جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/11/30 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4370

 طرح گازرساني به فاز 11 پرديس آغاز شد 

 پرديس - خبرنگار آفرينش

با حضور وزير راه و شهرسازي و شماري ديگر از مسئولان کشوري و استاني، کلنگ گازرساني به سايت مسکن مهر فاز 11 پرديس آغاز شد. به گزارش خبرنگارآفرينش، وزير راه و شهرسازي و هيئت همراه براي بازديد از پروژه‏هاي مسکن مهر، تقاطع غيرهم‏سطح و تونل‏هاي شهر جديد پرديس به اين شهر سفر کردند.در اين بازديد، نيکزاد ضمن بررسي روند احداث پروژه‏هاي مسکن مهر با حضور در سايت «انجمن انبوه‏سازان» کلنگ آغاز به ساخت خط لوله گاز اين سايت را به زمين زد.اين طرح به عنوان نخستين پروژه دستگاه‏هاي خدماتي در سايت 80 هزار واحد مسکن مهر شهر جديد پرديس از امروز کار خود را آغاز کرد. از ديگر طرح‏هاي مهم مورد بازديد در اين سفر اهدا قرارداد پيش‏فروش مسکن مهر پروژه 80 هزار واحدي پرديس بود.

در اين آيين علي نيکزاد به صورت نمادين قرارداد پيش‏فروش چهار واحد مسکن مهر واقع در سايت دره‌ بهشت را به مالکان تحويل داد.بر پايه اين گزارش، طبق دستورالعمل واگذاري مسکن مهر پس از آنکه واحدي به مرحله اسکلت و سقف رسيد، متقاضياني که 70 درصد مبلغ اعلام شده از سوي شرکت عمران شهر جديد پرديس را واريز کرده باشند، براي انتخاب واحد و دريافت قرارداد پيش‏فروش مسکن مهر فراخوانده مي‏شوند. عده‏اي قصد اخلال در بازار مسکن را دارند.وزير راه و شهرسازي با بيان اينکه عده‏اي قصد اخلال در بازار مسکن را دارند، گفت: اجازه تراکم غير‏مجاز در شهر تهران داده نمي‏شود.علي نيکزاد اظهار داشت: در حال حاضر کساني قصد اخلال در بازار مسکن را دارند.وي ادامه داد: بايد به اين افراد اعلام کنم که به هيچ عنوان اجازه تراکم غير‏مجاز در شهر تهران داده نخواهد شد. نيکزاد اضافه کرد: سيستم‏هاي دولتي به ويژه بانک‏ها در حال خريد هستند، با اين اميد که با اخذ تراکم به سمت ساخت و ساز حرکت کنند.وزير راه و شهرسازي افزود: اما قطع به يقين نه کميسيون ماده پنج، نه شهرداري تهران و نه شوراي معماري و شهرسازي هيچ‏گاه چنين اجازه‏اي نمي‏دهند. وي ادامه داد: قصد و هدف وزارت راه و شهرسازي، ادامه روند کار در بازار مسکن همراه با ثبات است؛ اما اگر کسي قصد اخلال در اين امر را داشته باشد به شدت با اين اخلالگران برخورد مي‏شود.

تحويل خانه در تهران ظرف يک سال

وزير راه و شهرسازي ادامه داد: خوشبختانه بستر ساخت و ساز واحدهاي مسکوني براي همه افراد واجد شرايط و به دنبال خانه در تهران با آورده بالا در سايت‏هاي مختلفي نظير «تهرانسر»، «حکيميه»، «الهيه» و... فراهم آمده است. نيکزاد اضافه کرد: براي اين افراد بر اساس قول‏هاي گذشته ظرف يک سال خانه ساخته مي‏شود؛ اما اجازه بدهند محل قطعي اين واحدهاي مسکوني اعلام نشود.وي ابراز داشت: خوشبختانه کار در طرح مسکن مهر شهر جديد پرديس به ويژه در طرح‏هاي سه‏گانه 80 هزار واحدي پيشرفت قابل توجهي داشته است.وزير راه و شهرسازي افزود: همه خدمات زيربنايي مانند آب، برق، گاز، تلفن و ... در اين سه پروژه از نقطه صفر آغاز شده است.

پيش‏فروش 80 هزار واحد مسکوني مهر در پرديس کليد خورد

با حضور وزير راه و شهرسازي و تني چند از مسئولان کشوري، استاني و محلي پيش‏فروش 80 هزار واحد مسکوني مهر در پرديس آغاز شد.با حضور وزير راه و شهرسازي به همراه شماري از مسئولان کشوري و استاني به صورت نمادين تعدادي از قراردادهاي پيش‏فروش از پروژه‏هاي 80 هزار واحدي شهر جديد پرديس تحويل متقاضيان شد.طرح 80 هزار واحدي شهر جديد پرديس در پي درخواست مردم براي خانه‏دار شدن در اين شهر از سوي وزارت راه و شهرسازي و با اجراي شرکت عمران اين شهر آغاز شده است.

اين پروژه عظيم خانه‏سازي در کنار ديگر طرح‏هاي ساخته شده و در حال احداث شهر پرديس، اين منطقه را به قطب مسکن مهر در استان و کشور تبديل کرده است.پروژه‏هاي سه‏گانه طرح 80 هزار واحدي شهر جديد پرديس با حضور بخش خصوصي در سه نقطه تحت عناوين «انبوه‏سازان»، «دره بهشت» و «کوزو» در حال احداث است.خوشبختانه در سايه تمهيدات ويژه حتي در ايام کنوني سرد سال نيز توقفي در ادامه احداث اين طرح‏ها ديده نمي‏شود.وزير راه و شهرسازي علاوه بر حضور در اين مراسم نمادين، از ديگر طرح‏هاي راه‏سازي مرتبط با مسکن مهر پرديس، تونل‏ها و تقاطع غيرهمسطح اين منطقه بازديد کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته