جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/01/29 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4405

  رييس قوه قضاييه هشدارداد:
 استفاده از امکانات دولتي در اغراض انتخاباتي جرم است 

رييس قوه قضاييه تاکيد کرد: متاسفانه پاره‌اي اقدامات که با بودجه‌هاي دولتي به معناي اعم آن صورت مي‌گيرد، رنگ و بوي انتخاباتي دارد. به گزارش اداره‌ کل روابط‌ عمومي و تشريفات قوه قضاييه، آيت‌الله آملي‌لاريجاني در جلسه مسوولان عالي قضايي با اشاره به اين‌که «گزارش‌هايي مبني بر سوءاستفاده از امکانات دولتي و بودجه عمومي در اغراض انتخاباتي دريافت کرده‌ايم»، اظهار کرد: استفاده از امکانات دولتي در اغراض انتخاباتي جرم است و از شوراي محترم نگهبان مي‌خواهيم جهات نظارتي خود را تشديد کنند، هرچند مطمئن هستيم چنين نظارت‌هايي همچون دوره‌هاي قبل به‌خوبي اعمال شده و مي‌شود و قوه قضاييه نيز به حسب وظيفه خود حتما فعاليت‌هاي انتخاباتي را رصد مي‌کند. آملي‌لاريجاني افزود: اميدواريم تمام کساني که به نحوي در معرض کانديدا شدن هستند وهواداران آنها به اين موضوع توجه کنند و از بودجه نهادها و سازمان‌هاي دولتي و عمومي در انتخابات استفاده نکنند و بدانند هم برخورد نظارتي شوراي نگهبان و هم برخورد قوه قضاييه را درپي خواهد داشت.

وي در ادامه با ابراز تاسف از وقوع انفجار تروريستي در بوستون آمريکا و کشته و مجروح شدن عده‌اي از مردم اين کشور، خطاب به دولت‌مردان آمريکا، گفت: اقدامات تروريستي براي تمام کشورها و عليه تمام ملت‌ها ناگوار است. در حالي که کشورهاي غربي و آمريکا با سياست‌هاي دوگانه و تناقض‌گويي، در عمل تروريسم را عليه خود ناگوار و بد و عليه ديگر کشورها مناسب و خوب تلقي مي‌کنند.

رييس قوه قضاييه اظهار کرد: از اين‌که عده‌اي بي‌گناه در کشوري بر اثر حملات تروريستي کشته شوند، متاسف هستيم و به عنوان کشوري که سال‌هاست آماج حملات تروريستي بوده، کاملا عمق چنين وقايع ناگواري را درک مي‌کنيم و البته اين سوال را نيز از دولت‌مردان آمريکا مي‌پرسيم که آيا ناگوار بودن اينگونه حملات فقط براي آمريکاست يا کشورها و مردم نقاط ديگر دنيا نيز حق و حقوقي در اين زمينه دارند.

رييس قوه قضاييه سياست‌هاي آمريکا در قبال تروريسم را سياست‌هايي دوگانه و يک بام و دوهوا ناميد و با طرح اين پرسش که چنين سياست‌هاي دوگانه و متناقضي تا کي بايد ادامه يابد؟ به ماهيت گروهک منافقين و برخورد آمريکا و اروپا با شرايط اين گروهک اشاره و از آن به عنوان نمونه‌اي از برخوردهاي دوگانه غربي‌ها با مساله تروريسم ياد کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
اجتماعي
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته