جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/10/21 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4340

 ايران زمين 

 قرارگيري 2 هزار تن برنج در شبکه توزيع آذربايجان غربي

اروميه - خبرنگار آفرينش

معاون بازرگاني داخلي سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربايجان غربي گفت: 2 هزار تن برنج خارجي در شبکه توزيع آذربايجان‌غربي قرار گرفت. محمد دهقان اظهار داشت: 2 هزار تن برنج خارجي به منظور کنترل و تنظيم بازار آذربايجان‌غربي در شبکه توزيع اين استان قرار گرفته است. وي با اشاره به توزيع برنج در بازار استان، تصريح کرد: براي اين منظور عاملان فروش در استان مشخص شده و اين عوامل به کمک بازرس‌ها اقدام به توزيع برنج با قيمت تعاوني مي‌کنند. اين مسئول افزود: براي توزيع برنج در کنار عوامل توزيع بازرساني از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نيز حضور دارند و توزيع برنج با نظارت اين بازرس‌ها انجام مي‌گيرد. معاون بازرگاني داخلي سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربايجان غربي با بيان اينکه در حال حاضر با کمبود برنج مواجه نيستيم، خاطرنشان کرد: محموله‌هاي برنج وارداتي در بندر در حال تخليه هستند.

بهسازي وآسفالت روستاهاي برغان، سرهه، سنج شهرستان ساوجبلاغ

ساوجبلاغ - محمدرنجبرکهن

پروژه بهسازي وآسفالت روستاهاي برغان، سرهه، سنج با حضور استاندار البرز وجمعي از مسولين در شهرستان ساوجبلاغ به بهره‌برداري رسيد.

استاندار البرز اين پروژه را يکي از پروژه‌هاي مهر ماندگار در ساوجبلاغ عنوان کرد وگفت: مردم اين روستا از نعمت يک جاده مناسب بهره مند شدند. علي اصغر عربيان افزود شايد اين طرح عمراني در مقايسه با ديگر طرحهاي عمراني راهسازي خيلي هم به چشم نيايد ولي تحقق آن براي روستا نشينان منطقه آرزويي بزرگ بود. مدير کل راه وشهر سازي استان البرز شروع اجراي اين طرح را سال 87عنوان کرد وگفت،اعتبار اين طرح 7ميليارد تومان است که 13کيلومتر زير سازي آسفالت شده است. ضيايي فر افزود طبق برنامه زمانبندي شده در سال 91بيش از 50کيلومتر از راههاي روستايي در شهرستان روکش آسفالت مي‌شود.

مسئول ورزش شرکت آب و فاضلاب مازندران:

ورزش زمينه ساز سلامت و آرامش هر فرد در جامعه است

ساري - معصومه آقاجاني

مسئول ورزش شرکت آب و فاضلاب مازندران در گفتگو با خبرنگار ما با بيان اينکه ورزش کردن زمينه ساز سلامت و آرامش هر فرد در جامعه خواهد بود افزود: يک دوره مسابقات فوتسال با حضور 16 تيم از ادارات تابعه شرکت آب و فاضلاب مازندران برگزارشد. محمود طالبي گفت: در پايان اين مسابقات تيم امور آب و فاضلاب بابلسر در مرحله نهايي رقيب خود تيم منطقه بهشهر را شکست داد وقهرمان شد و تيم امور آب و فاضلاب بهشهر و ستادي شرکت آب و فاضلاب مازندران هم به ترتيب دوم و سوم شدند. وي يادآور شد: جام اخلاق اين دوره از مسابقات به آب و فاضلاب ساري اهدا شد. مسئول ورزش شرکت آب و فاضلاب مازندران هدف از برگزاري اين مسابقات را گرامي داشت ياد شهدا و ايجاد زمينه‌هاي دوستي و همدلي در بين کارکنان عنوان کرد و گفت: ما با برگزاري اين مسابقات روحيه نشاط و شادابي را در بين کارکنان ادارات تقويت خواهيم کرد و اميدواريم که اين مسابقات زمينه‌اي مناسب براي برگزاري چنين برنامه‌هايي در آينده باشد.

بهره‌برداري از خط توليد کيک و کلوچه در شهرستان ساوجبلاغ

ساوجبلاغ - محمدرنجبرکهن

طي مراسمي در يكي از واحدهاي صنعتي توليد مواد غذايي شهرستان ساوجبلاغ خط توليد كيك و كلوچه به بهره‌برداري رسيد. در مراسم آغاز بهره برداري اين خط توليد كه جزء طرح توسعه اين كارخانه توليد چيپس و اسنك بود،استاندار البرز و ديگر مسئولان حضور داشتند. مدير عامل اين واحد صنعتي گفت: براي راه‌اندازي خط توليد جديد كه براي 170 نفر شغل ايجاد كرده ،10 ميليارد تومان هزينه شده است. مجتبي شاه بخشي بابيان اينکه اين خط توليد توان توليد ساليانه بيش از 4 هزار تن شيريني و كلوچه را داراست گفت:استفاده از ماشين آلات پيشرفته صنايع غذايي و توليد محصول استاندارد و كيفي از ويژگيهاي اين خط توليد است.شايان ذکراست صنايع غذايي ساوجبلاغ كه 35 درصد كارخانه‌هاي اين شهرستان را تشكيل مي دهد با توليد ساليانه 2 ميليون و 500 هزار تن انواع مواد غذايي، مركز توليد محصولات غذايي منطقه به شمار مي‌روند. شكلات و شيريني‌جات، پاستيل ،محصولات كنسروي ،ماكاروني،عسل و مربا و فرآورده‌هاي كنسروي بيشترين توليدات مواد غذايي اين شهرستان را تشكيل مي‌دهند.

نماينده کنگان، دير و جم مطرح کرد؛

اميد بوشهري‌ها به اشتغال در صنايع نفت و گاز

بوشهر – خبرنگار آفرينش

نماينده مردم کنگان، دير و جم در مجلس شوراي اسلامي گفت: هنوز توقع مردم استان بوشهر در مورد اشتغال در صنايع نفت و گاز مستقر در استان عملي نشده است. حجت‌الاسلام موسي احمدي در نشست پيگيري مصوبات و طرح‌هاي اشتغالزايي استان بوشهر اظهار داشت: نفت و گاز از نعمات پروردگار است که به مردم ما عنايت شده و مردم نيز ميزبان خوبي هستند اما اين مردم توقعاتي دارند. وي افزود: در کنگان، عسلويه و جم، کوه و دريا و دشت از مردم گرفته شده و صيد و صيادي و دامداري ديگر وجود ندارد و همه مردم براي اشتغال اميدشان به صنايع نفت و گاز است. نماينده کنگان، دير و جم در مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: با اين وجود اما هنوز توقع مردم استان بوشهر در مورد اشتغال در صنايع نفت و گاز مستقر در استان عملي نشده است.

احمدي ادامه داد: توقع داريم در پروژه‌هايي که پيمانکاران اجرايي مي‌کنند اولويت اول اشتغال با نيروهاي بومي منطقه باشد. وي بيان کرد: در برخي پروژه‌ها تنها تا هفت درصد نيروي بومي جذب شده اما تقاضا داريم وزير نفت به اشتغال نيروهاي بومي در عسلويه و پارس‌جنوبي توجه بيشتري داشته باشد. نماينده کنگان، دير و جم در مجلس شوراي اسلامي در ارتباط با اجرايي شدن مصوبات سفرهاي استاني که در تعهد وزارت نفت است، خاطرنشان کرد: برخي پروژه‌ها نيمه تمام مانده و نقدينگي به آن تزريق نمي‌شود و اگر بماند خسارت آن بيشتر خواهد شد.

حضور آستان قدس رضوي در نمايشگاه بين‌المللي لوستر و روشنايي تهران

مشهد - الهه قوچاني

معاون اداره‌كل روابط عمومي آستان قدس رضوي از حضور اين اداره‌كل در بيستمين نمايشگاه تخصصي صادراتي لوستر، چراغ‌هاي روشنايي و تزييني در نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران خبر داد. به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني آستان قدس رضوي، جواد مصطفوي افزود: اداره‌کل روابط عمومي آستان قدس رضوي براي نخستين‌بار به منظور معرفي خدمات روشنايي و توانمندي‌هاي آستان قدس رضوي در روشنايي حرم مطهر رضوي با همکاري و حضور فعال اداره امور روشنايي معاونت اماکن متبرکه و امور زائرين در اين نمايشگاه شرکت کرده است. وي تصريح كرد: آستان قدس رضوي بزرگ‌ترين سازمان موقوفاتي جهان است كه از رهگذر ارادات واقفان و نيت‌هاي خير آنان بيشترين و كيفي‌ترين خدمات را به خيل عظيم زائران حضرت رضا(ع) ارايه مي‌دهد كه يكي از مهمترين و بزرگ‌ترين موارد مصرف موقوفات روشنايي حرم مطهر است و از ديرباز مورد توجه واقفان بوده است.

مصطفوي با اشاره به اينكه تأمين روشنايي حرم و بيوتات آن از گذشته‌هاي دور مورد توجه زائران و ارادتمندان به ساحت قدس حضرت امام رضا(ع) بوده است، گفت: در اكثر وقف‌نامه‌ها رقباتي از موقوفه آستان قدس رضوي براي مصرف روشنايي حرم و ساير اماكن تعيين شده است.

ديدار مدير عامل برق لرستان با نماينده ولي فقيه در استان

خرم آباد - فاطمه سعادت‌راد

مهندس بحريني مديرعامل برق لرستان به همراه تني چند از مديران و كارشناسان شركت با نماينده ولي فقيه دراستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد ديدار نمودند. بنا به گزارش خبرنگار ما و به نقل از روابط عمومي شركت توزيع برق استان لرستان مهندس بحريني مدير عامل به همراه تني چند از مديران وكارشناسان شركت با حجه‌الاسلام والمسلمين ميرعمادي نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه شهرستان خرم آباد ديدار و گفتگو كردند. در اين ديدار مهندس بحريني شمه‌اي از اهداف و فعاليتهاي شركت توزيع را توضيح داده و اضافه کرد: شركت توزيع برق لرستان علاوه بر انجام فعاليتهاي فني و خدمات‌رساني به موقع به مردم در امور ديني و فرهنگي نيز گامهاي بزرگي برداشته كه از جمله آنها مي‌توان به كسب مقام برتر حجاب و عفاف در سال گذشته و كسب مقام برتر در عرصه نماز طي سال جاري در بين كليه سازمانها و دستگاههاي دولتي و اجرايي استان اشاره نمودند و علاوه بر آن درراستاي امر به معروف و نهي از منكر و همچنين رعايت حقوق شهروندي نيز توسط شركت توزيع اقدامات قابل توجهي بعمل آمده است مدير عامل برق لرستان در ادامه از حجه‌الاسلام و المسلمين مير عمادي درخواست نمودند كه تمام ائمه محترم جمعه در استان به ياري شركت توزيع بشتابند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته