جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/06/11 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 4236

 اخبار روز 

صالحي: ايرانيان ربوده شده در ليبي با خانواده‌هايشان تماس تلفني گرفته‌اند

علي اكبر صالحي در حاشيه دومين روز نشست شانزدهمين اجلاس سران غيرمتعهدها در تهران خبر داد كه امروز تماس تلفني بين ايرانيان ربوده شده در ليبي با خانواده‌هايشان برقرار شده و آنها در سلامت به سر مي‌برند.

به گزارش ايسنا، علي اكبر صالحي وزير خارجه كشورمان با اشاره به پيگيري دستگاه ديپلماسي كشور در ارتباط با آزادي هرچه‌زودتر ايرانيان ربوده شده در ليبي گفت: در اين ارتباط تماس‌هاي متعددي با مقامات ليبي داشته‌ايم و در مكه نيز با وزير خارجه اين كشور صحبت كرديم. وي گفت:‌ امروز تماس تلفني بين ايرانيان ربوده شده در ليبي با خانواده‌هايشان برقرار شده و آنها در سلامت به سر مي‌برند و مقامات ليبيايي به ما قول داده‌اند كه اين عزيزان هرچه زودتر آزاد شوند.

شاه عربستان خطاب به اوباما: حمله همه جانبه به سوريه از شما، تامين هزينه‌ها از ما

شاه سعودي در نامه‌اي به رئيس جمهور آمريکا به وي تضمين داد که در صورت حمله فراگير به سوريه تمامي هزينه هاي اين حمله را پرداخت مي کند و مانع از افزايش قيمت نفت در بازار جهاني مي شود. به گزارش فارس، هفته نامه فلسطيني المنار اعلام کرد که عربستان سعودي به دولت آمريکا اطلاع داده است که آمادگي اين را دارد که تمام هزينه هاي تجاوز همه جانبه به سوريه و تخريب مراکز دولتي سوريه و تجزيه ارتش آن را پرداخت کند.

المنار به نقل از منابع نزديک به خاندان آل سعود فاش کرد که شاه عربستان سعودي در پيامي دست نويس که براي باراک اوباما رئيس جمهور آمريکا فرستاده، تاکيد کرد که عربستان تضمين مي کند که در صورت حمله به سوريه قيمت نفت در همان معدل کنوني خود باقي بماند و افزايش پيدا نکند، عربستان همچنين تاکيد کرده که در صورت حمله افزايش صادرات نفت عربستان به همراه افزايش صادرات نفت ليبي جبران کمبود نفت در بازارهاي جهاني را خواهد کرد.بنا بر اعلام اين منابع، رياض با وجود پايداري ملت و دولت سوريه در مقابل بحران ها به همراه آمريکا اعتقاد دارد که بايد ملت سوريه را به فرسايش اقتصادي و نظامي کشاند تا در آينده در مقابل هر درگيري احتمالي بين ايران و اسرائيل بي طرف باشد. همچنين در حال حاضر سناريوي مشابهي نيز در دست اجراست تا حزب الله لبنان نيز در درگيري احتمالي آينده ميان ايران و اسرائيل بي طرف باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
اجلاس در تهران
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته