جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/12/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4387

 بازار تعيين کننده نرخ خودرو شد 

با کمتر شدن نرخ خودروها در بازار آزاد نسبت به قيمت‌هاي رسمي آنها به نظر مي‌رسد که در حال حاضر قيمت خودرو نه از سوي مسوولان و خودروسازان بلکه توسط بازار تعيين مي‌شود.

به گزارش ايسنا، در چند روز اخير قيمت بسياري از خودروهاي پرتيراژ داخلي در کاهشي قابل توجه به کمتر از نرخ رسمي اين خودروها سقوط کرده است.

به عنوان مثال در حالي قيمت خودرو سايپا 111 به 16ميليون و 800 هزار تومان رسيده که قيمت رسمي اين خودرو 17 ميليون و 200 هزار تومان تعيين شده است. قيمت تيبا نيز با کاهش حدودا 300 هزار توماني نسبت به قيمت رسمي آن به 19 ميليون و 500 هزار تومان رسيده است. تندر 90 مدل E2 نيز هم‌اکنون حدود سه ميليون تومان ارزان‌تر از نرخ رسمي 36 ميليون توماني آن در بازار به فروش مي‌رسد. مگان نيز اگرچه قيمت رسمي آن 74 ميليون و 900 هزار تومان است اما اکنون به قيمت 74 ميليون تومان در بازار عرضه مي‌شود.

ارسال پرونده خودروهاي انبارشده به تعزيرات

در همين رابطه ،معاون بازرسي سازمان حمايت از ارسال پرونده خودروهاي دپوشده به تعزيرات خبر داد و گفت: به محض اينکه دستورالعمل جديد قيمت‌گذاري خودرو بيايد با متخلفان برخورد شديد مي‌کنيم. مجتبي فراهاني در گفت‌وگو با فارس، در مورد تخلف صورت گرفته در پيش‌فروش خودرو و همچنين گران‌فروشي برخي نمايندگي‌ها و نمايشگاه‌ها گفت: منتظر آخرين وضعيت دستورالعمل قيمت‌گذاري خودرو هستيم و هر تصميمي گرفته شود، براساس همان دستورالعمل نظارت و بازرسي بر بازار را تشديد مي‌کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته