جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/06/21 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4245

 سرپرست کميته برنامه ريزي کتابداري و اطلاع رساني؛
 تصويب گرايش مديريت کتابخانه هاي دانشگاهي 

 گرايش هاي مديريت کتابخانه هاي دانشگاهي و مديريت اطلاعات تصويب شد. جعفر مهراد، سرپرست کميته برنامه ريزي کتابداري و اطلاع رساني در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: به دعوت معاون آموزشي وزارت علوم تحقيقات و فناوري، جلسه شوراي عالي برنامه ريزي در دفتر معاونت آموزشي تشکيل شد.

وي افزود: اين جلسه آغاز شد که برنامه هاي مديريت کتابخانه هاي دانشگاهي و مديريت اطلاعات در مقطع کارشناسي ارشد که پيش از اين به تصويب کميته برنامه ريزي کتابداري و اطلاع رساني رسيده بود در دستور کار شوراي عالي برنامه ريزي قرار گرفته و پس از استماع اعضاي شوراي عالي برنامه ريزي برخي از سوالات مطرح در اين باره توسط سرپرست کميته برنامه ريزي کتابداري و اطلاع رساني پاسخ
داده شد.

وي خاطر نشان کرد: پس از تاييد شورا مقرر شد که درسي درباره مباني و فلسفه ارزشي اطلاعات و دانش به عنوان درس اختياري به مجموعه دروس هاي اختياري اضافه شود.

حقوق مالکيت معنوي به دروس اختصاصي اضافه شد

مهراد در ادامه گفت: همچنين گرايش مديريت اطلاعات به صورت مصور و با ارائه اسلايدها از محتواي برنامه به تصوير کشيده شد.

وي افزود: البته برنامه مديريت کتابخانه هاي دانشگاهي و برنامه مديريت اطلاعات پيش از اين در دانشگاه هاي کشور اجرا مي شد اما به دليل تغييرات شگرفي که در آموزش عالي و تحقيقات علمي در ايران و جهان صورت گرفته تجديد نظر در اين برنامه ها ضرورت و اهميت داشته است.

مهراد تصريح کرد: برنامه مديريت اطلاعات بيشتر براي سازمان هاي دولتي و مراکز اطلاع رساني تهيه و تدوين شده و بدين ترتيب دستگاه هاي اجرايي داراي کتابخانه و مرکز اطلاعات از مکان هايي هستند که فارغ التحصيلان اين گرايش مي توانند در آن مشغول به کار شوند.

وي خاطر نشان کرد: تمام شرکت کنندگان از تجديد نظر اساسي صورت گرفته در اين برنامه تمجيد کرده و اين برنامه نيز به اتفاق آرا تصويب شد و تنها موردي که مقرر شد به اين برنامه اضافه شود، درس حقوق مالکيت معنوي بود که به پيشنهاد شوراي عالي برنامه ريزي به درس هاي اختصاصي انتخاب شده اضافه گرديد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته