جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/09/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 4313

 ايران زمين 

 استقرار نماينده تعزيرات در قدس ضروري است

قدس - اصغري

رئيس اداره صنعت، معدن و تجارت قدس خواستار استقرار نماينده دائمي و ثابت اداره تعزيرات حكومتي در اين شهرستان شد. 'حسن عقبايي' در اين باره افزود: درحال حاضر نماينده اداره تعزيرات هفته‌اي دو روز در شهرستان حضور مي‌يابد كه با توجه به حجم بالاي كار و لزوم اجراي احكام و پرونده‌هاي صادره، حضور دائمي اين مسئول ضروري به نظر مي‌رسد. وي بيان كرد: در شرايط فعلي كنترل و نظارت مستمر بر وضعيت بازار توسط بازرسان ناظر انجام مي‌شود؛ اما برخورد مناسب و سريع با متخلفان امكانپذير نيست. اين مسئول گفت: حضور نداشتن نماينده دائمي تعزيرات در شهرستان باعث اجرايي نشدن كامل احكام صادره شده كه در طولاني مدت منجر به بروز تخلف هاي بيشتر در واحدهاي صنفي مي‌شود. وي ادامه داد: اين موضوع باعث شده واحدهاي صنفي نگراني در مورد بازرسي ها و رسيدگي به پروندهاي تخلف خود نداشته و نسبت به رعايت قوانين صنفي بي‌تفاوت باشند. 

افزايش 36 درصدي واردات از گمرک سرو

اروميه - خبرنگار آفرينش

مدير گمرک سرو گفت: ميزان واردات از اين گمرک در هشت ماهه گذشته امسال به 149 هزار و 527 تن رسيد.شمس اله کاظمي در گمرک سرو اظهار داشت: ارزش اين ميزان کالاي وارداتي از گمرک فوق در هشت ماهه گذشته امسال 105 ميليون و 626 هزار و 062 دلار است.وي با اشاره به واردات انجام گرفته در مدت زمان مشابه سال گذشته، تصريح کرد: در هشت ماهه گذشته 109 هزار و 627 تن کالا از گمرک مذکور وارد شده است که ارزش دلاري اين ميزان واردات نيز 72 ميليون و 744 هزار و 834 دلار است. وي با اشاره به درصد تغييرات ميزان واردات از اين گمرک، افزود: ميزان واردات از اين گمرک در سال جاري از نظر وزن 36 درصد افزايش و از نظر ارزش 45 درصد رشد نشان مي‌دهد. وي با اشاره به ارزش هر تن کالاي وارداتي از گمرک مذکور در سال جاري، اعلام کرد: ارزش هر تن کالاي وارد شده از اين گمرک 706 دلار است.

با اتکا به توان متخصصان داخلي محقق شد؛

بازسازي پمپ سانتريفوژ عمودي در پالايشگاه گاز شهيد هاشمي نژاد

مشهد - اعظم اعظمي

مسئول دفتر فني کارگاه مرکزي شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد از بازسازي و بهينه سازي پمپ سانتريفوژ عمودي با اتکا به توان متخصصان داخلي در کارگاه مرکزي اين شرکت خبر داد.به گزارش روابط عمومي شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد، سيد مهدي محمودي با اعلام اين خبر افزود: اين پمپ به دليل وجود خوردگي بالاي قطعات پمپ مذکور و عدم تامين شرايط فرآيندي به کارگاه مرکزي منتقل گرديد.وي با بيان اين که در ابتدا بنا بر تامين اين پمپ از طريق سازندگان داخلي گذاشته شد اظهارداشت: اما با توجه به قيمت بالاي پيشنهادي از سوي توليد کنندگان داخلي، مقرر شد تا دفتر فني نسبت به تامين قطعات اين پمپ با استفاده از توان متخصصان شرکت اقدام نمايد.

محمودي تصريح کرد: پيگيري اين پروژه با همت يکي از متخصصان جوان دفتر فني پالايشگاه، در کارگاه مرکزي شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد انجام گرفت.مسئول دفتر فني کارگاه مرکزي پالايشگاه خانگيران ادامه داد: ساخت قطعات مورد نياز پمپ با مهندسي معکوس انجام و پمپ مذکور مطابق استانداردهاي رايج پمپ هاي سانتريفوژ با موفقيت ساخته شد.

مدير‌کل استاندارد کهگيلويه و بويراحمد خبر داد؛

پروانه استاندارد 4 واحد توليد مصالح ساختماني در استان ابطال شد

ياسوج – محمد شفيع ربيعي

مدير‌کل استاندارد کهگيلويه و بويراحمد گفت: پروانه کاربرد علامت استاندارد 4 واحد توليد مصالح ساختماني در کهگيلويه و بويراحمد ابطال شدند.محمد محمدي اظهار کرد: پروانه کاربرد علامت استاندارد 4 واحد توليد مصالح ساختماني در کهگيلويه و بويراحمد ابطال شدند.وي ابراز کرد: از چهار واحدي توليدي که پروانه کاربرد علامت استاندارد آن‌ها ابطال شده است هر 4 واحد توليدي در بخش مصالح ساختماني مي‌باشند.محمدي تصريح کرد: در اجراي ماده 9 قوانين و مقررات سازمان ملي استاندارد ايران و در راستاي نظارت‌هاي دائمي کارشناسان اداره‌کل استاندارد استان کهگيلويه و بويراحمد بر توليدات واحدهاي توليدي تحت پوشش، از ابتداي سال 91 تاکنون، 4 فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد به دليل کيفيت پايين توليدات و يا عدم توليد، ابطال شدند. مديرکل استاندارد کهگيلويه و بويراحمد تأکيد کرد: چنانچه واحدهاي توليدي 90 امتياز منفي داشته باشد، پروانه کاربرد علامت استاندارد آنها به حالت تعليق در مي‌آيد و در صورتي که به رفع نواقص در زمان مقرر نپردازند پروانه کاربرد علامت استاندارد آن واحدهاي توليدي ابطال مي‌شود.

راهدارا ن گيلاني با فرا رسيدن سرماي زمستان خود را آماده کرده‌اند

رشت - حديث سادات ميرزاده

با فرا رسيدن فصل زمستان نزديک به 50 اکيپ راهداران با تجهيزات مدرن و ماشين آلات راهداري آماده نگهداري از راههاي استان و ارائه هر گونه خدمات به مردم عزيز مي‌باشد.گفتني است مهندس شعبان پور مدير کل راه شهرسازي گيلان و قائم وزير در زمينه چگونگي راهداري در فصل زمستان اشاره داشت وگفت چون فصل سرما از راه مي‌رسد بايد تمهيدات لازم براي راهداري در طول راههاي حوزه گيلان پيش‌بيني شود وپايگاههاي راهداري و راهدارخانه به بهترين وضع ممکن مجهز شود که الحمدا... به نحو احسن انجام شده است ودر حال حاضر بيش از 444نفر نيروي انساني در قالب 46اکيپ راهداري وبا469دستگاه ماشين آلات سنگين و نيمه سنگين آماده نگهداري از جاده‌هاي ا ستان در فصل زمستان مي باشند.وي در زمينه مناطق برف گير وگردنه ها اشاره داشت وگفت: گيلان داراي 15گردنه برفگير به طول 98کيلومتر بوده ودر 16 راهدارخانه ثابت و9راهدار خانه سيار با تجهيزات زمستاني آماده فعاليت و خدمات دهي مي‌باشند.

قائم مقام وزير راه و شهرسازي بر ضرورت حفظ و نگهداري جاده‌هاي موجود تاکيد کردوگفت:با توجه به هزينه سنگين آن نبايد هيچ گاه در اين خصوص غافل باشيم چون جاده شاهرگ حياتي هر مملکت است وي ميزان اعتبار راهداري اشاره داشت و گفت:مبلغ255 ميليارد ريال اعتبار اختصاص يافته که هر چند اين ميزان جوابگو نيست اميدوارم در اين خصوص نما يندگان عزيز مردم گيلان در مجلس تدابيري اعمال کنند تا اين استان توريستي هر چه سريعتر مشکلات اعتبار جاده‌هاي ما برطرف شوند. مهندس شعبانپور در پايان افزود که 12000کيلومتر راههاي هم سنگ استان مي‌باشد که براساس استاندارهاي جهاني سالانه 3تا6درصد ارزش سرمايه‌اي راه بايد براي نگهداري هزينه کردو با فرض 3درصد بالغ بر 3600ميليارد ريال معادل 360ميليارد تومان مي‌شود که با در نظرگرفتن اعتبارات تخصيص يافته در سال گذشته 255ميليارد ريال مي‌باشد فقط 7 در صد اعتبار مورد نياز و حدود 2در صد ارزش سرمايه اي راههاي هم سنگ گيلان را در بر مي‌گيرد.

نشست نماينده مردم يزد و صدوق با مسئولان شركت آب منطقه‌اي

يزد – اکبر خيرخواه

به گزارش رسيده از روابط عمومي شرکت آب منطقه‌اي اين نشست در راستاي توصيه هاي وزير نيرو و مديرعامل شركت مادر تخصصي مديريت منابع آب ايران مبني بر تعامل مؤثر با نمايندگان استان در مجلس با حضور محمد صالح جوكار نماينده مردم يزد و صدوق در مجلس شوراي اسلامي و رئيس مجمع نمايندگان استان، مديرعامل، معاونان و مديران شركت آب منطقه‌اي برگزار شد.حسين غفوري مديرعامل شركت خلاصه اي از وضعيت منابع آب استان و گزارش عملكرد شركت در حوزه‌هاي مختلف شركت را تشريح نمود.در ادامه محمد صالح جوكار با اشاره به وضعيت توسعه استان در بخش صنايع گفت: ميزان توسعه استان، به احداث زيربنا و زيرساخت ها به ويژه مسئله آب بستگي دارد و در بحث تخصيص و تأمين آب در بين شهرستانها بايستي به عدالت رفتار شود. وي در بخش ديگر سخنان خود برآورد نيازهاي آتي آب استان در بخش صنعت و خدمات را مورد تأكيد قرار داد و اظهار داشت: شما به عنوان متولي آب استان براي تأمين آب در برنامه توسعه پنج ساله پنجم و ششم كشور برنامه‌ريزي و نيازهاي آبي را برآورد و راههاي تأمين آب را نيز پيش‌بيني نماييد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته