جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/09/11 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 4309

 تغييـرات در چگونگي ثبت نـام آزمون سراسري سـال 92  

 
مشاورعالي سازمان سنجش آموزش کشور، زمان اولين نوبت ثبت نام متقاضيان شرکت در آزمون سراسري سال 92 را از 16 تا 25 آذر ماه و زمان دومين نوبت ثبت نام اين آزمون را از 30 بهمن تا سوم اسفند ماه 91 اعلام کرد.حسين توکلي به ايرنا گفت: ثبت نام داوطلبان آزمون سراسري از روز پنجشنبه 16 آذر ماه از طريق پايگاه اينترنتي سازمان سنجش آموزش کشور آغاز مي شود و تا روز شنبه 25 آذر ماه ادامه خواهد داشت.

وي افزود: آن دسته از داوطلباني که مدرک ديپلم خود را از سال 1384 و سال هاي بعد از آن گرفته اند اما اطلاعات آنها در فايل آموزش و پرورش وجود نداشته و يا ناقص بوده است و موفق به دريافت سوابق تحصيلي نشده اند، مي توانند در فاصله زماني 30 بهمن ماه تا سوم اسفندماه 91 با مراجعه به پايگاه اينترنتي سازمان سنجش نسبت به ثبت نام خود براي شرکت در آزمون سراسري 92 اقدام کنند.

توکلي خاطرنشان کرد: دفترچه راهنماي شرکت در آ‍زمون سراسري از هفته گذشته بر روي پايگاه اينترنتي سازمان سنجش براي مشاهده داوطلبان قرار گرفته و فروش کارت اعتباري ثبت نام اين آزمون نيز از طريق همين سايت آغاز شده است.

وي با بيان آنکه تهيه کارت اعتباري ثبت نام آزمون سراسري علاوه بر پايگاه اينترنتي سازمان سنجش از طريق باجه هاي پستي و خودپردازهاي بانک صادرات نيز امکانپذير است به داوطلبان توصيه کرد ترجيحا از روش هاي اينترنتي و الکترونيکي براي خريداري مدارک ثبت نام آزمون سراسري استفاده کنند.

به گفته مشاورعالي سازمان سنجش، بيش از 90 درصد داوطلبان کنکور سال گذشته، دفترچه راهنما و کارت اعتباري ثبت نام آزمون را از طريق پايگاه اينترنتي سازمان سنجش تهيه کرده اند.

وي هزينه ثبت نام داوطلبان آزمون سراسري در يکي از گروه هاي آزمايشي پنجگانه شامل علوم انساني، علوم رياضي و فني، علوم تجربي، هنر و زبان هاي خارجي را 106 هزار ريال ذکر کرد.

توکلي خاطرنشان کرد: داوطلباني که در آزمون سراسري سال 92 علاقه مند به گزينش در رشته هاي دانشگاه پيام نور يا موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي و غيردولتي باشند ضمن علامتگذاري در بند 42 تقاضانامه الکترونيکي ثبت نام، بايد مبلغ 58 هزار ريال ديگر نيز پرداخت کنند.

وي ادامه داد: داوطلبان علاقه مند به گزينش در دانشگاه ويژه فرهنگيان (مراکز تربيت معلم سابق) و دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي نيز لازم است علاقه مندي خود را از طريق علامت گذاري در بند 43 تقاضانامه الکترونيکي ثبت نام اعلام کرده و مبلغ 29 هزار ريال نيز بپردازند.

توکلي در مورد داوطلباني که قصد دارند يکي از گروه هاي آزمايشي هنر و زبان هاي خارجي را به عنوان رشته امتحاني دوم خود انتخاب کرده و در آزمون آنها شرکت کنند، نيز گفت: اين داوطلبان نيز بايد علاوه بر اعلام علاقه مندي خود در تقاضانامه الکترونيکي ثبت نام براي شرکت در آزمون يکي از اين گروه ها، مبلغ 106 هزار ريال ديگر نيز بابت هزينه ثبت نام رشته امتحاني دوم پرداخت کنند.

وي به داوطلبان توصيه کرد قبل از تکميل تقاضانامه الکترونيکي ثبت نام، نسبت به تکميل فرم پيش نويس اقدام کنند و پس از اطمينان از صحت آنها، اطلاعات مورد نظر را در تقاضانامه نهايي وارد کنند.

توکلي يادآور شد: امسال هم فرصتي براي مشاهده و ويرايش احتمالي اطلاعات ثبت نامي داوطلبان کنکور در نظر گرفته شده که داوطلبان مي توانند از 30 بهمن ماه تا سوم اسفند ماه با مراجعه به پايگاه اينترنتي سازمان سنجش پس از مشاهده اطلاعات تقاضانامه ثبت نامي، درصورت نياز نسبت به اصلاح آن اقدام کنند.

وي تاکيد کرد: پس از اتمام مهلت ويرايش، از چهارم اسفند ماه 92 امکان هيچگونه تغيير و تصحيحي در فرم ثبت نامي داوطلبان وجود نخواهد داشت.

مشاورعالي سازمان سنجش اضافه کرد: امسال نيز همچون آزمون سال قبل، داوطلباني که مشمول سوابق تحصيلي هستند(ديپلمه هاي نظام جديد سال 84 و بعد از آن)، سوابق تحصيلي به ميزان 25 درصد و با تاثير مثبت در نمره کل آنها اعمال خواهد شد.

وي تصريح کرد، آن دسته از داوطلباني که تا 25 آذر ماه موفق به دريافت سوابق تحصيلي از آموزش و پرورش نشوند تا پايان بهمن ماه فرصت دارند اين سوابق را تهيه کنند و در فاصله زماني که براي ويرايش اطلاعات ثبت نامي ديگر داوطلبان درنظر گرفته شده است با مراجعه به پايگاه اينترنتي سنجش، ثبت نام خود را انجام دهند. آزمون سراسري سال 1392 در دو نوبت صبح و بعدازظهر روزهاي پنجشنبه و جمعه 30 و 31 خردادماه و صبح روز شنبه اول تيرماه 92 در حوزه هاي امتحاني سراسر کشور برگزار خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته