جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/07/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4273

 محسني اژه‌اي باتاكيد مديريت بازار ارز:
 مردم ايران با فشار اقتصادي تسليم دشمن نمي‌شوند 

سخنگوي قوه قضاييه در سي و هفتمين نشست خبري خود با تسليت شهادت امام جواد (ع)، به پيگرد قضايي حسين هدايتي و آزادي زنوزي اشاره کرد و ضمن پاسخ به سوالات گوناگون خبرنگاران، از صدور قرار منع تعقيب براي مصطفي پورمحمدي رييس سازمان بازرسي کل کشور خبر داد. به گزارش ايسنا، در ابتداي اين نشست، خبرنگاري با اشاره به انتشار برخي اخبار ضد و نقيض در خصوص برخوردها با متخلفان بازار ارز تصريح کرد: به شايعه نمي‌شود پاسخ داد زيرا مبنايي ندارد.

قرار منع تعقيب براي پورمحمدي صادر شد

وي در پاسخ به سوال خبرنگاري ديگر در خصوص اطاله دادرسي چهار پرونده قضايي مربوط به قاليباف، علي مطهري،‌ جواد لاريجاني و پورمحمدي اظهار کرد: در مورد پرونده شهرداري تهران تا جايي که حافظه‌ام ياري مي‌دهد، تا وقتي در وزارت اطلاعات مشغول به کار بودم تحقيقاتي صورت نگرفته بود يا اينکه اگر تحقيقاتي کرده‌اند نمي‌دانم به چه نتيجه‌اي رسيده است. همچنين در مورد آقاي پورمحمدي بايد بگويم که درباره ايشان شکايت شده است و به دليل روحاني بودن وي، پرونده ايشان به دادسراي ويژه روحانيت منتقل شد. همچنين دادسرا ايشان را دعوت کرد و از وي تحقيقاتي به عمل آوردند. ايشان بر خلاف بسياري از افرادي که وقتي دعوت مي‌شوند سر و صداي زيادي راه مي‌اندازند خيلي راحت به آنجا رفت و قرار منع تعقيب براي وي صادر شد. همچنين قرار ابلاغ شد و نظر دادند که ايشان هيچگونه تخلف يا جرمي را مرتکب نشده است. در همين راستا اگر کسي نسبت به آن قرار شکايتي داشته باشد قابل رسيدگي است.

سخنگوي قوه قضاييه در ادامه از پيگرد قضايي حسين هدايتي مالک مجموعه‌هاي ورزشي استيل‌آذين و عضو سابق هيات‌مديره باشگاه پرسپوليس و آزادي «زنوزي» سهامدار بانکي و مالک باشگاه‌هاي ورزشي در تبريز خبر داد.

محسني‌اژه‌اي تصريح کرد:‌ در حال حاضر هم مي‌دانيد که جنگ اقتصادي با ما در اولويت دشمن است يعني الان مسائل نظامي و سياسي در اولويت دشمن نيست و احساس دشمن اين است که مردم ما با فشار اقتصادي به تنگ مي‌آيند و به زعم آنها در جهت خواسته‌ دشمن حرکت مي‌کنند که اين واقعا خيال باطلي است که مردم ايران با اين فشارها تسليم شوند. البته مردم مشکلاتي دارند و با مشکلات دست و پنجه نرم مي‌کنند اما اينکه در جهت خواست دشمن حرکت کنند؛ به هيچ وجه. وي با طرح اين سوال که آيا فشارهاي دشمن بي‌تاثير است؟ گفت: اين فشارها حتما بي‌تاثير نيست اما اينکه ملت ما تسليم مي‌شود، قطعا اينطور نيست و خيال باطلي در سر دشمن است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته