جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/12/16 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4384

 نامه ايران به فيفا 

هفته پيش فادي زريقات دبيرکل فدراسيون فوتبال غرب آسيا که ماموربررسي پرونده تباني درفوتبال لبنان شده بود، مجازات بازيکنان خاطي لبنان را اعلام کرد که در اين مجازات‌ها هيچ اشاره‌اي به بازي مشکوک لبنان و قطردررقابت‌هاي انتخابي جام جهاني 2014 نشده بود.

فدراسيون فوتبال ايران از فيفا خواست تا بخش بازرسي خود را در رابطه با تباني در فوتبال لبنان فعال کند.فدراسيون فوتبال ايران با ارسال نامه‌اي از فيفا خواست تا بخش بازرسي خود را در رابطه با تباني انجام گرفته در فوتبال لبنان فعال کند.در بخشي از نامه‌اي که فدراسيون فوتبال ايران به فيفا ارسال کرده، آمده است ازقرار اطلاع دراين رسيدگي، رعايت کامل موارد نشده است و صرفا اين بازيکنان را به خاطر تباني در مسابقات باشگاهي لبنان محروم شده‌اند.

درصورتي که بررسي‌ها نشان مي‌دهد تعدادي از اين بازيکنان در ليگ لبنان فعال نيستند و آنها بازيکناني هستند که در کشورهاي ديگر بازي مي‌کنند.اين مساله نشان مي‌دهد دررسيدگي دبير کل غرب آسيا اين موارد لحاظ نشده است.بنابراين فدراسيون فوتبال ايران از فيفا مي‌خواهد تا بخش بازرسي خود را براي بررسي اين پرونده‌ فعال کند.

فدراسيون فوتبال ايران به کميته‌ بين‌الملل خود ماموريت داده تا پرونده‌ تباني فوتبال لبنان را با رصد کردن رسانه‌ها و اظهارات مقامات فدراسيون فوتبال لبنان پيگيري کرده و مسايل را به صورت جزئي در اختيار فيفا قرار دهد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته