جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/10/21 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4340

 رييس‌جمهور در جمع خبرنگاران:
  اقتصاد کشور ما از نظر ساختاري سالهاست که با اشکالاتي روبروست 

رييس‌جمهور اهداف خود براي حضور در مجلس شوراي اسلامي را که قرار است 27 دي‌ماه انجام شود، تشريح کرد و گفت:‌ کشور ما کشور بزرگي است و اقتصاد ما در حال پيشرفت است؛ البته بدخواهان به دنبال آسيب زدن به کشور ما هستند.به گزارش ايسنا، محمود احمدي‌نژاد در حاشيه جلسه هيات دولت در جمع خبرنگاران، افزود: اقتصاد کشور ما از نظر ساختاري سالهاست که با اشکالاتي روبروست و دشمنان تلاش کرده‌اند از ناحيه اين اشکالات به کشور ضربه وارد کنند و طراحي‌هاي دشمن در اين راستا بوده است.وي ادامه داد: ما براي تضمين پيشرفت کشور،‌ حل مشکلات آن و خدمت به مردم نيازمند چندين تصميم‌گيري بزرگ هستيم تا از اين مراحل و مشکلات عبور و روند رشد در کشور را نهادينه کنيم. در دولت طرح‌هايي را در اين زمينه آماده کرده‌ايم و تصميم داريم در روز چهارشنبه هفته آينده در صحن علني مجلس اين طرح‌ها را با ملت و نمايندگان در ميان بگذاريم.

احمدي‌نژاد خاطرنشان کرد: در واقع ما تلاش داريم با استفاده از اين راهها و طرح‌ها سرعت پيشرفت کشور را تضمين کنيم و مشکلاتي را که وجود دارد برطرف کنيم. در واقع براي ايجاد وحدت فکري و دلي و همچنين وحدت دست و قدم در راستاي خدمت هرچه بيشتر به کشور، اين طرح‌ها را در مجلس بيان مي‌کنيم.رييس‌جمهور در ادامه درباره استخدام‌هايي که قرار است در آينده نزديک از سوي دولت انجام شود و انتقاداتي که به اين موضوع وارد مي‌شود، گفت: اين استخدام‌ها بر اساس قانون انجام مي‌شود.وي اضافه کرد: بيش از 800 هزار نفر از دولت بيرون رفته‌اند و تعدادي بازنشسته شده‌اند و به همين خاطر بايد تعدادي جايگزين اين افراد شوند. نمي‌شود صبر کنيم تا سيستم اداري صفر شود و بعد بخواهيم جايگزين کنيم. اين استخدام‌ها طبق قانون و با رعايت آن اين اقدام انجام مي‌شود.احمدي‌نژاد با بيان اينکه "براي اين استخدام‌ها امتحان برگزار مي‌شود و هيات عالي گزينش نيز بايد اين افراد را تاييد کند"، گفت:‌ اين استخدام‌ها بدون توجه به هيچگونه رنگ و نژاد و مسائل اينچنيني و تبعيضي انجام مي‌شود.رييس‌جمهور همچنين در پاسخ به پرسشي درباره موضوع مهندسي انتخابات اظهار کرد: انتخابات مال ملت است. اين حرف امام و رهبري است.وي با اشاره به صحبت‌هاي مقام معظم رهبري در مورد انتخابات نيز گفت:‌ مقام معظم رهبري و امام نيز همواره تاکيد داشتند که انتخابات مال ملت است و هيچ‌کس بالاتر از ملت در کشور نيست و اين بزرگان فرمودند که ما يک راي بيشتر نداريم و اين ملت است که تصميم مي‌گيرد و انتخاب مي‌کند.

هرکس بخواهد مردم را مديريت کند، مردم او را مديريت مي‌کنند.

احمدي‌نژاد همچنين در پاسخ به خبرنگاري که گفت "گويا با توجه به شکايت تعدادي از اعضاي شوراي شهر تهران، ديوان عدالت اداري حکم شهردار ري را لغو کرده است"، با شوخي به خبرنگاران گفت: ديوان عدالت در همه چيز، بله!


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته