جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/01/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4403

 ايران زمين 

 تدوين 50 استاندارد ملي در استان همدان

همدان - شهناز محمدي

مدير کل استاندارد همدان در سال توليد ملي از تدوين 50 استاندارد ملي در استان همدان خبر داد.تيموري با تاکيد بر اينکه رعايت استانداردها در حوزه هاي مختلف بويژه بخش توليد مسير تحقق حماسه اقتصادي را هموار مي کند، افزود: سازمان ملي استاندارد متولي تامين زيرساخت هاي کيفي براي بخش هاي مختلف به ويژه توليد ملي مي باشد. تيموري افزود: در صورتي که بخواهيم براي توليد کيفي قاعده و مبنا و چارچوبي تعيين کنيم و با اجراي اين قواعد شاهد اتفاقات مثبتي در کيفيت توليدات باشيم بايستي به موضوع تدوين و اجراي استانداردها اهميت بيشتري بدهيم. وي در ادامه سخنان خود به فعاليتهاي انجام شده در اداره کل استاندارد همدان در سال 91 پرداخت.

اولين جلسه روابط عموميهاي ادارات و نهادهاي شهرستان برگزار شد

پاکدشت - انوري

به گزارش روابط عمومي مديريت آموزش و پرورش شهرستان پاکدشت اولين جلسه هماهنگي روابط عمومي هاي ادارات و نهادها شهرستان پاکدشت به ميزباني آموزش و پرورش برگزار گرديد. کنشلو مسئول روابط عمومي آموزش و پرورش شهرستان پاکدشت گفت: هدف از اين جلسه هماهنگي و مشارکت بيشتر مسئولين روابط عمومي در حوزه تبليغات و فرهنگ سازي در زمينه هاي مختلف در شهرستان مي باشد. همچنين در اين جلسه به موضوعاتي چون هماهنگي ادارات در برگزاري جشنواره خيرين مدرسه ساز و فرهنگ سازي مشارکت مردم در اين امر خير نيز پرداخته شد.در ابتداي اين جلسه رياست آموزش و پرورش پاکدشت ، جوادي به گفتگو در مورد مدارس خيرساز و خيرين مدرسه ساز پرداختند.

آموزش و پرورش شهرستان پاکدشت جزء مناطق برتر در پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي قرار گرفت

پاکدشت - انوري

به گزارش روابط عمومي مديريت آموزش و پرورش شهرستان پاکدشت دومين جشنواره دانش آموزي نوجوان سالم در روز چهارشنبه مورخ 21 فروردين در محل سالن ولايت واقع در اداره کل با همکاري اداره مراقبت در برابر آسيبهاي اجتماعي اداره کل آموزش و پرورش برگزار گرديد. در اين همايش ضمن برگزاري مراسمهاي مختلف، در پايان مناطق برتر ادارات آموزش و پرورش اعلام شدند که مديريت آموزش و پرورش شهرستان پاکدشت جزء مناطق برتر در حوزه پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي در اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهاي استان شد.

معاون استاندار اردبيل:

جاده‌هاي اردبيل به مجتمع‌هاي بين‌راهي مجهز مي‌شوند

اردبيل – مهدي حسين نژاد

معاون امور عمراني استاندار اردبيل از تجهيز تمام محورهاي مواصلاتي استان به مجتمع‌هاي خدماتي بين‌راهي و مجموعه‌هاي خدمات‌رسان امدادي و اورژانسي خبر داد. سيدکمال‌الدين ميرجعفريان در جريان بازديد از تعدادي طرح در حال احداث در محورهاي مواصلاتي شمال استان اظهار داشت: در نشستي که اخيراً با مسئولان راه و شهرسازي، فرمانداران و مديران دستگاه‌هاي خدمات‌رسان و همچنين مجموعه‌هاي امدادي و اورژانس داشتيم قرار بر اين شد تا در سال 92 با تأمين زمين موردنياز در اولين فرصت به ساخت و ساز مجموعه‌هاي خدماتي بين‌راهي اهتمام صورت بگيرد.

وي تصريح کرد:‌ در اين بين محور اردبيل – سرچم و محور اردبيل – مشگين‌شهر در اولويت احداث اين مجموعه‌ها قرار گرفت، چراکه داير شدن اين مجموعه‌ها مي‌تواند هم سرعت امدادرساني را ارتقا دهد و هم ايمني جاده‌ها را ارتقا بخشد. ميرجعفريان، نقش پايگاه‌هاي امداد، اورژانس و راهداري را در کاهش حوادث رانندگي بسيار مؤثر دانست و خاطرنشان کرد:‌ اگر در نوروز سال 92 شاهد کاهش چشمگير تصادفات به ويژه تصادفات فوتي تا سقف 20 درصد بوديم همه به خاطر حضور نيروهاي امدادرسان، پليس راه، اورژانس و راهداري در مسيرها بود و علاوه بر آن، آموزش‌ها و دقت رانندگان در به کار بستن قوانين راهنمايي و رانندگي بر اين موفقيت افزوده است.

حادثه‌خيز بودن محور اردبيل – مشگين‌شهر و مشگين‌شهر به سمت اهر

اين مسئول به حادثه‌خيز بودن محور اردبيل – مشگين‌شهر و مشگين‌شهر به سمت اهر اشاره کرد و ادامه داد: ضرورت دارد در بزرگراه شهيد بني‌هاشم که چهار خطه کردن آن در اولويت جدي قرار گرفته است، پايگاه‌هاي امدادي و اورژانسي مجهز و تقويت شود. وي اضافه کرد: قرار است با همکاري جمعيت هلال‌احمر و فرمانداري مشگين‌شهر، پايگاه امداد جاده‌اي در محورهاي اصلي اين شهرستان داير شده و در محور مشگين‌شهر – هريس نيز ارائه خدمات با برجستگي خاص صورت بگيرد. معاون امور عمراني استاندار اردبيل در جريان بازديد از طرح‌هاي نيمه‌تمام با اولويت پروژه‌هاي مهر ماندگار در شهرهاي استان اردبيل بيان کرد: تعدادي از پروژه‌هاي مهر ماندگار در يک سال گذشته افتتاح شده و بخشي از اين پروژه‌ها نيز با پيشرفت 50 تا 70 درصد در دست اقدام است.

ميرجعفريان، تعداد اين پروژه‌ها را به صورت کلي 100 پروژه و با اولويت 14 پروژه اساسي اعلام کرد و يادآور شد: عمده پروژه‌هاي مهر ماندگار استان مربوط به تأمين زيرساخت‌ها، تکميل محورهاي مواصلاتي اصلي، بيمارستان‌ها، سدها و برخي پروژه‌هاي زيربنايي است که به نظر مي‌رسد، بخش عمده‌اي از آنها تا شهريورماه به بهره‌برداري برسد. وي با اعلام اينکه هم‌اکنون حدود 25 پروژه از پروژه‌هاي مهر ماندگار به همت دستگاه‌هاي اجرايي در حال اجرا است، گفت: بخش عمده‌اي از اين پروژه‌ها را اداره‌کل راه و شهرسازي، آبفاي استان و همچنين شرکت گاز، دانشگاه علوم پزشکي و صنعت، معدن و تجارت اجرايي مي‌کنند.

تا پايان ارديبهشت ماه سال جاري محقق مي‌شود؛

توليد 12 ميليون ليتر بنزين با استاندارد هاي جهاني در پالايشگاه اصفهان

اصفهان - راعي

تا پايان ارديبهشت ماه سال جاري، 12 ميليون ليتر بنزين با استانداردهاي جهاني در پالايشگاه اصفهان توليد مي‌شود. به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، عليرضا ضيغمي معاون وزير و مدير عامل شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران در زمان بازديد از پروژه احداث مجتمع بنزين‌سازي پالايشگاه اصفهان گفت: اين طرح كه جزء پروژه هاي مهر ماندگار است، با حضور رئيس جمهور در اواخر ارديبهشت ماه سال جاري به بهره برداري مي رسد.وي افزود: مجتمع بنزين سازي كه گام اول در جهت اجراي بهينه سازي پالايشگاه اصفهان محسوب مي‌گردد، درراستاي بهبود وضع زيست محيطي و افزايش توليد بنزين و ارتقاي کيفيت محصولات پالايشگاه تا سطح استانداردهاي جهاني اجرا مي شود. ضيغمي اظهار داشت: طرح بنزين‌سازي پالايشگاه اصفهان مشتمل بر سه واحد است که واحد تصفيه هيدروژني نفتا (NHT) با ظرفيت 60 هزار بشکه در روز تکميل شده و تحويل بهره بردار قرار گرفته است. وي افزود: واحد تبديل کاتاليستي با احياي مداوم (CCR) با ظرفيت 30 هزار بشکه در روز 95 درصد و واحد آيزومريزاسيون (ISO) با ظرفيت 27 هزار بشکه در روز تاکنون 90 درصد پيشرفت فيزيکي داشته است. معاون وزير نفت تصريح کرد: مجتمع بنزين سازي اين شرکت اواخر ارديبهشت ماه سال جاري راه اندازي و روزانه حدود 3 ميليون ليتر به توليد بنزين در واحدهاي فرايندي اضافه خواهد شد.

به گفته ضيغمي، کيفيت بنزين توليدي نيز به عدد اکتان (درجه آرام سوزي) 98 و 87 ارتقا مي يابد و توليد بنزين پالايشگاه اصفهان، از 9 ميليون ليتر به 12 ميليون ليتر مي رسد. وي هزينه پيش بيني شده براي اجراي اين طرح را 4 هزار و 700 ميليارد ريال عنوان و تصريح کرد: از اين ميزان تاکنون 4 هزار ميليارد ريال هزينه شده که مابقي صرف تکميل برخي واحدها و تامين مواد شيميايي از جمله کاتاليستها مي‌شود. وي گفت: بيشتر کارهاي باقي مانده مربوط به بخش اجرايي بوده و بخشهاي مهندسي و كالاي کل طرح به اتمام رسيده است.

چادرهاي سلامت در هفته سلامت در آموزش و پرورش پاکدشت برپا شد

پاکدشت - انوري

به گزارش روابط عمومي مديريت آموزش پرورش شهرستان پاکدشت: به مناسبت هفته سلامت چادرهاي سلامت جهت ارائه خدمات به فرهنگيان و دانش آموزان در ساختمان اين مديريت برپاشد.سيري معاونت پرورشي اين مديريت ضمن تبريک هفته سلامت گفت: اين خدمات به صورت رايگان در اختيار تمامي فرهنگيان قرار دارد و تمام تلاش اين مديريت در اين بوده است تا بهترين تجهيزات و امکانات را جهت معاينات پزشکي در اختيار پزشکان و فرهنگيان قرار دهيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته