جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/02/30 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4432

 شوراي نگهبان:
  ممکن است 40 نفر براي رياست جمهوري تأييد صلاحيت شوند 

سخنگوي شوراي نگهبان با اشاره به اينکه تأييد صلاحيت در انتخابات رياست جمهوري با انتخابات مجلس متفاوت است، گفت: ما در انتخابات مجلس هيئت‌هاي نظارت شوراي نگهبان را داريم که وظيفه بررسي و تأييد و رد صلاحيت شرکت‌کنندگان را برعهده دارند، اما در انتخابات رياست جمهوري بحث ردصلاحيت را نداريم. در رياست جمهوري ما فقط احراز شرايط را داريم که تنها برعهده خود شوراي نگهبان است.

به گزارش خبرگزاري فارس، عباسعلي کدخدايي سخنگوي شوراي نگهبان، اظهار داشت: جامعه ايران يک جامعه باز سياسي است و همه مردم و کساني که دلسوز نظام هستند احساس وظيفه دارند که نسبت به مسائل کلان کشور اظهارنظر کنند.

سخنگوي شوراي نگهبان بر همين اساس به اقشار مختلف همچون روحانيون و دانشجويان اشاره کرد که بيانيه‌هايي خطاب به شوراي نگهبان نوشتند و گفت: اين نشانه مردم‌سالاري است و ما نمي‌توانيم کسي را منع کنيم.

کدخدايي در ادامه با اشاره به اينکه بررسي صلاحيت نزديک به 40 نفر از کل ثبت‌نام‌کنندگان براي شوراي نگهبان جدي است، گفت: من به هيچ عنوان هيچ کدام از اين فهرست‌هاي 7 نفره يا 12 نفره را تأييد نمي‌کنم چرا که شوراي نگهبان براساس اعداد کار نمي‌کند و براساس معيار کار مي‌کند و ممکن است شوراي نگهبان هر 40 نفر براي شرکت در انتخابات رياست جمهوري را تأييد صلاحيت کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته