جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/11/02 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - دوشنبه (دوم محرم الحرام سال 1428) نسخه شماره 2682

  با پيام دکتر جاسبي;
 از پژوهشگران برتر منطقه 9 دانشگاه آزاد اسلامي تجليل شد 


آفرينش: مراسم تجليل از پژوهشگران برتر منطقه 9 دانشگاه آزاد اسلامي با پيام دکتر جاسبي در مشهد برگزار شد.
در بخشي از اين پيام که توسط رئيس شوراي پژوهشي منطقه 9 خوانده شد، آمده است: دين اسلام همواره در راس ادياني بوده است که از علم و دانش تمجيد کرده است و از سوي ديگر در تبلور چنين نگرشي، علما و دانشمندان بزرگي در مهد ايران رشد يافته اند و به جامعه علمي جهاني تقديم شده اند.
در بخش ديگري از اين پيام آمده است: امروز نيز با توسعه فرهنگ ژرف انديشي در مباني علوم نوين و کار گروهي سازمان يافته، دست يافتن به قله هاي رفيع هريک از شاخه هاي علمي در سطح جهاني امري غير ممکن نخواهد بود. پيشرفت هاي علمي دانشمندان جوان کشورمان در خصوص راه اندازي صنعت صلح آميز نيروگاه هاي هسته اي و به دنبال آن تکميل فرآيند پيچيده توليد انرژي هسته اي و نيز پرداختن به موضوع تغيير شکل يافتن سلول هاي بنيادين و اصلاح ژنتيکي نباتات، همگي گوياي گوشه اي ناچيز از توان و استعداد علمي جوانان اين مرز و بوم است و در اين فرآيند دانشگاه آزاد اسلامي با داشتن توان علمي، پژوهشي و خدماتي در ربع قرن فعاليت موفق در برهه اي از تاريخ با تربيت حدود يک ميليون و 900 هزار نفر دانش آموخته، يک ميليون و 300 هزار نفر دانشجو و... نقش حساس و کليدي در توليد علم و توسعه پايدار ايفا کند.
حلمي رئيس واحد مشهد و دبير منطقه 9 نيز در اين مراسم گفت: در اجراي کارهاي پژوهشي انگيزه هاي مادي متعددي وجود دارد که يکي از آن ها انگيزه فطري است چرا که انسان همواره در تلاش براي شناخت خدا و طبيعت خود بوده است.
وي برخي فعاليت هاي واحد مشهد از جمله ايجاد پژوهشکده هايي در رشته فيزيک، نانوتکنولوژي، مواد و پژوهشکده پيامبر اعظم (ص) را يادآور شد. در پايان اين مراسم از 33 نفر از پژوهشگران برتر منطقه 9 در سال تحصيلي 84-85 با لوح و جوايز تقدير شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
هنري 2
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته