جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/12/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4387

 ميز خبر 

پيام تسليت رهبر معظم انقلاب به مناسبت درگذشت حجت الاسلام والمسلمين سيد مجتبي موسوي لاري

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي با صدور پيامي درگذشت عالم فرزانه و نويسنده ي مجاهد، حجت الاسلام و المسلمين آقاي حاج سيّد مجتبي موسوي لاري، نماينده ولي فقيه در لارستان را تسليت گفتند.

متن پيام به اين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم

خبر درگذشت روحاني عاليقدر و نويسنده مجاهد، مرحوم حجت الاسلام و المسلمين آقاي حاج سيّد مجتبي موسوي لاري را با تأسف فراوان دريافت کردم.

خدمات اين عالِم فرزانه و بزرگوار و ارزشمند به گسترش معارف اسلامي و مکتب اهل بيت عليهم السلام در سراسر جهان، در چند دهه اخير حقاً کم نظير است و هزاران انسان منصف و مشتاق، با هدايت نوشته هاي وي که با چيرگي علمي و تبيين منطقي نوشته و در پنج قاره منتشر مي شد، به سر چشمه حقيقت دست يافته و اسلام را شناخته و بدان ايمان آورده اند.

اين عالم پارسا بي هيچ تظاهر و ادعا، يک تنه و بدون تکيه به اين و آن، عمر و توان خود را مصروف اين مجاهدت بزرگ کرد و پرداختن به وظيفه و کسب رضاي الهي را وجهه همت ساخت.

اين جانب درگذشت اين عالم با اخلاص را به مردم شريف لارستان و استان فارس و به همه ارادتمندان و شاگردان و بهره مندان از کتابهاي او و بويژه به خاندان مکرّم و بازماندگان معزّز ايشان تسليت مي‌گويم و رحمت و مغفرت الهي و علوّ درجات را براي ايشان از خداوند متعال مسألت مي‌کنم.

سيّدعلي خامنه اي

وزير پيشنهادي بهداشت به مجلس معرفي شد

رييس‌جمهور در نامه‌اي، دکتر محمد حسن طريقت منفرد را به عنوان وزير پيشنهادي بهداشت، درمان و آموزش پزشکي جهت اخذ رأي اعتماد به مجلس شوراي اسلامي معرفي کرد.

به گزارش مهر،عضو هيات رئيسه مجلس خبر داد که جلسه راي اعتماد به وزير پيشنهادي بهداشت ، درمان و آموزش پزشکي يکشنبه 27 اسفند برگزار مي شود.

تصميم اتحاديه اروپا براي تحريم 9 مقام ايراني

نمايندگان 27 کشور عضو اتحاديه اروپا درباره تحريم 9 مقام ايراني به توافق رسيدند.به گزارش عصر ايران به نقل از رويترز، ديپلمات هايي در مقر اتحاديه اروپا در شهر بروکسل اعلام کردند وزيران خارجه دولت هاي عضو اتحاديه اروپا در هفته جاري تحريم هايي را عليه 9 مقام ايراني اعمال خواهد کرد.

اين تحريم هاي جديد جداي از تحريم هايي است که اتحاديه اروپا تا قبل از اين بر سر برنامه هسته اي ايران عليه اين کشور اعمال کرده بود.

تحريم هاي اتحاديه اروپا به دليل آنچه که "نقض حقوق بشر" توصيف شده تاکنون شامل 78 مقام ايراني شده است که از جمله آنها مي توان به عزت الله ضرغامي رئيس سازمان صداوسيما اشاره کرد.قرار است وزيران خارجه اتحاديه اروپا روز دوشنبه اين هفته موافقيت نهايي خود را با اين تحريم هاي جديد اعلام کنند تا نام آنها روز سه شنبه همزمان با انتشار روزنامه رسمي اتحاديه اروپا مشخص شود.

مادورو به عنوان رئيس‌جمهو موقت سوگند ياد کرد

نيکلاس مادورو به عنوان رئيس‌جمهوري موقت ونزوئلا و جانشين هوگو چاوز سوگند ياد کرد.

به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس، نيکلاس مادورو پيشتر به عنوان معاون هوگو چاوز رئيس‌جمهوري فقيد ونزوئلا فعاليت مي کرد.

رهبر مخالفان در ونزوئلا اوايل اعلام کرد که مخالفان اين مراسم سوگند را تحريم مي کنند.از جمله افرادي که در اين مراسم شرکت کردند مي توان به رافائل کوره‌آ رئيس‌جمهوري اکوادور اشاره کرد. مادورو در اين مراسم قول داد که راه چاوز را در پيش بگيرد و در مسير اجراي سياستهاي رئيس‌جمهوري فقيد ونزوئلا گام بردارد.

آمادگي روسيه براي موميايي كردن چاوز

به دنبال تصميم دولت ونزوئلا براي موميايي کردن جسد "هوگو چاوز" رييس جمهوري فقيد ونزوئلا، گروهي از کارشناسان روس براي مشارکت در چنين اقدامي اعلام آمادگي کردند.

به گزارش ايرنا، خبرگزاري ايتارتاس به نقل از گروهي از کارشناسان مرکز علمي- تحقيقاتي "فناوريهاي بيومديسين" روسيه نوشت: اين گروه آمادگي دارد با توجه به تجربيات خود در زمينه موميايي کردن اجساد مردگان، در موميايي کردن جنازه چاوز مشارکت کند."نيکولاس مادورو" معاون رييس جمهوري ونزوئلا که از امروز بطور رسمي به عنوان کفيل رياست جمهوري فعاليت مي کند، به نمايندگي از دولت ونزوئلا از "موميايي" شدن پيکر چاوز خبر داد.

ايتارتاس به نقل از کارشناسان مرکز علمي-تحقيقاتي "فناوريهاي بيومديسين" روسيه نوشت: در صورتي که دولت ونزوئلا از روسيه درخواست کمک براي موميايي کردن جسد چاوز کند، اين مرکز در چنين اقدامي مشارکت خواهد کرد.کارشناسان اين مرکز براي نخستين بار در سال 1924 در موميايي کردن جسد "ولاديمير لنين" رهبر انقلاب سوسياليستي شرکت کردند که تا کنون در مقبره ويژه اي در ميدان سرخ نگهداري مي شود.

آنها همچنين جسد "ژوزف استالين" رهبر شوروي سابق را که پنچم مارس 1953 درگذشت، موميايي کردند.

بالاگرفتن اختلافات دوكره؛

رژيم پيونگ يانگ را با خاک يکسان مي کنيم

همزمان با بالاگرفتن تنش در شبه جزيره کره، تلويزيون دولتي کره شمالي تصاويري را پخش کرد که کيم جونگ اون رهبر اين کشور را در حال بازديد از دو يگان نظامي مستقر در نزديک مرز کره جنوبي نشان مي دهد.به گزارش انتخاب؛ پيونگ يانگ تهديد کرده با لغو يکجانبه پيمان ترک مخاصمه با سئول احتمال دارد به حمله پيشگيرانه اتمي عليه مواضع آمريکا در منطقه دست بزند.

اين موضع پيونگ يانگ، همانطور که پيش بيني مي شد واکنش شديد همسايه جنوبي را در پي داشت. سخنگوي وزارت دفاع کره جنوبي گفت: «اگر کره شمالي به ما حمله اتمي کند رژيم کيم جونگ اون را به خواست مردم با خاک نابود مي کنيم بطوريکه هيچ اثري از آنها بر روي زمين باقي نماند.» همچنين پارک گون هه، رئيس جمهور کره جنوبي به دليل "اقدامات تحريک آميز از طرف کره شمالي" از نيروهاي نظامي جمهوري کره و آمريکا خواستار درآوردن به حالت آماده باش بالا را شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته