جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/11/01 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4347

 وزير خارجه مصر:
  ايران بخشي از راه حل سوريه باشد 

وزير امور خارجه مصر کمک ايران را براي حل مساله سوريه خواستار شد. به گزارش ايسنا، محمد کامل عمرو در گفت‌گو با روزنامه‌ الحيات چاپ لندن بيان کرد:‌ از ايران خواسته‌ايم تا تمامي ايده‌هاي ما را به دمشق منتقل کند و بعد هم پاسخ را به ما برساند اين مساله اتفاق افتاده و بعد از آن هم درباره همين مسايل با روسيه و چين هم صحبت‌هايي داشتيم.

وي با اشاره به دعوت از سران همه کشورهاي اسلامي در کنفرانس سران کشورهاي اسلامي در مصر که ماه آينده برگزار خواهد شد گفت: از ايران هم به عنوان عضو دعوت شده است.

کامل عمرو در پاسخ به اين که آيا مساله (حضور ايران) در سطح حضور کشورهاي حوزه خليج فارس در اين کنفرانس تاثيري خواهد داشت، بيان کرد: فکر نمي‌کنم. کشورهاي اين حوزه مي‌دانند که ايران يکي از کشورهاي عضو اين سازمان اسلامي است و ايران در کنفرانس اخير در مکه هم حضور داشته است.

وي درباره توسعه روابط تهران –قاهره نيز گفت: ايران نقش مهمي در بحران سوريه دارد و در مساله سوريه هم حضور دارد. اين کشور اگر که بخواهد مي‌تواند بر نظام سوريه تاثير داشته باشد و در تمامي ديدارهاي ميان مسوولان مصري و ايراني مساله سوريه مساله اصلي بوده است.

تصور مي‌کنم که اين کشور امتيازات زيادي را در منطقه عربي به دست خواهد آورد.

وزير خارجه مصر افزود: به ايران اعلام کرديم که فرصت دارد تا بخشي از راه حل باشد و اگر که در رسيدن به يک راه حل سريع براي بحران (سوريه) همکاري کند اين مساله با واکنش‌هاي مثبتي در منطقه مواجه خواهد بود.

وي ادامه داد: اين تماس‌ها و ارتباطات با ايران به ضرر طرف سوم به ويژه امنيت خليج (فارس) نيست. امنيت خليج (فارس) از اصول ثابت سياستي مصر است و اگر که تماسي با ايران در مساله سوريه وجود دارد، به ضرر طرف سوم نخواهد بود. امنيت خليج (فارس) امنيت مصر تلقي شده و هرگز به کسي اجازه دخالت در آن را نخواهيم نداد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته