جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/07/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4273

  ايران به فکر انتقام از کره‌جنوبي! 

پايگاه اينترنتي فدراسيون بين‌المللي فوتبال(فيفا)در گزارشي به رقابت‌هاي اين هفته‌ مرحله انتخابي جام جهاني در قاره آسيا پرداخته و بيشتر از ساير بازي‌ها بر روي بازي ايران و کره جنوبي مانور داده و نوشته است، دشمنان آشنا بار ديگر روبروي هم قرار مي‌گيرند.

سه‌شنبه چهار بازي در مرحله انتخابي جام جهاني 2014 در آسيا انجام مي‌شود که در گروه A تيم ملي فوتبال ايران از ساعت 20 در ورزشگاه آزادي ميزبان کره جنوبي است.

سايت فيفا در گزارش خود آورده است:رقيبان قديمي آسيا بار ديگر و اين بار در رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني برزيل برابر هم قرار مي‌گيرند.ايران در خانه خود با صدرنشين گروهش يعني کره جنوبي رودررو مي‌شود.در حالي که در گروه B عراق و استراليا به رقابت خود در دوحه ادامه خواهند داد.

همچنين اردن به مصاف عمان مي‌رود و ازبکستان به قطر سفر مي‌کند تا با کسب يک سه امتياز شيرين به کورس گروه B باز گردد.اين گزارش در تحليل خود از چهار بازي آسيا، ديدار ايران و کره جنوبي را به عنوان حساس‌ترين بازي انتخاب کرده و درباره آن مي‌نويسد:رقابتي که در تهران برگزار مي‌شود يکي از بزرگ‌ترين رويارويي‌ها در فوتبال آسيا است که پس از شش دهه همچنان ادامه پيدا کرده است.کره جنوبي و ايران که تا به حال 25 بار مقابل هم قرار گرفته‌اند، پنج بار در رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني با هم مصاف داده‌اند.

در اين 25 بازي کره‌اي‌ها دو پيروزي بيشتر از ايران دارند، اما سفيد پوشان ايراني هم بردهاي خيره کننده‌اي در بعضي از اين بازي‌ها به دست آورده‌اند.تساوي يک بر يک دو تيم در سئول که سه سال پيش اتفاق افتاد، اميدهاي «تيم ملي »را براي صعود به جام جهاني آفريقاي جنوبي از بين برد و آن بازي همچنان يک خاطره بد براي ايراني‌ها است.

حتي پس از آن شکست يک بر صفر برابر کره‌اي‌ها در جام ملت‌هاي آسيا روي زخم‌هاي ايران نمک پاشيد.اين گزارش در ادامه آورده است:با اين حال ميزبان در اين بازي به فکر انتقام است و شاگردان کارلوس کي‌روش به طور ويژه‌اي براي اين بازي انگيزه دارند تا پس از شکست غير منتظره برابر لبنان به دوران خوب خود باز گردد.براي رضايت هواداران ايراني تيم ملي با يک فهرست قدرتمند خود را براي اين بازي آماده کرده است، در حالي که اشکان دژاگه از فولام و رضا قوچان نژاد از بلژيک براي نيرو دادن به خط حمله تيم ملي‌شان به اين فهرست اضافه شده‌اند.

کره جنوبي در صدد است نخستين برد تاريخ خود در ورزشگاه آزادي را به دست بياورد.آنها براي اين بازي مهاجم با تجربه خود لي دونگ گوک را از فهرست خود کنار گذاشته‌اند.

کانگ هي سرمربي کره در عوض مهاجم آماده هامبورگ يعني سون هيونگ مين را دعوت کرده است.اين گزارش همچنين در ادامه با اشاره به ساير بازي‌هاي که در قاره کهن انجام مي‌شود آورده است:هر گونه لغزشي از سوي ايران به سود قطر و ازبکستان است که بايد مقابل هم صف آرايي کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته