري اجلاس تبريک مي گويم و يادآور مي شوم مردم ايران دوست ملت آفريقا هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
اجلاس در تهران
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته