جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/11/02 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - دوشنبه (دوم محرم الحرام سال 1428) نسخه شماره 2682

 دبير شوراي آموزش دندانپزشکي و تخصصي :
 شرايط پذيرش دانشجويان ليسانس دندانپزشکي خارج کشور در داخل اعلام شد  

دندانپزشکي مقطع کارشناسي که به اختصار S.D.B گفته مي شود دوره اي چهار ساله است که داوطلبان براي ارتقا» آن به دوره دکتري حرفه اي دندانپزشکي در دانشگاه هاي داخل بايد مدارک خود را معادل سازي کنند و در صورت لزوم واحدهايي را براي رسيدن به سطح دکتري حرفه اي بگذرانند.
دکتر اکبر فاضل در گفتگو با  مهر افزود: فارغ التحصيلان مقطع کارشناسي دندانپزشکي که در دانشگاه هاي خارج از کشور ارائه مي شود اگر در دانشگاه هاي معتبر تحصيل کرده باشند مدارک آنها معادل سازي مي شود و بايد از 12 تا 44 واحد به نسبت نياز واحدهاي درسي تکميلي را بگذرانند.
وي افزود: اين افراد پس از ارائه واحد پايان نامه مي توانند در آزمون جايابي که سالانه دوبار برگزار مي شود شرکت کنند تا با کسب بيشترين نمره دانشگاه مورد علاقه خود را انتخاب کنند.
دبير شوراي آموزش دندانپزشکي و تخصصي ياد آور شد: افرادي که در دانشگاه هاي مشروط (دانشگاه هاي کشورهاي تازه استقلال يافته و اروپاي شرقي) در رشته دندانپزشکي مقطع کارشناسي به تحصيل پرداخته اند، بايد در آزمون جامع علوم پايه که در همه دانشگاه هاي علوم پزشکي برگزار مي شود شرکت کنند.
وي اضافه کرد: اين افراد داوطلب ادامه تحصيل در ايران و کسب مدرک دکتري حرفه اي دندانپزشکي هستند و به همين منظور مدارک تحصيلي آنها پس از قبولي در آزمون جامع علوم پايه مورد ارزيابي قرار مي گيرد و در صورت پذيرش مي توانند در دوره دکتري حرفه اي ادامه تحصيل دهند. دوره دندانپزشکي مقطع کارشناسي به معني Science Dental Bachelor است و دوره اي چهار ساله است. 


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
هنري 2
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته