جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/07/11 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4261

 مديرعامل شركت عمران و مسكن‌سازان استان اصفهان:
  تاکنون 5500 فقره تسهيلات بافت فرسوده در استان اصفهان پرداخت شده است 

 اصفهان – بهروز راعي

سومين جلسه كارگروه احياء و نوسازي بافتهاي فرسوده استان درسال جاري با حضور سرپرست معاونت هماهنگي امور عمراني استانداري اصفهان، مديركل دفتر فني استانداري، معاون شهرسازي و معماري شهرداري اصفهان، مديركل دفتر امور شهري و شوراهاي استانداري، مديرعامل شركت عمران و مسكن سازان استان اصفهان، مديرعامل سازمان نوسازي و بهسازي شهرداري اصفهان، معاونت مسكن و ساختمان اداره كل راه و شهرسازي استان و ساير اعضاء در محل سالن جلسات استانداري تشكيل شد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان مهندس غلامرضا عمراني مديرعامل شركت عمران و مسكن‌سازان استان اصفهان در اين جلسه در سخناني با اشاره به پرداخت حدود 5500 فقره تسهيلات بافت فرسوده گفت: در سال جاري تسهيلات مسكن مهر خود مالكي با كارمزد 7 درصد براي شهر اصفهان و 4 درصد براي ساير شهرهاي استان پيش‌بيني شده است. وي افزود: در سال جاري تاكنون حدود 750 نفر جهت استفاده از تسهيلات به بانكهاي عامل معرفي شده‌اند. وي مشكلات مالكيتي و نداشتن سند مالكيت در برخي از شهرها منجمله گلپايگان را عامل عدم امكان استفاده از تسهيلات مزبور اعلام نمود.

وي همچنين درخصوص پروژه همت‌آباد بر ضرورت تنظيم تفاهمنامه بين شركت عمران و مسكن‌سازان استان با شهرداري و راه‌اندازي دفتر نوسازي محله با حضور نمايندگان دستگاههاي ذيربط به منظور تشكيل تعاونيهاي مالكين و انجام امور لازم توسط مجري از طريق تعاونيهاي مزبور تأكيد نمود.

دكتر مهدي جمالي‌نژاد، سرپرست معاونت هماهنگي امور عمراني استانداري اصفهان نيز در اين جلسه در سخناني با اشاره به اهميت احياء و نوسازي بافت فرسوده شهري گفت: در حال حاضر بهسازي و نوسازي بافتهاي فرسوده شهري به عنوان يكي از راهبردهاي تحقق توسعه دروني شهرها و يكي از دغدغه‌هاي مورد توجه برنامه‌ريزان شهري در سطوح ملي و محلي است و در آينده نه چندان دور يكي از دغدغه‌هاي جدي و چالش اصلي جامعه خواهد بود. وي خواستار همت مضاعف اعضاي كارگروه احياء و نوسازي بافتهاي فرسوده استان براي بازسازي بافتهاي و تاريخي و فرسوده شهر شد و گفت: بايد تلاش کنيم ضمن بازسازي و احياء و محلات قديمي، احداث مسکن مهر را در محلات بافت فرسوده ايجاد کنيم تا ضمن جلوگيري از رشد بي‌رويه شهرها و انجام هزينه هاي مضاعف آماده سازي اراضي ، از بسياري از معضلات اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي و همچنين از نابودي کشاورزي ، باغات حاشيه شهرها و ... جلوگيري کنيم.

وي خواستار تأمين اعتبارات لازم جهت پرداخت تسهيلات ارزان قيمت و ارائه خدمات مهندسي رايگان توسط نظام مهندسي ساختمان و اطلاع‌رساني گسترده پيرامون موضوع بافت فرسوده از طريق رسانه‌ها شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته