جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/11/12 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - پنجشنبه 12محرم سال 1428 نسخه شماره 2689

 طي بخشنامه اي از سوي دکتر جاسبي;
 برنامه هاي دانشگاه آزاد اسلامي در دهه فجر اعلام شد 

آفرينش: طي دستورالعملي که از سوي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي به کليه واحدهاي دانشگاهي و مراکز آموزشي اين دانشگاه در سراسر کشور ابلاغ شد، سياست ها، خط مشي، راهبردها و اولويت هاي اجرايي برگزاري مراسم دهه فجر تبيين شد.
در بخشنامه دکتر جاسبي با اشاره به تقارن ايام ا... دهه مبارک فجر با ماه محرم الحرام آمده است: تلاقي و همزماني ايام محرم الحرام و قيام عاشوراي حسيني با دهه مبارک فجر و سالگرد پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي ايران، نشانه اي از پيوند عميق و مستحکم نهضت بزرگ حضرت امام(ره) و انقلاب اسلامي با اهداف و آرمان هاي والاي قيام حسيني است که همواره الهام بخش جنبش هاي استقلال طلبانه و آزاديخواهانه بوده و هست.
در ادامه آمده است: اين ايام فرصتي مغتنم، سرمايه اي انديشمند و نعمتي الهي است که مي تواند نمايانگر مکتب و مرام مسلمانان و شيعيان جهان باشد. بنابراين شايسته است تا در ايام سوگواري محرم، دانشگاهيان فرهيخته، دانشجويان عزيز و هيات هاي مذهبي به فلسفه و حکمت قيام عاشورا، ايثار و شهادت با بينشي عالمانه بيشتر توجه نمايند و در مراسم گراميداشت سالگرد پيروزي انقلاب نيز حضوري فراگير و مشارکتي فعالانه داشته باشند و برنامه هايي متناسب با اين ايام پيش بيني نمايند.
بر اين اساس، برگزاري نمايشگاه کتاب از آثار حضرت امام خميني (ره)، تاريخچه انقلاب و زندگاني امام حسين (ع)، برپايي مسابقات کتابخواني از آثار شهيد مطهري، اجراي جلسات سخنراني و پرسش و پاسخ، ميزگردهاي دانشجويي، برنامه ريزي مدون واحدهاي دانشگاهي براي حضور دانشجويان، استادان و کارکنان در مرقد مطهر حضرت امام (ره) و تجديد ميثاق با آرمان هاي مقدس امام، انقلاب و شهدا، اجراي مراسم عزاداري توسط هيات هاي مذهبي دانشجويي، برگزاري سمينارها و ميزگردهاي علمي و فرهنگي و تامين امکانات مورد نياز جهت حضور گسترده و شکوهمند دانشجويان و دانشگاهيان در راهپيمايي 22 بهمن از برنامه هاي واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي در دهه فجر امسال است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
هنري 2
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته