جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/11/04 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - چهارشنبه (چهارم محرم 1428هجري قمري) نسخه شماره 2684

 كوتاه و خواندني از سوت پايان و دقيقه 90 


 چيني ها بالاخره بردند

تيم فوتبال اميد چين پنجمين بازي تدارکاتي خود در اردوي اروپايي را با برتري برابر تيم دسته سومي از فوتبال فرانسه پشت سر گذاشت.
گفتني است که حريف تيم فوتبال اميد چين در اين بازي تدارکاتي، آويگنون از تيم هاي ليگ دسته سوم باشگاه هاي فرانسه بود که در نهايت با نتيجه 4 بر يک نتيجه را واگذار کرد. 
چيني ها که با يک گل از حريف خود عقب بودند با سه گل گوآ و گل پاياني داي کينگ  برابر حريف نه چندان مطرح خود به  پيروزي رسيدند. اين تيم چهار ديدار گذشته خود را با شکست پشت سر گذاشته بود.
دوژکوويچ سرمربي تيم فوتبال اميد چين پس از اين پيروزي ضمن ابراز رضايت از بازي شاگردانش گفت :  همه تيم خوب بودند و نمي خواهم به بازيکن خاصي اشاره کنم.
تيم فوتبال اميد چين خود را براي حضور در بازي هاي المپيک سال 2008 که به ميزباني اين کشور برگزار مي شود آماده مي کند.
 
انتقاد رود گوليت از خوزه مورينيو
 
رود گوليت سرمربي سابق باشگاه چلسي به انتقاد از همتاي کنوني خود خوزه مورينيو، پرداخته و اظهارداشت او بايد بتواند راهکاري براي اداره اين تيم عليرغم آسيب ديدگي هاي اخير، پيدا کند.
به گزارش سايت گل، نتايج ضعيف تيم چلسي در ديدارهاي اخير با آسيب ديدگي دو بازيکن کليدي به نام پيتر چک و جان تري همزمان شده اما گوليت در گفت وگو با روزنامه ميرور مدعي شد: کسي که چنان بودجه عظيمي را در اختيار دارد، عجيب است که همچنان از نبودن اين يا آن بازيکن شکوه مي کند.
به اعتقاد وي کسي که بالاترين سرمايه و بودجه در فوتبال اروپا را در اختيار دارد، بايد از مهره هاي کافي براي پر کردن هر جالي خالي برخوردار باشد.
گوليت افزود: براي من عجيب است که مورينيو دائم از آسيب ديدگي جان تري حرف مي زند. از نگاه يک منتقد شکوه کردن از مشکلات مالي آنهم بعد از هزينه کردن 200 ميليون پوند براي خريد بازيکن، اصلا شايسته نيست.
چلسي شنبه شب با نتيجه   2 بر صفر مقابل ليورپول تن به شکست داد.
 
بازيکنان تيم استقلال ممنوع المصاحبه شدند

بعد از شکست تيم استقلال مقابل مقاومت بسيج فارس و حذف اين تيم از مسابقات حذفي بحران شديدي تيم استقلال را فراگرفت ، تا جايي که امير قلعه نوعي با حاضر شدن بر سر تمرينات آنها را به بي تعصبي متهم کرد و به دنبال آن بسياري از بازيکنان نيز تهديد کردند که عليه او طوماري را تهيه خواهند کرد .
در اين راستا بايد گفت با توجه به اخباري که طي روزهاي اخير از تيم فوتبال استقلال به بيرون درز کرده است باعث شده تا جو اين تيم ناآرام شود. به همين خاطر با هدف کنترل حاشيه ها از بازيکنان خواسته شده است تا قبل از بازي برابر ذوب آهن اصفهان از انجام مصاحبه با رسانه ها خودداري کنند تا جو متشنج تيم آرام شود.
گفتني است که تيم فوتبال استقلال روز جمعه درچارچوب ديدارهاي هفته شانزدهم مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه هاي کشور در ورزشگاه فولادشهراصفهان به مصاف ذوب آهن مي رود. 

جدايي رونالدو قطعي شد

رونالدو مهاجم برزيلي تيم رئال مادريد اسپانيااعلام کرد که اين تيم اسپانيايي را ترک مي کند چون فابيو کاپلو سرمربي تيم خواستار وي نيست.
روزنامه ال موندو چاپ اسپانيا ديروز نوشت: رونالدو بطور مشخص به مقصد بعدي خود اشاره اي نکرد اما خرسندي خود رااز تمايلسيلويو برلوسکني صاحب باشگاه ميلان وکارلو آنجلوتي سرمربي اين تيم ايتاليايي براي حضور در آن تيم ابراز کرد.
اين در حالي است که باشگاه الاتحاد عربستان نيز تمايل به خريد رونالدو براي سال آينده ورزشي دارد.
به نوشته ال موندو، رونالدو براي   18 ماه حضور در تيم عربستاني تقاضاي   16 ميليون يورو کرده است.
بر اساس اين گزارش، در حالي که الاتحاد به دنبال جلب موافقت رونالدو است، مقام هاي تيم ميلان ايتاليا نيز در مذاکراتي با نماينده رونالدو، آغاز کرده و خواستار آن شده اند که وي باشگاه رئال مادريد را براي پيوستن به ميلان تحت فشار قرار دهد.
گفته مي شود مقام هاي باشگاه ميلان به رونالدو وعده پرداخت سالانه مبلغ شش ميليون يورو يعني همان حقوقي که در مادريد دريافت مي کند را داده اند اما علاوه بر آن   100 درصد درآمد تبليغاتي را نيز به او خواهند داد.
رونالدو در رئال   50 درصد درآمد تبليغاتي خود را دريافت مي کند.
مياتوويچ مدير فني تيم رئال مادريد در مورد آنتونيو کاسانو بازيکن ايتاليايي خط حمله رئال نيز گفت: کاسانو بازيکني است که مقام هاي باشگاه با او مشکل دارند و به دنبال راه حلي هستند که او براي خود و باشگاه سودمند باشد.
تغيير و تحولات کنوني در چارچوب بازار زمستاني خريد و فروش بازيکنان فوتبال در اسپانيا صورت مي گيرد که از مهلت آن 10 روز باقي است.
رئال قصد دارد در اين مدت در مورد رونالدو و کاسانو تصميم گيري کند.

عليداد ساوه شمشکي پرچمدار کاروان ايران
 در بازي هاي آسيايي زمستاني چين

 عليداد ساوه شمشکي  پرچمدار کاروان ورزشي ايران در مراسم افتتاح ششمين دوره بازي هاي آسيايي زمستاني چانگ چون چين خواهدبود.
ششمين دوره بازي هاي آسيايي زمستاني از روز پنجم تا پانزدهم بهمن ماه جاري با حضور 904 ورزشکار از 42 کشور آسيايي در 10 رشته ورزشي در ايالت چانگ چون چين برگزار مي شود و هفتم بهمن ماه مراسم افتتاح اين بازي ها برگزار مي شود.
عليداد ساوه شمشکي 34 ساله ، در خانواده ورزشي در منطقه شمشک به دنيا آمد و از کودکي فعاليت خود را دراين رشته آغاز کرد و از همان زمان جز» نفرات تيم ملي اسکي نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان کشور بوده است و داراي دهها عنوان قهرماني است .
وي در بازي هاي المپيک زمستاني 2006 که در منطقه تورينو ايتاليا برگزار شد نيز پرچمدار تيم ايران بود و در آن رقابت ها دربين اسکي بازان 90 کشور در رشته مارپيچ کوچک انفرادي به مقام سي و ششم دست يافت.
کاروان اعزامي ايران در 3 رشته آلپاين ، صحرانوردي و اسنوبرد اين بازي ها و در دو بخش زنان ومردان شرکت خواهد کرد.
 
همه نامزدهاي رياست فدراسيون کشتي
 تاييد شدند

سازمان تربيت بدني صلاحيت تمامي نامزدهاي تصدي پست رياست فدراسيون کشتي را تاييد کرد.
گفتني است که مجمع عمومي فدراسيون کشتي براي انتخاب رييس جديد اين فدراسيون روز پانزدهم بهمن ماه در محل آکادمي کميته ملي المپيک برگزار مي شود و  12  نامزد براي تصدي اين پست به رقابت مي پردازند.
اسامي   12 نامزد تصدي پست رياست فدراسيون کشتي به شرح زير است :
محمدرضا يزداني خرم ، مرتضي فرجي ، عليرضا دبير ، سيد جواد رفوگر ، منصور زيارتي  ، عباس نمازيان ، امير عفراتي ، صادق محبوبي ، حميدرضا کلهر ، اکبر ايرانمنش ،  احمد دامغاني نژاد ، خسرو زماني

  
 فليکس ماگات سرمربي تيم بايرن مونيخ :
کريمي را نمي فروشم

فليکس ماگات سرمربي بايرن مونيخ در تازه ترين گفتگوي خود با سايت اين باشگاه عنوان کرده قصد ندارد علي کريمي را در فصل نقل و انتقالات زمستاني به تيم ديگري منتقل کند.
ماگات در پاسخ به سوال خبرنگار سايت بايرن مونيخ مبني بر اينکه آيا قصد دارد علي کريمي را به باشگاه الاهلي بفروشد گفت: ما فقط به اهدافمان در نيم فصل دوم رقابت ها فکر مي کنيم . قصد داريم در رقابت هاي بوندس ليگا و ليگ قهرمانان به موفقيت دست پيدا کنيم و اين کار با نفرات حال حاضر ما صورت خواهد گرفت.مهلت نقل و انتقالات زمستاني تا 31 ژانويه به پايان مي رسد و به نظر نمي رسد بايرن مونيخ با توجه به خداحافظي دايسلر از بايرن، علي کريمي را به تيم ديگري منتقل کند.

اسامي داوران هفته شانزدهم ليگ برتر
رحيمي مقدم داور بازي پرسپوليس - ابومسلم

مسابقات هفته شانزدهم ليگ برتر از روز پنجشنبه آغاز و با ادامه مسابقات در روز جمعه جدال مدعيان براي کسب عنوان قهرماني پس از يک وقفه کوتاه مدت آغاز خواهد شد .
برنامه و اسامي داوران هفته شانزدهم به شرح زير است :
پنجشنبه 5 بهمن :
پرسپوليس ............................ ابومسلم مشهد
داور: رحيم رحيمي  مقدم  کمک ها: مرتضي کريمي وعليرضا کهوري 
جمعه 6 بهمن :
مس کرمان ............................ پاس تهران
داور:عليرضا فغاني  کمک ها:بابک داوري و سعيد علي  نژاديان 
راه  آهن تهران ............................ برق شيراز
داور: نويد مظفري  کمک ها: جهانگير حيدري ومحمدرضا اسحاقيان 
ملوان بندر انزلي ............................ سپاهان
داور: تورج حق وردي  کمک ها: حسين نجاتي و محمد نجفي
فولاد خوزستان ............................ پيکان
داور: علي خسروي  کمک ها:رامين عرفانيان و محمدرضا منصوري 
صباباتري ............................ استقلال اهواز
داور: خداداد افشاريان  کمک ها:حسن کامراني فر، مسعود فرح نيا
فجرشهيد سپاسي ............................ سايپا
داور: يداله جهانبازي  کمک ها: نيکفر نيک  نهاد وحسين سنجري 
ذوب آهن اصفهان ............................ استقلال تهران
داور: سعيد مظفري  کمک ها: رسول فروغي وعليرضا يزداني

 محمد پنجعلي مربي تيم اميد :
کرواسي به تهران مي آيد

تيم ملي اميد کشورمان با سرمربيگري بگوويچ تمرينات خود را از هفته آينده آغاز خواهد کرد .
در اين راستا محمد پنجعلي که بعنوان مربي ، به بگوويچ در راه آماده سازي اين تيم کمک خواهد کرد ، معتقد است که تيم اميد نياز به آرامش و همدلي دارد .
پنجعلي در مورد برنامه هاي کادر فني جهت بازي هاي تدارکاتي گفت : سه ديدار تدارکاتي تا قبل از ديدار با تيم استراليا در مسابقات مقدماتي المپيک چين برگزار خواهيم کرد .
وي افزود : تاکنون ديدار با تيم اميد کرواسي در تهران و برگزاري يک ديدار با تيم هاي حاشيه خليج فارس براي تيم اميد قطعي شده است .
مربي تيم اميد با بيان اينکه اردوي تيم اميد از روز هفتم بهمن ماه آغاز خواهد شد اظهار داشت : اسامي 29 بازيکن براي شرکت در تمرينات تيم اميد از سوي بگوويچ اعلام شده ولي نفرات ديگري نيز مد نظرهستند که در اردوهاي بعدي به تيم اميد دعوت خواهند شد .   وي درخصوص دستياران بگوويچ و کادر فني تيم اميد تصريح کرد : انتخاب کادر مربيان تيم اميد به نظر بگوويچ بستگي دارد ولي در حال حاضر آقايان بهروز سلطاني به عنوان مربي دروازه بانها ، مرتضي فنوني زاده به عنوان مربي و جواد حسن زاده به عنوان آناليزور با تيم اميد همکاري دارند .
 
قلعه نوعي آرامش را توصيه کرد

با توجه به مشکلاتي که در تيم استقلال بوجود آمده است ، صبح ديروز در محل اين باشگاه مربيان و اعضا» کادر فني در نشستي با اميرقلعه نوعي رييس سازمان فوتبال استقلال و سرمربي تيم ملي فوتبال کشورمان به تشريح فعاليت هاي خود طي چند ماه اخير پرداختند.
در اين نشست که با حضور صمد مرفاوي، حميد بابازاده، مسعود اقبالي، رضا حسن زاده ، منوچهر بهمني و آناليزورهاي تيم فوتبال استقلال برگزار شد قلعه نوعي پس از شنيدن نقطه نظرات کادرفني به اختصار مشکلات تيم را در زمينه هاي مختلف براي  مربيان تشريح کرد و خواستار برطرف شدن آنها تا زمان آغاز مسابقات ليگ قهرمانان آسيا شد.
در ادامه اين جلسه قلعه نوعي با اشاره به اهميت ديدار برابر ذوب آهن اصفهان خواهان حفظ آرامش تيم براي حضوري پرقدرت در ادامه بازي هاي ليگ برتر شد.
 
يک تونسي و يک سوري در پرسپوليس

اگرچه زمان نقل و انتقالات نيم فصل به پايان رسيده است ، اما دو بازيکن از کشورهاي سوريه و تونس مورد تاييد مصطفي دنيزلي قرار گرفته اند و قرار است بزودي در تمرينات تيم فوتبال پرسپوليس شرکت کنند.
اين دو بازيکن در پست هافبک نفوذي و خط حمله بازي مي کنند و مورد تاييد دنيزلي نيز قرار گرفته اند.
زياد شابو مهاجم تيم ملي فوتبال سوريه است که تاکنون 45 بازي ملي براي اين تيم انجام داده و 12 گل به ثمر رسانده است.
نبيل سعيد هافبک مياني و نفوذي تيم ملي تونس نيز که در اردوي امارات با تيم فوتبال پرسپوليس تمرين کرده بود مورد تاييد دنيز قرار گرفته و قرار است بزودي با حضور در تهران قراردادش را با اين باشگاه پرطرفدار به ثبت برساند.
در صورت جذب اين دو بازيکن پرسپوليس ديگر بازيکن جديدي براي نيم فصل دوم رقابت هاي ليگ برتر جذب نخواهد کرد.
 
پرسپوليس تمرين کرد ، آنهم 90 دقيقه

تيم پرسپوليس براي ديدار مقابل ابومسلم خراسان همچنان تمرينات خود را با جديت دنبال مي کند ، در اين راستا قرمزپوشان تهراني روز گذشته در ورزشگاه کارگران به مدت 90 دقيقه تمرين کردند و اين در حالي بود که از بازيکنان آزمايشي و جديد خبري نبود .
محمدرضا ماماني پس از مدتي دوري ديروز به همراه ابوالفضل حاجي زاده به مدت 40 دقيقه به دويدن دور زمين پرداخت.

 


 پايان رقابت هاي انتخابي تيم ملي تکواندو بانوان
16  تکواندو کار به اردوي تيم ملي دعوت شدند

رقابت هاي انتخابي تيم ملي تکواندو بانوان براي شرکت در مسابقات جهاني چين در سالن خانه تکواندو با شناخت نفرات برتر پايان يافت.
گفتني است که دراين رقابت ها که جهت تشکيل اردوي آمادگي تيم ملي براي حضور در مسابقات جهاني چين انجام شد 50 نفر از اعضاي تيم ملي و نفرات برتر مسابقات کشوري به رقابت پرداختند که در پايان نفرات اول و دوم هر وزن به اردو دعوت شدند. ضمن اينکه  مهروز ساعي و افسانه شيخي با کسب مدال برنز در مسابقات آسيايي دوحه به طور مستقيم به اردو دعوت شدند.
اردوي آمادگي اين تيم از 14 بهمن ماه زير نظر مينو مداح و ندا زارع تشکيل خواهد شد.
نفرات دعوت شده  عبارتند از :
نازيلا نظامي ، هما حسيني، سارا خوش جمال فکري ، راحله موسويان ، زينب حيدري ، پريسا قرباني ، نسرين شازده احمدي ، مرجان تات لاري ، سمانه رضايي ، زهرا باباخان لو ، سارا قادري ، سلماز تيموري ، نرگس شمع سوزان ، سودابه معيدي ، هانيه علي آذر دوست و زهرا اسلام پناه.
 
نفرات برتر مسابقات شنا ، بسکتبال با ويلچر و بوچيا جانبازان و معلولين

غلامعلي محمودزاده مسوول روابط عمومي فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولين اعلام کرد ; مسابقات شنا، بسکتبال با ويلچر و بوچيا جانبازان و معلولين با شناخت قهرمانان اين رشته ها به پايان رسيد.
اين مسابقات به مناسبت روز خانواده و از سوي هيات ورزش هاي جانبازان ومعلولين و با همکاري سازمان ملي جوانان برگزار شد . در رشته بوچيا که به مدت سه روز درسالن پورياي ولي برگزار شد بعد از 100 بازي که درچهار کلاس برگزار شد اين نتايج به دست آمد: درکلاس يک رضا خوشبخت، حمداله زارعي، قاسم قره داغي، درکلاس دو تيرداد ساجدي افشار، قارداش محمدي، عباس عباسي، درکلاس سه محسن عبدالحميدي ،ابراهيم محمد داد و عليرضا ميرزاخاني و در کلاس چهار رضا سعيدي، داود عبدي و رجب اتحاد به ترتيب اول تا سوم شدند.
مسابقات شنا با حضور 40 ورزشکار دراستخر سميه در 9 کلاس پزشکي برگزار شد که نفرات برتر کلاس هاي مختلف بدين شرح اعلام شد: محمد رضا کاري، علي برنيان، رضا علي غني، مهدي ظاهري، جهانگير علي غني، محمد روشن ضمير، مصطفي محديان، سعيد بوجان و فرزاد نوروزي.
مسابقات بسکتبال با ويلچر نيز با حضور چهار تيم جوانان تهران، کهريزک، ايثار و شهرستان ري برگزار شد که در پايان تيم جوانان تهران به مقام قهرماني دست يافت و تيم هاي ري و کهريزک دوم و سوم شدند.
نفرات تيم قهرمان:
مصطفي افشار ، سيد مرتضي هاشمي، اکبر موسي علي، قاسم اسامي، ميثم غلامزاده، محسن هوشمند، امير هادي اطهر، داود قنبري، عباس قنبري، ميثم رستمي، ابراهيم شاقولي آذر، حسين سعيدي، کيومرث لاهوتي، نوروز زيوري و بهمن علي بيگي.

اختصاص سالانه پنج درصد از بودجه دانشگاه به تربيت بدني!
رييس اداره تربيت بدني دانشگاه تربيت معلم تهران:
گاهي اوقات اين مبلغ را هم نمي دهند

دکتر حميد خداد رييس اداره تربيت بدني دانشگاه تربيت معلم تهران گفت: سالانه پنج درصد از بودجه اين دانشگاه به بخش تربيت بدني اختصاص دارد که در برخي مواقع اين مبلغ نيز اختصاص نمي يابد.
وي در گفت و گو با ايسنا، با اعلام اين خبر گفت: سرانه فضاي ورزشي دانشگاه تربيت معلم تفاوت و فاصله زيادي با استاندارها دارد; به طوري که در اين دانشگاه به جز استخر، فضاي ورزشي مناسبي وجود ندارد.
وي افزود: سالانه تنها پنج درصد از بودجه اين دانشگاه به بخش تربيت جسماني اختصاص مي يابد که اين نيز بسته به اولويت هاي معاونت دانشجويي در بسياري مواقع به طور کامل در اختيار تربيت بدني قرار نمي گيرد.
خداد خاطرنشان کرد: در طول يک ترم گذشته سال جاري، حدود 45 کلاس ورزشي در اين دانشگاه برگزار شده که حدود 10 درصد از دانشجويان اين دانشگاه در کلاس ها و رشته هاي مختلف ورزشي شرکت کردند.
رييس اداره تربيت بدني دانشگاه تربيت معلم تهران، در پايان يادآور شد: براي جبران کمبود امکانات سخت افزاري و مکان هاي ورزشي، با هماهنگي هايي که با وزارت علوم و مسوولان دانشگاه انجام گرفته، قرار است سالن هاي خالي و سوله هاي بزرگ انباري اين دانشگاه تغيير کاربري شوند و به مکان هاي ورزشي تبديل شوند.
 
هفته هفتم ليگ برتر واليبال
پيکان - برق ، يک بازي ديدني

هفته هفتم رقابت هاي ليگ برتر واليبال در روزهاي پاياني هفته جاري در شهرهاي تهران، اصفهان، سيرجان و اروميه برگزار مي شود.
در مهم ترين ديدار هفته هفتم، پيکان تهران ميزبان تيم همشهري خود يعني برق تهران است.
چهارشنبه 4 دي ماه;
سايپا تهران ............................ آيدانه چالدران
اتکا تهران ............................ استقلال گنبد
پيکان تهران ............................ برق تهران
تربيت بدني اصفهان ............................ بانک کشاورزي
پنجشنبه 5 دي ماه;
گل گهرسيرجان ............................ پگاه اروميه
آذرپيام اروميه ............................ پتروشيمي بندرماهشهر
 
بکهام بايد 6 ماه ديگر در رئال بماند

پردراگ مياتوويچ مديرفني باشگاه رئال مادريد اسپانيا اظهارداشت : ديويد بکهام هافبک انگليسي اين تيم بايد شش ماه باقيمانده از قراردادش را در سانتياگوبرنابو بماند.
به گزارش خبرگزاري رويترز از مادريد، رسانه هاي خبري اعلام کرده بودند که بکهام شايد زودتر از موعد خاتمه قراردادش رئال را ترک کند تا به لس آنجلس گالکسي امريکا ملحق شود.
مياتوويچ به تلويزيون رئال گفت: هنوز شش ماه از قرارداد بکهام باقيمانده و بايد بدان عمل کند. اما سرمربي تصميم مي گيرد که به او بازي دهد يا خير.
وي همچنين افزود : رونالدو نمي تواند به عنوان بازيکن آزاد رئال را ترک کند.
مديرفني باشگاه رئال توضيح داد: چند پيشنهاد براي خريد او دريافت کرده ايم و بايد ببينيم تا پايان نقل و انتقالات ژانويه، چه پيش مي آيد اما بگذاريد يک چيز را روشن کنم. اخيرا گفته شده که رئال رونالدو را بازيکن آزاد اعلام مي کند درحاليکه اصلا قصد نداريم اجازه دهيم او به اين شکل به باشگاه ديگري ملحق شود.
رونالدو 30 ساله تا سال 2008 با رئال قرارداد دارد اما در فصل جاري تنها در سه بازي، در ترکيب اصلي بازي کرده است.
از سوي ديگر عليرغم اينکه فابيو کاپلو موضع نرم تري نسبت به بکهام نشان داده اما مياتوويچ هم تصديق مي کند که با توجه به سياست فرصت دادن به بازيکنان جوان، بعيد است بکهام باز هم بازي کند.

 نيستلروي براي هلند بازي نمي کند

رود فان نيستلروي مهاجم هلندي باشگاه رئال مادريد اسپانيا اعلام کرد هنوز مايل نيست براي تيم ملي هلند که تحت مربيگري مارکو فان باستن قراردارد، بازي کند.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از لاهه ، مهاجم سابق باشگاه منچستريونايتد که 54 بازي ملي تاکنون انجام داده، اظهارداشت اعتماد کافي به کادر فني تيم ملي کشورش ندارد.

   
کان جي يو سرمربي کره اي تيم ملي جوانان
 و اميد پينگ پنگ ايران :
استان ايلام، استعداد نهفته و ناشناخته اي در ورزش کشور است

فدراسيون پينگ پنگ در راستاي توجه به علاقمندان به اين رشته ورزشي در استان هاي دور افتاده و همچنين آموزش آن به نوجوانان و جوانان و علاقمند ، اقدام به اعزام کان جي يو سرمربي کره اي تيم هاي ملي جوانان و اميد کشورمان به بسياري از استان ها نموده تا وي بتواند با استعداديابي و آموزش به نوجوانان شرايط فراگير شدن اين رشته در سراسر کشور را فراهم سازد .
در اين راستا کان جي يو که به استان ايلام سفر کرده است ، در خصوص وضعيت پينگ پنگ اين استان گفت : استان ايلام، استعداد نهفته و ناشناخته اي در ورزش کشور است.
وي افزود: در مدت کوتاهي که مشغول آموزش نوجوان و جوانان علاقمند به اين رشته ورزشي هستم، متوجه استعدادهاي نهفته ورزشکاران ايلامي شدم.
وي ادامه داد: استان ايلام داراي ورزشکاراني در حد عضويت در تيم ملي پينگ پنگ جمهوري اسلامي است.
وي اظهار داشت: اين جوانان بايد با فراگيري آموزش هاي نوين و تمرينات مداوم بستر رشد خود را فراهم سازند.
گفتني است که 70 دانش آموخته رشته تربيت بدني و علاقمند به رشته پينگ پنگ از شهرستان هاي ايلام، مهران، شيروان چرداول،ايوان، آبدانان و دره شهر در اين کلاس آموزشي شرکت دارند.
 
مسابقات قهرماني دوي صحرانوردي نزاجا
هوانيروز قهرمان شد

مسابقات دوي صحرانوردي قهرماني نزاجا به مناسبت تکريم سال پيامبر اعظم (ص) و گراميداشت ياد و خاطره شهداي انقلاب به ميزباني لشگر 84 خرم آباد انجام پذيرفت.
در اين مسابقات 300 نفر در قالب 26 تيم طي دو روز و در چهار رده سني با يکديگر به رقابت پرداختند .
در پايان و در مجموع چهار رده سني تيم هوانيروز موفق به کسب مقام قهرماني و تيم هاي لشگر 28 کردستان و لشگر 84 خرم آباد به ترتيب مقام هاي دوم و سوم را کسب نمودند .
در مراسم اختتاميه اين دوره از مسابقات که با حضور فرماندهان و مسوولين ورزشي استان انجام شد به تيم هاي برتر جام و به نفرات برتر مدال و حکم قهرماني اهدا گرديد.
 
امروز رييس جديد فدراسيون وزنه برداري انتخاب مي شود

مجمع عمومي فدراسيون وزنه برداري براي انتخاب رييس جديد اين فدراسيون امروز در آکادمي ملي المپيک برگزار مي شود.
رياست اين مجمع را  کيومرث هاشمي  رييس مرکز توسعه ورزش قهرماني سازمان تربيت بدني برعهده خواهد داشت.
بهرام افشارزاده سرپرست فدراسيون فوتبال به همراه  مصطفي حکمت پور و حسن عربشاهي  سه نامزد تصدي اين پست هستند.
حسين رضازاده ، محمدعلي فلاحتي نژاد و مهدي  پانزوان نمايندگان ورزشکاران در اين مجمع خواهند بود.
 
دعوت 30 بازيکن به مرحله سوم اردوي تيم فوتبال زير   13 سال ايران

سومين مرحله اردوي استعداديابي تيم فوتبال زير 13 سال ايران با دعوت از 30 بازيکن از امروز به مدت سه روز در کمپ تيم هاي ملي داير مي شود.
30 بازيکن از شش استان براي شرکت در اين اردو دعوت شده اند.
اسامي دعوت شدگان عبارت است از :
ايلام: محمدامين آريانپور، ميلاد اکبري، ميلاد اماني، حيدر بهمن نژاد و محمدرسول اسماعيلي.
بوشهر: اصلان حسيني، اميرحسين دهقاني، عظيم افتخاري، محمدرضا شباني و منشور منصوري.
خوزستان: خالد عامري، محمدرضا بابادي، سيد احمد زر، ابراهيم بابادي و محمد نظري.
فارس:عليرضا نيک جو، آرمين ناصرنژاد، مهدي پيشگو، محمد فهندژ و محمد رفيعي نيا.
يزد: سيدمهدي قريشي، اميد کمالي، محمد فولادي، پويا شاطرچي و سيد ابوالفضل ميروکيلي.
سيستان و بلوچستان: ناصر ريگي، محمدنعيم احساني، امان اله ريگي، اسماعيل بوقراشي و عبدالبادي ريگي.
 
مسابقات فوتبال جام باشگاه هاي آسيا
بازي هاي خانگي الزورا عراق در دوحه
 برگزار مي شود

کميته مسابقات کنفدراسيون فوتبال آسيا با درخواست تيم فوتبال باشگاه الزورا» عراق براي برگزاري ديدارهاي خانگي اين تيم در چارچوب رقابت هاي فوتبال جام باشگاه هاي اين قاره در دوحه قطر موافقت کرد.
به گزارش دبي اسپورت ،حسين سعيد رييس فدراسيسون فوتبال عراق درجمع خبرنگاران در ابوظبي گفت : فدراسيون فوتبال عراق موافقت رسمي کنفدراسيون فوتبال آسيا را براي برگزاري ديدارهاي خانگي تيم الزورا در ورزشگاه باشگاه الريان قطر را در يافت کرد.
به دليل نامناسب بودن اوضاع امنيتي اين کشور،تيم هاي عراقي اجازه ميزباني تيم هاي خارجي را ندارند.
او افزود: خوشبختانه دست اندرکاران فوتبال اين قاره شرايط دشوار کنوني تيم هاي عراقي را بخوبي درک مي کنند.
در رقابت هاي فوتبال جام باشگاه هاي آسيا ، تيم الزورا» عراق به همراه تيم هاي الريان قطر، الاتحاد امارات والعربي کويت در گروه نخست مرحله مقدماتي قرار دارد.
النجف ، ديگر نماينده عراق در جام باشگاه هاي آسيا که به همراه الکرامه سوريه ، نفتچي ازبکستان والسد قطر در گروه سوم قرار دارد، کشور اردن را براي ميزباني ديدارهاي خانگي اش به کنفدراسيون فوتبال آسيا پيشنهاد داده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
هنري 2
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته