جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/11/02 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - دوشنبه (دوم محرم الحرام سال 1428) نسخه شماره 2682

 احضار دانشجو در فصل امتحانات با هرنگاهي محکوم است 

ايسنا: متاسفانه در تمام دولت ها به جنبش دانشجويي جفا صورت گرفته است و دولت ها هيچ گاه تلاش نکردند با نگاه منطقي به جنبش دانشجويي بنگرند.
علمشاهي، عضو شوراي مرکزي دفتر تحکيم وحدت (طيف شيراز)، تصريح کرد: متاسفانه از دوران گذشته تاکنون تعريف خاصي از نحوه فعاليت تشکل هاي دانشجويي و برخورد مسوولان با آنان وجود نداشته است. در دانشگاه هاي کشور نوع برخورد با تشکل هاي دانشجويي و فعالان دانشجويي سليقه اي است. لازم است تعريف مشخص واحد و مکانيزم درست درخصوص تعامل دانشجويان و مسوولان شکل بگيرد.
اين فعال دانشجويي با اشاره به فضاي دانشگاه در سال هاي گذشته ابراز عقيده کرد: متاسفانه در هر دولتي ما شاهد انزواي جنبش دانشجويي بوديم و بخشي از آن به نحوه  تعامل بازمي گردد. در انتهاي دولت آقاي هاشمي با فضايي روبه رو شديم که بخشي از آن باعث شکل گيري دوم خرداد شد و در دولت آقاي خاتمي شاهد انفعال کامل دانشگاه ها بوديم و در دولت آقاي احمدي نژاد به گونه اي ديگر شاهد انفعال تشکل هاي دانشجويي هستيم. ما شاهد برخورد مديريت واحد در دانشگاه ها نيستيم و مسوولان به جاي آن که به دانشجويان به عنوان دلسوزان نظام نگاه کنند آنها را به چشم جواناني خام و بي تجربه مي بينند. وي افزود: متاسفانه جنبش دانشجويي را به عنوان متغير تعريف شده منطقي در چارچوب تعاريف، تلقي نمي کنند. تا هنگامي که چنين تعريف هاي واضحي وجود نداشته باشد شاهد برخوردهاي غيرمنطقي هستيم. به همين دليل دانشجويان در فصل امتحانات به کميته انضباطي احضار مي شوند. اين موضوع با هر نگاهي محکوم است; چراکه ايام امتحانات مهم ترين فصل دانشجويي تلقي مي شود و دانشجويان بايد اجازه داشته باشند با آرامش کامل امتحانات خود را پشت سر بگذارند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
هنري 2
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته