جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/11/16 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - دوشنبه 16 محرم سال 1428 هجري قمري نسخه شماره 2692

  تاثير تجليل از پيرغلامان اهل بيت(ع) در برنامه هاي رسانه ي ملي;  


دبير همايش تجليل از پيرغلامان اهل بيت گفت: صدا و سيما، بايد در خصوص عزاداري حضرت ابا عبدالله حسين (ع) نکاتي را هم به عنوان مصرف کننده و هم به عنوان ارگاني که بايد به لحاظ فرهنگي پا به پاي مردم حرکت الگوهاي درستي را به آن ها معرفي کند، متذکر شود.
شهرام گيل آبادي در آستانه ي برگزاري اين همايش در 17 بهمن ماه درباره ي تاثير اين همايش در تعميق برنامه هاي ديني صداوسيما افزود: در جهت تکريم عزاداري سنتي و اصيل به احيا» اصالت ها و ترويج آن ها نياز داشتيم و صدا و سيما بايد نکاتي را هم به جامعه ذاکر و مداح و هم به عنوان مردم به عنوان مخاطبان اصلي خود تذکر مي داد.
وي تکريم از پيرغلامان حضرت اباعبدالله الحسين(ع) که عمر خود را جهت عزاداري اصيل صرف کرده اند را يکي از کارهايي عنوان کرد که در جهت بيرون کشيدن نکات عزاداري از دل سنت ها صورت گرفته است.
مدير راديو جوان ادامه داد: ما بايد الگوهاي سالم را معرفي مي کرديم و زحمات آن ها را براي مشخص و اصلاح کردن جهت ارج مي گذاشتيم.
گيل آبادي، با بيان اين مطلب که با گذشت زمان از فضاي معرفتي عزاداري سيدالشهدا کاسته و بار فضاي احساسي و عاطفي آن افزايش يافته است اظهار کرد: مراسم تجليل از پيرغلامان حضرت ابا عبدالله (ع) در جهت تبيين چگونگي آغاز حرکت براي جوان ها و اين که هدف آن ها از تکريم و تعظيم عزاداري و احيا» شعائر چه بايد باشد پايه ريزي شد و تا حدود زيادي پخش نوحه و عزاداري را در صدا و سيما تحت تاثير قرار داد.
دبير همايش تجليل از پيرغلامان اهل بيت(ع) افزود: شايد بسياري از عزاداري ها با توجه به بنا گذاشتن اصول ومولفه ها بر اساس فضاي حسي سهل به نظر برسد، اما افرادي که به اين حيطه وارد مي شوند بايد مولفه هاي جدي و اساسي داشته باشند.
گيل آبادي، در ادامه سخنان خود با اشاره به سابقه عزاداري حضرت اباعبدالله الحسين (ع) از سال 340 هجري به بعد اظهار کرد: پس از آزاد شدن عزاداري براي حضرت امام حسين(ع) و وارد شدن آن، ايران در عصر سلجوقي اين نوع عزاداري رواج و رونق بيشتري به خود گرفت.
دبير همايش تجليل از پيرغلامان با بيان اين مطلب که عزاداري امام حسين(ع) در ايران از پايه تاريخي بسيار محکمي برخوردار است اظهار کرد: تبديل عزاداري وتطبيق آن با عزاداري ايران قبل از اسلام و استفاده از سنت هاي عزاداري قبل از اسلام باعث قوت فرهنگي وغناي بيشتر عزاداري شد.
دبير همايش تجليل از پيرغلامان، در پايان بالا بودن معرفت و شناخت ديني، تلمذ نزد اساتيد و ديدن استاد، پرورش علماي دين را از مولفه هاي جدي افرادي دانست که مي خواهند به حيطه ذاکري اهل بيت وارد شوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
هنري 2
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته