جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/06/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 4246

 شهردار بومهن خبر داد؛
 کنترل 80 درصدي ساخت و سازهاي غيرمجاز در بومهن 

 بومهن - خبرنگار آفرينش

شهردار بومهن گفت: با تلاش شهرداري بومهن، ساخت و سازهاي غيرمجاز اين شهر تا 80 درصد کنترل شده است. به گزارش خبرنگار آفرينش، محمدرضا آهنگران اظهار داشت: مبارزه با ساخت و سازهاي غيرمجاز را مي‏توان در زمره نخستين امور اجرايي مجموعه شهرداري بومهن به شمار آورد. وي ادامه داد: اين مهم از تا سال 88 با شدت و حدت تمام تداوم يافت تا پس از اين بازه زماني وضع ساخت و سازهاي غيرمجاز از قالب آلونک‏سازي به احداث مجتمع‏هاي مسکوني تغيير وضع پيدا کرد. آهنگران اضافه کرد: در حال حاضر ديگر کمتر شاهد احداث خانه‏هاي کوچک 100 و 50 متري هستيم و مردم به ساخت مجتمع‏هاي مسکوني روي آورده‏اند. شهردار بومهن افزود: البته مشکلات موجود در مباحثي نظير شرايط نامناسب معابر در برخي نقاط شهر بومهن، ميراثي از گذشته و به واسطه وجود خانه‏هايي در دامنه نقاط کوهپايه‏اي است.

وي ادامه داد: از سويي ديگر مباحثي مانند فقدان سند در 90 درصد واحدهاي مسکوني بومهن و تفکيک‏هاي غيرمجاز، اين معضل را تشديد مي‏کرد.

آهنگران اضافه کرد: بومهن در سال 1375 هجري شمسي با تشکيل نهاد شهرداري به شهري متشکل از چند منطقه روستايي تبديل شد. شهردار بومهن افزود: اين چند منطقه مسکوني در همان سال جمعيتي بالغ بر 25 هزار نفر را در محيطي با ساخت و سازهاي غيراصولي گنجانده بود.

وي ادامه داد: با ورود شهرداري نيز تغيير خاصي در اين روند ناصحيح ايجاد نشد و درنتيجه تفکيک‏هاي غيرمجاز همچنان انجام مي‏شد.

آهنگران اضافه کرد: اين ساختار ناصحيح ادامه يافت تا مديريت جديد در شهرداري بومهن مستقر شد؛ البته نمي‏خواهم بگويم که ما معجزه کرده‏ايم اما به هر ترتيب روند احداث سازه‏هاي مسکوني با کمک مردم به مجتمع‏سازي تغيير يافت. شهردار بومهن افزود: اين مهم در نهايت به سود مردم تمام شد و امروز شاهد افزايش بهاي واحدهاي مسکوني بومهن هستيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته