جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/02/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4422

 خبـر 

 نحوه اطلاع از تکميل ثبت نام در فرايند بورس دکتري دستگاههاي اجرايي

معاون بورس وزارت علوم، در خصوص اطلاع متقاضيان از تکميل ثبت نام در بورس دکتري دستگاههاي خارج به برخي پيغامها که از سوي سامانه ارسال مي‌شود، اشاره کرد و گفت: تاکنون 4843 نفر در فراخوان بورس دکتري دستگاههاي اجرايي شرکت کردند. حسن مسلمي نائيني در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص نحوه اطلاع يافتن از تکميل فرايند ثبت نام داوطلبان، اظهار داشت: سامانه کاربرد که در اداره کل بورس وزارت علوم فعال شده است، قبل از تکميل اطلاعات پيام نقص پرونده را اعلام مي کند و در صورت تکميل تمامي مراحل و حوزه کاربرد اين پيام را اعلام مي کند: " متقاضي گرامي ثبت نام شما در حوزه کاربرد مدنظر تکميل شده است، از اين پس مي‌توانيد وضعيت درخواست خود را از حوزه کاربرد معرفي شده پيگيري نمائيد."

به گفته معاون بورس وزارت علوم، تربيت هدفمند پژوهشگران متخصص و ارتقاء سطح علمي کارکنان و کارشناسان دستگاههاي اجرايي، آموزشي، فني و خدماتي، به کارگيري توان دانشجويان تحصيلات تکميلي در انجام پژوهش­هاي كاربردي مورد نياز کشور، ايجاد ارتباط نزديك بين تجربه و علم، ايجاد تسهيلات براي ادامه تحصيل متخصصين، كارشناسان و مهندسين صنعت در داخل كشور و جلوگيري از خروج تجارب و مهارت ارزشمند آنها و هدايت كارهاي و فعاليتهاي تحقيقاتي دانشگاهي بسوي نيازهاي كشور مهمترين ويژگيهاي فراخوان بورسيه دکتري دستگاههاي اجرايي به شمار مي آيد.فرايند ثبت نام در فراخوان بورس دکتري دستگاههاي اجرايي تا پايان ارديبهشت ادامه دارد.

چگونگي رفع نقص احتمالي کارت ورود به جلسه داوطلبان آزمون توليمو

توزيع کارت ورود به جلسه داوطلبان شرکت در هفتاد و هفتمين آزمون زبان انگليسي پيشرفته (Tolimo:E-A2013) از طريق سايت اينترنتي سازمان سنجش شروع شد.مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور در گفت و گو با خبرنگار فرهنگي ايرنا افزود: داوطلبان شرکت در هفتاد و هفتمين آزمون زبان انگليسي پيشرفته (توليمو) مي توانند با مراجعه به پايگاه اينترنتي سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org پس از وارد کردن مشخصات فردي و شماره شناسنامه يا مشخصات فردي و کدملي و يا شماره پرونده و شماره داوطلبي نسبت به مشاهده و تهيه پرينت از کارت ورود به جلسه آزمون خود اقدام کنند.

باجه رفع نقص کارت آزمون

«حسين توکلي» درباره چگونگي رفع نقص احتمالي کارت ورود به جلسه داوطلبان آزمون توليمو گفت: چنانچه داوطلبان متقاضي شرکت در آزمون هرگونه اشکالي در کارت شرکت در آزمون خود داشته باشند، مي توانند از ساعت 9 تا 12 صبح و 14 تا 17بعد ازظهر امروز ؛چهارشنبه 18 ارديبهشت ماه 92 به نماينده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص در هشت شهرستان محل برگزاري آزمون مراجعه کرده و با در دست داشتن کارت شناسايي معتبر و دو قطعه عکس نسبت به اصلاح و رفع اشکال احتمالي کارت خود اقدام کنند.باجه رفع نقص کارت آزمون توليمو در تهران به نشاني خيابان انقلاب، ضلع شمال غربي ميدان فردوسي، کوچه شاهرود، دانشکده آمار و انفورماتيک سازمان سنجش آموزش کشور واقع شده است.سخنگوي سازمان سنجش يادآور شد: داوطلبان آزمون توليمو در ديگر شهرستان ها نيز مي توانند درصورت نياز براي اصلاح کارت خود به باجه هاي رفع نقص واقع در ساختمان اداره کل آموزش دانشگاه اصفهان، دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل، مديريت خدمات آموزشي دانشگاه تبريز، ساختمان امور فرهنگي دانشگاه شيراز، دانشگاه شهيد باهنر کرمان، دانشکده علوم پايه دانشگاه گيلان و سازمان مرکزي دانشگاه فردوسي مشهد مراجعه کنند.

توکلي به داوطلبان توصيه کرد که هنگام حضور در جلسه آزمون، پرينت کارت شرکت در آزمون، اصل کارت ملي يا اصل شناسنامه عکسدار خود را به همراه داشته باشند زيرا در غيراينصورت اجازه ورود به جلسه را نخواهند داشت.هفتاد و هفتمين آزمون زبان انگليسي پيشرفته (توليمو) روز پنج شنبه، 19 ارديبهشت ماه 92 به طور همزمان در هشت شهرستان مختلف کشور شامل شهرستانهاي اصفهان، بابل، تبريز، تهران، شيراز، کرمان، رشت و مشهد برگزار خواهد شد.

برگزاري نخستين دوره مسابقات منطقه اي دانشجويي ساخت پل ماکاروني به همت باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد کرمانشاه

نخستين دوره مسابقات منطقه‌اي دانشجويي ساخت پل ماکاروني به مناسبت «روز خليج فارس»، با همکاري باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد کرمانشاه و با حضور بيش از 23 تيم از شهرهاي مختلف سراسر کشور با قهرماني دانشگاه آزاد اسلامي واحد کرمانشاه به پايان رسيد.سازه تيم Pine Apple واحد کرمانشاه در اين رقابت ها توانست با تحمل بيش از140 کيلوگرم باربري و وزن سازه 421 گرم بر ساير رقيبان غلبه کرده و مقام نخست را به خود اختصاص دهد. همچنين سازه تيم " گلدن بيت" از دانشگاه رازي کرمانشاه با 138 کيلوگرم باربري و وزن سازه 470 گرم به مقام دوم رسيد و سازه تيم "سوپر ميکر" با تحمل 126 کيلوگرم برتري و وزن سازه 631 گرم باربري مقام سوم را از آن خودکرد. مدير اجرايي اين مسابقات گفت: «شرکت‌کنندگان با ساخت پل‌هايي از جنس ماکاروني براساس اصول مهندسي، در عرصه ي مهندسي پل‌هايي با مقاومت بالا به رقابت پرداختند.».

برگزاري هشتمين همايش ملي بيوتکنولوژي و چهارمين همايش ملي ايمني زيستي در دانشگاه تهران

برگزاري مشترک هشتمين همايش ملي بيوتکنولوژي جمهوري اسلامي ايران و چهارمين همايش ملي ايمني زيستي ايران 15 الي 17 در دانشگاه تهران برگزار مي شود. در نشست خبري اين همايش رئيس مرکز ملي ذخاير ژنتيکي و زيستي ايران از نگهداري بيش از ده‌هزار نمونه زيستي در اين مرکز خبر داد. به گزارش ايسنا، دکتر سيد ابوالحسن شاهزاده فاضلي با اشاره به اينکه اين مرکز هم‌اکنون 100 نوع خدمات تخصصي ارائه مي‌کند، خاطرنشان کرد: در سال گذشته با وجود تحريم‌ها و شرايط بد اقتصادي موفق به شناسايي و معرفي 13 گونه ميکروارگانيسم شديم که با احتساب گونه‌هاي پيشين، از 31 گونه ميکروارگانيسم شناسايي شده در کشور، 24 گونه آن توسط محققان اين مرکز معرفي شده است. به گفته فاضلي، اگر حمايت‌هاي مالي از اين مرکز به اندازه کافي باشد، مرکز ملي ذخاير ژنتيکي و زيستي ايران با معرفي گونه‌هاي جديد مي‌تواند در رده پنجم کشور‌هاي جهان از نظر معرفي ميکروارگانيسم‌ها قرار بگيرد. وي ادامه داد: مرکز ملي ذخاير ژنتيکي و زيستي ايران تنها مجموعه در کشور است که بانک عصاره و اسانس يک‌هزار نمونه گياهي را داراست و در اين زمينه خدمات نيز ارائه مي‌دهد. رئيس مرکز ملي ذخاير ژنتيکي و زيستي ايران با اشاره به اين که سال گذشته در حوزه مولکولي، نخستين پروژه ژنوم کشور توسط محققان اين مرکز در NCBI به ثبت رسيد، اظهار کرد: اين مرکز در حوزه‌ سلول‌هاي انساني و جانوري نيز بانک‌ سلول‌هاي فيبروبلاست دام‌هاي بومي در معرض انقراض مانند شتر دوکوهانه و بانک رده‌هاي سلول‌هاي سرطاني را راه‌اندازي کرده است. وي تصريح کرد: اين مرکز همچنين در سال گذشته ناميراسازي لنفوسيت‌هاي انساني نژادهاي مختلف جمعيتي ايران و توليد رده سلولي ماهيان و اسبچه‌هاي خزري را آغاز کرده است. 

زمان اعلام نتايج المپيادهاي متمرکز و غيرمتمرکز علمي دانشجويي

مشاور عالي سازمان سنجش زمان اعلام نتايج المپيادهاي متمرکز و غيرمتمرکز را اعلام کرد. حسين توکلي در گفتگو با خبرنگار مهر، با بيان اينکه آزمون المپياد غيرمتمرکز علمي دانشجويان کشور در قطبهاي هشتگانه برگزار شد، گفت: نتايج اين آزمون پس از تصحيح اوراق توسط اعضاي کميته هاي علمي قطبها در اواخر خرداد و نتايج هيجدهمين المپياد متمرکز که همزمان با آزمون کارشناسي ارشد در بهمن سال گذشته برگزار شد هفته نخست خرداد از طريق سايت مرکز المپياد اعلام مي‌‎شود.به گفته وي منتخبين المپيادهاي متمرکز و غيرمتمرکز در روزهاي چهارشنبه و پنجشنبه 12 و 13 تير سال جاري در مرحله نهايي المپياد شرکت خواهند کرد. سخنگوي سازمان سنجش، افزود: برگزيدگان مرحله نهايي شيمي و رياضي به صورت يک تيم پنج نفره در روزهاي 21 تا 24 مرداد سال جاري با دانشجويان خارجي شرکت کننده در المپيادهاي بين المللي اين دو رشته به رقابت خواهند پرداخت.

رقابت المپياد علمي غيرمتمرکز در دانشگاه تربيت مدرس به عنوان قطب شماره 1 با 400 داوطلب، دانشگاه مازندران به عنوان قطب شماره دو با 300 داوطلب، دانشگاه فردوسي مشهد به عنوان قطب سوم با 250 داوطلب، دانشگاه تبريز به عنوان قطب چهارم با 300 داوطلب، دانشگاه اصفهان به عنوان قطب پنجم با 300 داوطلب، دانشگاه شيراز به عنوان قطب ششم با 275 داوطلب، دانشگاه شهيد باهنر کرمان به عنوان قطب هفتم با 550 داوطلب و دانشگاه بوعلي سينا همدان به عنوان قطب هشتم با 220 داوطلب همچنين در دانشگاههاي سيستان و بلوچستان و رازي کرمانشاه پايان هفته گذشته برگزار شد.

پذيرش دانشجوي بدون آزمون در تمام مقاطع تحصيلي دانشگاه تهران

دانشگاه تهران در مقاطع تحصيلي کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکتري بدون شرکت در آزمون براي سال تحصيلي 93-92 از ميان استعدادهاي درخشان دانشجو پذيرش مي کند. به گزارش خبرنگار مهر، دانشگاه تهران در اجراي سياستهاي حمايت و هدايت استعدادهاي درخشان دانشگاه تهران و به استناد آيين‌نامه ارائه تسهيلات به برگزيدگان علمي براي ورود به دوره هاي تحصيلي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري براي سال تحصيلي 93-92 به صورت مازاد برظرفيت تعيين شده و با رعايت كامل شرايط مندرج در آيين نامه هاي مذكور دانشجو مي پذيرد.دارندگان نشان طلاي دانش آموزي، رتبه اول تاسوم جشنواره‌ها، نفر اول مسابقات بين المللي براي دوره كارشناسي پيوسته بدون شركت در آزمون سراسري، که متقاضي ادامه تحصيل در دوره كارشناسي هستند مي توانند فرم تقاضاي خود را به همراه مدارك مربوطه حداكثر تا تاريخ 31 ارديبهشت 92 به واحد استعدادهاي درخشان، پرديس / دانشكده /مركز/موسسه ذيربط ارسال کنند.متقاضيان ادامه تحصيل در مقطع كارشناسي ارشد، رتبه هاي اول تا سوم المپياد علمي دانشجويي كشور، دانشجويان نمونه كشوري، نفر اول مسابقه ها و جشنواره هاي معتبر علمي بين المللي، رتبه‌هاي برتر دانشگاههاي همتراز دانشگاه تهران مي توانند فرم تقاضاي خود را به همراه مدارك مربوطه حداكثر تا تاريخ 31 ارديبهشت ماه به دفتر استعدادهاي درخشان پرديس / دانشكده /مركز/موسسه ذيربط ارسال و يا تحويل دهند.

بر اساس دستورالعمل وزارت علوم، تحقيقات و فناوري متقاضيان ادامه تحصيل در دوره دکتري بدون آزمون مي توانند فرم تقاضاي خود را به همراه مدارك مربوطه حداكثر تا تاريخ 31 ارديبهشت 92 به واحد استعدادهاي درخشان پرديس / دانشكده /مركز/ موسسه ذيربط ارسال و يا تحويل دهند.متقاضيان مي توانند براي دريافت اطلاعات بيشتر به سايت دانشگاه تهران به نشاني http://www.ut.ac.ir مراجعه کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته