جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/02/22 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4425

 مديرکل ميراث فرهنگي استان اردبيل:
 مشارکت 8 استان در همايش گردشگري مشگين‌شهر 

 اردبيل – ماهره عطائي

مديرکل ميراث فرهنگي،‌ صنايع دستي و گردشگري استان اردبيل از مشارکت هشت استان کشور در برگزاري همايش ملي فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در حوزه گردشگري در شهرستان مشگين‌شهر خبر داد.

يحيي نقي‌زاده اظهار داشت: اين همايش و جشنواره که روزهاي 29 و 30 ارديبهشت ماه در مشگين‌شهر برگزار مي‌شود شامل روز اول همايش علمي و ارائه مقالات در محل دانشگاه آزاد اسلامي است که اساتيد و کارشناسان امر مقالات و نظرات خود را در توسعه گردشگري منطقه مشگين و سودآوري اين صنعت ارائه مي‌کنند.

وي تصريح کرد:‌ روز 30 ارديبهشت ماه نيز همايش و جشنواره گردشگري مشگين‌شهر با برپايي نمايشگاه و برنامه‌هاي مفرح در فضاي آزاد انجام مي‌شود که اميدواريم برنامه‌هاي تدارک ديده شده براي اين همايش و جشنواره مورد توجه و مد نظر قرار گيرد.

نقي‌زاده خاطر نشان کرد: در اين همايش علمي که با محوريت توسعه پايدار گردشگري انجام مي‌شود معرفي فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري را در منطقه مشگين‌شهر شاهد مي‌باشيم تا شرکت‌کنندگان به ويژه سرمايه‌گذاران با اين ظرفيت‌ها و بسترهاي عظيم آشنا شوند.

محورهاي همايش

اين مسئول برگزاري نمايشگاه توانمندي‌هاي استان اردبيل در حوزه گردشگري و اجراي برنامه‌هاي آييني، فرهنگي و عشايري را از جمله موضوعات و محورهاي ديگر اين همايش دو روزه اعلام کرد.

وي اضافه کرد: در اين برنامه و در قالب نمايشگاه توانمندي‌ها 40 غرفه در نظر گرفته شده است که 10 غرفه مربوط به توانمندي سرمايه‌گذاران، 10 غرفه مربوط به توليدات صنايع دستي از هشت استان کشور و 16 غرفه نيز براي ارائه توانمندي‌هاي جهاد کشاورزي، محيط زيست، اوقاف و امور خيريه و همچنين توليدات صنعتي و فرآوري محصولات لبني است که به مدت دو روز به معرض نمايش گذاشته مي‌شود.

مديرکل ميراث فرهنگي استان بيان کرد:‌ در اين جشنواره نمايشگاه زنده‌اي از توليدات و زيست عشاير با برنامه‌ها و بازي‌هاي بومي،‌ محلي اجرايي مي‌شود تا علاقمندان و شرکت‌کنندگان در اين همايش بتوانند از اين ظرفيت نيز بهره ببرند.

نقي‌زاده به راه‌اندازي تاکسي‌هاي گردشگري و پرواز هواپيماهاي سبک چهار نفره پاراگريدل و همچنين برگزاري مسابقات سنتي، بومي به صورت روستايي و عشايري اشاره کرد و ادامه داد:‌ ما سه آلاچيق را با کمک خود عشاير داير مي‌کنيم تا توليدات خود را در بخش‌هاي مختلف به معرض ديد و نمايش بگذارند.

وي همچنين از اجراي موسيقي‌هاي شاد و مفرح به سبک محلي در اين همايش خبر داد و گفت: ما در تلاش هستيم تا با برگزاري اين همايش و جشنواره ملي به صورت کشوري و فرا منطقه‌اي توانمندي‌ها و ظرفيت‌هاي توسعه گردشگري، سرمايه‌گذاري‌هاي لازم در اين زمينه و همچنين برخي برنامه‌ريزي‌هاي متناسب با توسعه صنعت گردشگري را نشان دهيم تا شاهد جذب سرمايه‌گذاران بيشتر در اين حوزه باشيم.

نقي‌زاده افزود: از مسئولان تراز اول کشوري و سازمان ميراث فرهنگي نيز براي حضور در اين جشنواره و همايش دعوت کرديم که اميدواريم با حضور آنها يک حرکت و نگرش مثبتي را در توسعه و توجه به ابعاد توسعه‌اي صنعت توريسم و گردشگري شاهد باشيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته