جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/09/12 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4310

 خبر 

 مشکل کم‌آبي بوکان رفع مي‌شود

اروميه - خبرنگار آفرينش

استاندار آذربايجان غربي گفت: مشکل کم‌آبي بوکان با احداث خط انتقال دوم آبشرب به اين شهرستان رفع مي‌شود. وحيد جلال‌زاده در جلسه شوراي اداري بوکان اظهار داشت: با توجه به افزايش جمعيت شهرستان بوکان در سال‌هاي اخير روند افزايش جمعيت سبب بروز مشکل کم‌آبي در سطح اين شهر مي‌شود. وي افزود: پيش‌بيني شده است تا در سال آينده با احداث خط انتقال دوم آبشرب به شهر بوکان و تخصيص بودجه براي اين امر مشکل آب بوکان رفع شود.استاندار آذربايجان غربي تصريح کرد: اولويت دولت رفع مشکلات مناطق محروم است از اين جهت فرمانداران و شهرداران استان بايد به اين مناطق توجه کرده و براي ساماندهي اين مناطق تلاش کنند.

استاندار آذربايجان غربي تعامل، همکاري و همدلي با مسئولان و مردم را ضروري دانست و خاطر نشان کرد: امروز مسئولان بايد در راستاي خدمت صادقانه براي خدا و خدمت به مردم در مسير انقلاب حرکت کنند چرا که خدمت صادقانه مسئولان به مردم موجب دلگرمي و پايبندي بيشتر آنها به نظام جمهوري اسلامي مي‌شود. جلال‌زاده با بيان اينکه بالاترين شأن کارگزاران نظام و رسالت مسئولان، خدمت صادقانه و بي‌منت به مردم است، تصريح کرد: طي سال‌هاي گذشته مردم بارها با حضور گسترده در عرصه‌هاي مختلف حمايت و وفاداري خود را از نظام و انقلاب به اثبات رسانده‌اند از اين رو مسئولان وظيفه دارند با خدمتگزاري و تلاش شبانه‌روزي خود اين وفاداري را پاسخ دهند. نماينده مردم بوکان در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين جلسه با قدرداني از خدمات دولت به مناطق محروم و دورافتاده گفت: خدمات دولت و نظام به مناطق محروم به گونه‌اي است که حتي دشمنان نيز به آن اذعان مي‌کنند.محمدقسيم عثماني با اشاره به جمعيت بالاي شهرستان بوکان و مهاجرپذيري آن اظهار داشت: تدوين برنامه طولاني‌ مدت براي تأمين آبشرب و فضاهاي آموزشي اين شهرستان ضروري است.

بسيج همگاني براي رسيدن به سهم واقعي لرستان در توسعه و آباداني

خرم‌آباد – نجف‌وند

الهيار ملكشاهي در نشست هم‌انديشي با رئيس و اعضاي هيات رئيسه دانشگاه علوم پزشكي لرستان كه در ستاد دانشگاه برگزار شد گفت: امروز فضاي موجود مشكلات لرستان خيلي پيچيده و بغرنج شده و همگي بايستي به سمتي حركت كنيم كه لرستان به سهم واقعي خود در توسعه همه‌جانبه برسد.وي افزود: نمايندگان در راه رسيدن به توسعه استان وسهم‌خواهي اين استان در توسعه کشور مي‌توانند نقش بسيار مهمي داشته و بايد بجاي پرداختن به مطالبات شخصي و مسائل جزئي به دنبال مسائل كلان كشور و استان باشند. وي گفت: مجلس جاي چانه‌زدني صد در صد و دفاع از حقوق مردم است و هماهنگيهاي لازم انجام شده كه براي اولين بار در تاريخ پارلمان كشور، لرستان در كميسيون تلفيق بودجه مجلس شوراي اسلامي نماينده‌اي داشته باشد تا از حقوق مردم لرستان دفاع کند و اعتبارات قانوني را لحاظ نمايد. نماينده مردم کوهدشت در مجلس شوراي اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينکه لرستان 2.5 درصد از جمعيت کشور را به خود اختصاص داده است، گفت: اين در حاليست که اين استان در سال 91 تنها از 1.4 درصد از اعتبارات کشوري برخوردار شده است و درواقع 400 ميليارد تومان از معدل سرانه به لرستان کمتر بودجه اختصاص داده شده و اين ميزان اعتبار اختصاص يافته به لرستان با عدالت‌محوري و مهرورزي دولت مطابقت ندارد.وي بر ضرورت توجه بيشتر به استان لرستان در اين زمينه تاکيد کرد و گفت: با توجه به عقب ماندگي مزمن استان بايد سهم بيشتري به لرستان اختصاص يابد. نماينده مردم کوهدشت در مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: تخصيص يافته و اين روند مغاير با شعار عدالت محوري و مهرورزي دولت است.

وي به جلسه اخير نمايندگان استان لرستان با رئيس جمهور اشاره کرد و گفت: با توجه به فقدان زيرساختهاي لازم در لرستان در اين جلسه به دولت پيشنهاد داديم از اجراي اصل 44 در اين استان تا پنج سال آينده جلوگيري به عمل آيدواين پيشنهاد درراستاي سرمايه‌گذاري بيشتر دولت در لرستان و رفع عقب‌ماندگيهاي استان در زمينه ايجاد زيرساختهاي مناسب مي‌باشد.ملكشاهي از برگزاري نشست مجمع نمايندگان استان در آينده‌اي نزديك با وزير بهداشت خبر داده و گفت: دستگاههاي اجرايي استان و کساني که با حوزه سلامت لرستان در استان سر وکاردارند خصوصاً مسئولين دانشگاه علوم پزشكي بايستي مطالبات و نيازهاي کاري خود را با ارائه اطلاعات تخصصي دقيق به نمايندگان استان آنها را تغذيه كنند تا در نشستهاي برنامه‌ريزي كلان، نمايندگان بتوانند از حقوق مردم لرستان به شايستگي دفاع نمايند.

الهيار ملكشاهي رئيس كميسيون قضايي مجلس شوراي اسلامي در اين ديدار ضمن ابراز رضايت از عملكرد دانشگاه علوم پزشكي لرستان در خدمت رساني به مردم در حوزه سلامت افزود: در سه سال اخير خدمات ارزشمند فراواني در حوزه سلامت به مردم لرستان ارائه شده كه انصافاً جاي تقدير و سپاسگزاري دارد و من در اين ديدار از متوليان سلامت در استان خصوصاً مسئولان دانشگاه علوم پزشکي استان تقدير و تشکر مي‌نمايم.وي گفت : روند كاري من حمايت از مسئولان اجرايي استان در جهت ارائه خدمت هرچه بهتر به مردم است چرا كه تضعيف مديران موجب لطمه به مردم مي‌شود و با توجه به عملكرد خوب، منطقي و روبه رشد دانشگاه علوم پزشكي از رياست و تيم مديريتي اين مجموعه مهم حمايت مي‌‎كنم.

مهندس فراميني مدير عامل آب و فاضلاب روستايي گيلان:

بيش از 180روستاي شهرستان رودسر از آب شرب بهداشتي بهره‌مند مي‌باشند

رشت - حديث سادات ميرزاده

مديرعامل آب و فاضلاب روستايي گيلان در گفتگويي اعلام کرد و گفت: درراستاي تحقق آبرساني به مناطق محروم روستايي استان گيلان در سال 1386 عمليات طرح مطالعات آبرساني به روستاي باجي گرابر رودسر آغاز گرديد. اين پروژه با هدف تامين آب آشاميدني بيش از 400 خانوار روستاي باجي گرابر اجرائي شده است. مهندس فراميني در ادامه گفت:روستاي باجي گرابر در مسير روستاي گردشگري جواهر دشت که از مناطق بزرگ توريستي گيلان مي باشد قرار دارد و تلاش ما جهت ايجاد رفاه براي روستائيان عزيز و مسافران گردشگر مي‌باشد و خوشبختانه با تخصيص اعتبار معادل دوميلياردو500ميليون ريال از منابع استاني عمليات اجرايي آن با حمايت مهندس هاشم‌نيا استاندار بومي گيلان به اتمام رسيده ودر حال حاضر مورد بهره‌برداري قرار گرفته است.مدير عامل آب و فاضلاب روستايي گيلان که خود بومي و فرزند روستا مي‌باشد مي‌گويد تمام تلاش خود را جهت رفاه روستاييان عزيز در گيلان بکار مي‌برم تا اينکه از مهاجرت روستاييان به شهر جلوگيري کنم و گفتني است که طرح آبرساني روستاي باجي گرابر شامل بهسازي دو دهنه چشمه –لوله‌گذاري خط انتقال شبکه به طول 15 کيلومتر واحداث 2 مخزن زميني به حجم 130متر مکعب مي‌باشد. مهندس فراميني در پايان به خبرنگار ما گفت: در حال حاضر 19 هزار و830مشترک روستاي شهرستان رودسر از نعمت آبشرب بهداشتي بهره‌مند مي‌باشند ضمناً عمليات حفر حلقه چاه عميق در روستاي سرمستان هم به اتمام رسيده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته