جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/01/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4403

  رييس سازمان بازرسي:
 ثبات در تصميم گيري ها ضرورت تحقق حماسه اقتصادي است 

کانديداي احتمالي يازدهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري با بيان اين‌که « در تصميم‌گيري‌ها دچار تزلزل هستيم» گفت: براي ايجاد حماسه اقتصادي بايد در تصميم‌گيري‌ها ثبات وجود داشته باشد.به گزارش ايسنا، پورمحمدي در نشستي با فعالان اقتصادي زنجان، نيز از عدم بکارگيري منابع کشور بر اساس اولويت‌ها انتقاد کرد و گفت: طي چند سال اخير مقام معظم رهبري شعارهاي سال را با عناوين اقتصادي انتخاب کردند و اين اهميت پرداختن به مسايل اقتصادي و رفع موانع توليدکنندگان را نشان مي‌دهد.

پورمحمدي با بيان اين‌که «کشور در چند سال گذشته به لحاظ ارتباطات اقتصادي با کشورهاي ديگر مشکلي نداشت» ادامه داد: بحث بر اختلاف مشرب سياسي و آرماني کشور ما با جهان خارج نيست. اقتضاي رقابت اقتصادي اين‌گونه است و اين را در اتفاقاتي که طي ماه‌هاي اخير در اقتصاد کشورهاي غربي رخ داد، شاهد بوديم.

وي تصريح کرد: اينکه دست‌ها را بالا برده و تسليم شويم مشکلي را حل نمي‌کند. بايد با برنامه و راهکار مشکلات اقتصادي را تدبير کرد. اين‌که امروزه مي‌گوييم فضاي اقتصادي کشور به اين شکل درآمده مربوط به چند روز و چند هفته نيست. غربي‌ها ماه‌ها و سال‌ها بر سر اين موضوع، کار کردند اما متاسفانه ما نسبت به اين مسايل بي‌توجه بوديم و در عمل برنامه و چاره خاصي نينديشيديم.

وي خاطرنشان کرد: از زماني که مقام معظم رهبري در اين چند سال شعار اقتصادي دادند، به دليل بي‌توجهي به اين شعارها وضع توليد کشور بدتر شد تا اينکه ايشان امسال فرمودند بايد حماسه‌اي اتفاق بيفتد و لازمه اين کار برنامه‌ريزي، انسجام و هماهنگي است.

پورمحمدي با تاکيد بر اين‌که «هيچ‌کس حق ندارد قانون را زيرپا گذارد» گفت: مي‌توانيد انتقاد کنيد يا درخواست اصلاح قانون را به مبادي ذي‌ربط بدهيد، اما اجازه نداريد به قانون عمل نکنيد يا آن را زير پا گذاريد.

کانديداي احتمالي يازدهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري از زياد شدن نقدينگي در کشور انتقاد و اضافه کرد: يکي از علل تورم در جامعه وجود نقدينگي بالاست. دولت بايد هزينه‌هاي خود را کنترل کند. در غير اين‌ صورت توليد کشور آسيب‌ديده و براي تأمين نيازها مجبور مي‌شويم به واردات روي بياوريم.

پورمحمدي تاکيد کرد: تنها راه براي ايجاد تحول اقتصادي توجه به توليد است.وي از فشار به واحدهاي توليدي براي اخذ ماليات و پرداخت‌ نکردن به موقع تسهيلات به اين‌ واحدها انتقاد کرد و گفت: توليدکننده براي باز کردن يک ال سي يا اخذ يک تسهيلات آنقدر فشار را تحمل مي‌کند که از دريافت آن پشيمان مي‌شود. مگر وام دادن به يک واحد صنعتي و کنترل مراقبت بر آن چقدر زمان نياز دارد؟ اگر خودمان راهکار نداريم و بلد نيستيم، لااقل از مدل‌هاي سيستم‌سازي رايج در دنيا مي‌توان استفاده کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته