جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/10/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4339

 رييس مجلس:
 ايران و آژانس به فرمت مشترکي درپاسخگويي به ابهامات دست يافته‌اند 

رييس مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد: جلسه مجلس با رييس جمهور به صورت علني برگزار خواهد شد.

به گزارش ايسنا، علي لاريجاني در حاشيه برگزاري نشست مشترکي با وزير جهاد کشاورزي، معاونان و رييس و اعضاي کميسيون کشاورزي براي بررسي وضعيت محصولات ارگانيک در جمع خبرنگاران در تشريح اين جلسه گفت: اين جلسه با حضور مسوولان کميسيون کشاورزي و مسوولاني از بخش‌هاي مختلف کشاورزي و دامپزشکي برگزار شد که در مورد بهبود کيفيت محصولاتي که به مردم عرضه مي‌شود، دقت‌هاي لازم به کار گرفته شود.

در ادامه خبرنگاري از لاريجاني پرسيد که با توجه به اعلام آمادگي رييس جمهور براي حضور در مجلس، گمانه‌زني‌هايي مطرح مي‌شود که ايشان قصد دارد در اين جلسه مجلس را براي اجراي فاز دوم هدفمندي متقاعد کند، آيا مجلس متقاعد خواهد شد؟

لاريجاني در پاسخ گفت: بنده رجال‌الغيب نيستم و از اين سوال تعجب مي‌کنم که مجلس متقاعد مي‌شود يا خير.

وي افزود: با اين وجود پيشنهاد رييس جمهور اين بوده که گزارشي به مجلس از مسائل کشور بدهند که اين در نامه ذکر شده است، ما نيز استقبال مي‌کنيم که رييس جمهور محترم تشريف آورند و در زمينه مسائل کشور گزارششان را ارائه دهند، قطعا نظرات نمايندگان را نيز خواهند شنيد و بعد از آن مي‌توان راجع به اين مسائل قضاوت کرد.

خبرنگار ديگري از لاريجاني پرسيد که با توجه به نزديک بودن دور جديد مذاکرات ايران با گروه 5+1 توصيه شما در رابطه با اين مذاکرات چيست؟ که لاريجاني در پاسخ گفت: در اين فاصله آژانس مذاکرات خوبي با مراکز هسته اي ايران داشته و سوالاتي را مطرح کرده است که بر سر فرمتي براي پاسخگويي به توافق رسيده‌اند.

وي افزود: طبق اطلاعات بنده کساني از آژانس به ايران آمده بودند، پيشرفت در کار را احساس مي‌کردند، اين نشان مي‌دهد که ايران بر فعاليت‌هاي هسته اي ايران روشن است،‌البته اگر دسايسي در آژانس براي بهانه‌گيري وجود نداشته باشد، مسير براي نظارت باز است؛ لذا مي‌تواند در مذاکرات آينده بر اين موضوع حساب باز کنم که ايران از لحاظ همکاري با آژانس، گام‌هاي مثبتي برداشته و براين اساس رفتارهايشان را تعديل کنند.

رييس مجلس شوراي اسلامي اضافه کرد: پيشنهاداتي که ايران براي حل مسائل هسته اي داده بود معقول است، حال اينکه بخواهد گام به گام حل کنند، يا بسته همه جانبه داشته باشند، مي‌توانند هر دو وجهه را پيش ببرند.

لاريجاني در پاسخ به سوال ايسنا درباره اينکه جلسه رييس جمهور علني و يا غيرعلني خواهد بود، گفت: آنچه از مجلس براي برگزاري جلسه قيد شده بود، قيد غيرعلني ذکر نشده بود، البته اگر آنها بخواهند، مي‌توان جلسه را نيز غيرعلني برگزار کرد. وي در مورد اينکه جلسه را علني برگزار خواهد کرد يا خير، گفت که اين جلسه علني خواهد بود و مشکلي در اين زمينه نمي بينيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته