جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/06/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 4246

 ميز خبر 

خروش اعتراضي مردم عليه اسلام ستيزان و اهانت كنندگان به پيامبراعظم (ص)

تجمع هزاران نفري مردم تهران در اعتراض به اهانت به ساحت مقدس پيامبر اعظم امروز بعد از اقامه نماز جمعه با به آتش کشيدن پرچم امريکا و اسرائيل توسط نماز گزارن برگزار شد.

به گزارش مهر، تجمع هزاران نفر از مردم تهران در مقابل دانشگاه تهران به نشانه اعتراض به فيلم موهن آمريکايي که در آن به ساحت مقدس پيامبر اعظم توهين شده بود، روز گذشته با به آتش کشيدن پرچم آمريکا و اسرائيل و قرائت بيانيه پاياني در محکوميت اين اقدام به پايان رسيد.

در پايان اين تجمع اعتراضي همچنين پرچم آمريکا و اسرائيل توسط جوانان به آتش کشيده شد و همزمان با اين اقدام مردم شعار مرگ بر امريکا و مرگ بر اسرائيل سر دادند.تجمع و راهپيمايي اعتراضي ايرانيان در اعتراض به اهانت به ساحت مقدس پيامبر اعظم امروز در سراسر کشور بعد از اقامه نماز جمعه برگزار شد.

در پايان راهپيمايي راهپيمايان با صدور بيانيه اي ضمن محکوم کردن اين اقدام دولت آمريکا در حمايت و انتشار فيلم موهن عليه پيامبر اسلام تاکيد کردند: دولت آمريکا بايد از تمام مسلمانان جهان عذر خواهي رسمي داشته و عاملان اصلي آنرا مجازات کند و سازمان هاي بين المللي وحقوق بشر، به ويژه سازمان ملل متحد ، سازمان همکاري هاي اسلامي و سران جنبش عدم تعهد نيز بايد در موضعي واحد وبا اتخاذ تصميمات جدي و اقدامات کاربردي واجرايي، اين اقدام شنيع رامحکوم نموده، عاملان آنرا تحت سخت ترين پيگيري هاي بين المللي قرار دهند.

نيکزاد: کانديداي رياست جمهوري نمي‌شوم

وزير راه و شهرسازي پايان دوران استانداري اکبر نيکزاد ثمري در کهگيلويه و بويراحمد را تصميم دولت خواند و گفت: همه ما سرباز نظام هستيم و هر کجا تصميم گرفته شود که خدمت کنيم همانجا خدمت مي کنيم.

علي نيکزاد ثمري در گفت‌وگو با ايلنا از گچساران در پاسخ به اين سئوال که نظر شما در خصوص تغيير پست برادرتان از استانداري كهگيلويه به اردبيل چيست و آيا تاثيري بر کمک هاي شما به کهگيلويه و بويراحمد خواهد گذاشت، افزود: ما سرباز نظام هستيم و وظيفه داريم هر کجا تصميم گرفته شود خدمت کنيم و اين تصميم دولت بوده و بايد تابع آن باشيم.

وي تاکيد کرد نگاه ما به کهگيلويه و بويراحمد و مشکلات آن ويژه بود و از اين به بعد هم ويژه تر خواهد شد.

نيکزاد همچنين احتمال حضور خود در انتخابات رياست جمهوري سال آينده را رد کرد و گفت: چنين تصميمي نداشته و ندارم و کانديدا نمي شوم.

در پي حمله معترضان يمني؛

سفارت آمريكا در صنعاء تخليه شد

شبكه خبري اسكاي نيوز گزارش داد، تظاهركنندگان در يمن به دنبال انتشار فيلم موهن به ساحت مقدس پيامبر اكرم (ص) به سفارت واشنگتن در صنعاء حمله كردند.

به گزارش ايسنا، پس از آنكه سفارت آمريكا در يمن مورد حمله صدها تن از معترضان قرار گرفت نيروهاي امنيتي به شليك گلوله و گاز اشك آور متوسل شدند.حمله به سفارت آمريكا در يمن در حالي رخ داد كه سه‌شنبه شب سفارت آمريكا در ليبي نيز مورد هدف
قرار گرفت.

در همين حال منابع خبري از تخليه سفارت واشنگتن در صنعاء خبر دادند.به گزارش خبرگزاري رويترز، تظاهركنندگان شيشه‌هاي دفاتر و بخش‌هاي امنيتي محوطه سفارت واشنگتن در صنعاء‌ را شكستند. تعدادي خودرو در داخل محوطه حياط سفارت به آتش کشيده شده‌اند و ساختمان سفارت از کارکنانش تخليه شده است.

از سوي ديگر، شبكه خبري بي.بي.سي گزارش داد: تظاهرکنندگان در صنعا، پايتخت يمن، در مقابل ساختمان سفارت آمريکا جمع شده و در حال حمله به آن هستند.

تيراندازي پليس به سوي تظاهرکنندگان تعدادي زخمي برجاي گذاشته اما شمار آنها هنوز اعلام نشده است.عمليات تخليه سفارت از کارکنانش آغاز شده است.در مصر نيز درگيري‌ها در مقابل سفارت آمريکا ادامه دارد و اورژانس قاهره اعلام کرده که شمار زخمي‌ها ميان تظاهرکنندگان و پليس به 16 تن رسيده است.

كلينتون درواكنش به فيلم ضد پيامبر: اين فيلم دليلي براي خشونت و حمله به مراکز ديپلماتيک آمريکا نيست

به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس، وزير خارجه آمريکا درباره فيلم موهن به ساحت پيامبر (ص) گفت آمريکا هرگز شهروندانش را از حق ابراز کردن ديدگاه‌هايشان محروم نمي‌کند.

بر اساس اين گزارش، وزير خارجه آمريکا گفت اين فيلم «نفرت‌انگيز» و «قابل سرزنش» است، اما آمريکا هرگز شهروندانش را از ابراز کردن ديدگاه‌هايشان هر چقدر هم که ناخوشايند باشند، باز نمي دارد.

آسوشيتدپرس درباره بخش اول نظرات کلينتون که فيلم مذکور را «نفرت‌انگيز» خوانده بود نوشت وزير خارجه آمريکا از لحني تندتر براي انتقاد از فيلم مذکور استفاده کرد.

کلينتون حمله به سفارت آمريکا در ليبي را محکوم کرده بود اما درباره فيلم موهن به پيامبر (ص) اظهار نظر نکرده بود.

با اين حال، وزير خارجه آمريکا گفت اين فيلم دليلي براي خشونت يا حمله به مراکز ديپلماتيک آمريکا و پرسنل آن نيست.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته