جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/03/01 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4434

 ميوه هاي بهاري براي خانم هاي باردار  

دوران بارداري دوران حساسي در زندگي محسوب مي‌شود. يکي از مهم‌ترين وظايف خانم‌ها طي اين دوران حفظ سلامت خود و جنين، با داشتن تغذيه سالم است.

به گزارش شهرزاد، مادران باردار نگران اين هستند که چه ميوه‌هايي را در اين دوران بخورند که براي خودشان و جنين مفيد باشد و از چه ميوه‌هايي پرهيز کنند.

اگر دوران بارداري مقارن با فصل بهار باشد که ميوه‌‌هاي متنوعي در آن وجود دارد ممکن است خوردن‌شان در خانم باردار حساسيت ايجاد کند.

در فصل بهار خانم‌هاي باردار اگر ميوه‌اي را قبلا مصرف کرده‌اند و نسبت به آن ميوه حساسيت و آلرژي خاصي ندارند، مي‌توانند آن ميوه رامصرف کنند.

خوردن ميوه خاصي ممکن است براي فرد باردار حساسيت ايجاد شود. واکنش حساسيت موضوعي است که با توجه به تجربه هر فرد مشخص مي‌شود. اگر فردي علائم حساسيت دارد بايد در خوردن ميوه ملاحظات خاصي را در نظر بگيرد. ميوه‌هايي مانند توت فرنگي و کيوي احتمال آلرژن بودن بيشتري دارند. اگر شخص آن‌ها را قبلا مصرف کرده و آلرژي ندارد درابتدا مقدار کمي از آن ميوه را مصرف کند تا مطمئن شود به آن آلرژي ندارد.

اگر فرد باردار با مصرف ميوه‌اي متوجه شد حساسيت دارد بايد مصرف آن ميوه را کاهش دهد. ميوه‌هايي مانند توت فرنگي که با خاک تماس دارند احتمال آلودگي ميکروبي و انگلي بيشتري دارند. شستن اين ميوه‌ها سخت است و ممکن است به خوبي شسته نشود، در نتيجه احتمال آلودگي ميکروبي و انگلي بيشتر است و چون خانم‌هاي بارداردر دروان بارداري آسيب‌پذير‌تر هستند بايد تمام اين نکات را در نظر بگيرند و اگر حساسيت خاصي به اين ميوه‌ها دارند آن‌ها را مصرف نکنند.

ميوه‌هاي فصل بهار مانند گوجه سبز، سيب، گيلاس و آلبالو همه از يک خانواده هستند و مشکل آلرژي ايجاد نمي‌کنند.

درمورد مصرف ميوه و اين‌که کدام ميوه آلرژي‌زا است نمي‌توان به طور مشخص نظري داد. اين موضوع به خود فرد بستگي دارد. ممکن است ميوه‌اي در فرد خاصي حساسيت ايجاد کند و در فرد ديگر هيچ حساسيتي ايجاد نکند.

همان‌طورکه درمصرف صيفي‌ و ميوه‌ها هم به اين صورت است. اگر فرد به صورت خاصي تجربه خاصي ازخوردن ميوه‌اي دارد بايد حتما آن را در نظر بگيرد و محافظه کار باشد به عنوان مثال آلبالو و گيلاس چون طبع‌شان سرد است ممکن است مصرف آن‌ها در فرد مشکلات گوارشي ايجاد کند.

به‌خصوص فرد باردار به دليل آسيب‌پذيري بيشتر ممکن است به مشکلات گوارشي شديدي مبتلا شود. در 3 ماهه اول بارداري خانم‌هاي باردار با ويار مواجه هستند و معمولا در اين 3 ماهه تمايل خاصي به خوردن ميوه خاصي دارند. اين مشکلي است که به دليل متابوليسم بدن و تغييراتي که در فرد باردار به وجود مي‌آيد ممکن است اتفاق بيفتد.

ممکن است ميوه خاصي را بيش ار حد طبيعي مصرف کنند و اين مصرف بيش از حد مشکلاتي در دستگاه گوارش و سيستم متابوليک فرد به‌وجود مي‌آورد.

توصيه ما به خانم‌هاي باردار اين است از خوردن يک ميوه خاص به شکل زياد خودداري کنند و همانطور که گفتيم از تمام ميوه‌ها 5 تا 7 نوبت طي روز در تمام وعده‌هاي صبحانه، ناهار و شام مصرف کنند.

مصرف ميوه در دوران بارداري بسيار مهم است. مصرف ميوه‌ها و سبزي‌ها منبع ويتامين‌هاي B و C است و املاحي مانند آهن، منيزيم، پتاسيم، کلسيم و.... را که بدن به آن‌ها نياز دارد، تامين مي‌کند.

اگر اين گروه اصلي خوراکي از وعده غذايي حذف شود احتمال کمبود اين ويتامين‌ها و املاح در جنين وجود دارد.

توصيه مي‌شود يک خانم باردار به صورت متنوع از تمام ميوه‌هاي فصل استفاده کند. در طول روز 5 تا 7 نوبت ميوه‌، سبزي تازه و صيفي به صورت متنوع استفاده شود.

درفصل بهار و تابستان تنوع ميوه‌ها زياد است و اين بهترين فرصت براي مادر باردار است.

توصيه ما در مورد مصرف ميوه‌ها چه درفصل بهار و چه فصل‌هاي ديگر اين است که به‌صورت مکرر در وعده‌هاي غذايي خود ميوه مصرف کنند و تعادل را در مصرف آن‌ها رعايت کنند.

خوردن ميوه مثل ديگر وعده‌هاي غذايي آداب خودش را دارد که نخستين آن زمان مصرف آن است. بهترين ساعتي که براي خوردن ميوه پيشنهاد مي‌شود در ساعات ميان وعده است يعني در فاصله صبحانه تا ناهار، بين فاصله ناهار تا شام و بعد از شام و قبل از ساعت خواب. خوردن ميوه به همراه صبحانه و شب‌ها قبل از خواب بهترين زمان مصرف ميوه است که علاوه بر خواص غذايي مطلوب بر بدن، طراوت و شادابي ويژه‌اي به همراه مي‌آورد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته