جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/03/07 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4439

 خبر 

 لزوم مقاوم‌سازي 9961 کلاس در مدارس آذربايجان غربي

اروميه – خبرنگار آفرينش

مديرکل نوسازي و تجهيز مدارس آذربايجان غربي بر لزوم تخريب و مقاوم‌سازي 9 هزار و 961 کلاس درس در مدارس استان تاکيد کرد.فريبرز اسمعيل زاده با اشاره به اينکه از 20 هزار و 293 کلاس درس فعال در سطح مدارس آذربايجان غربي، 9 هزار و 961 کلاس درس نيازمند تخريب و مقاوم‌سازي هستند، افزود: از اين تعداد 4 هزار و 11 کلاس تخريبي و 5 هزار و 950 کلاس درس نيازمند مقاوم‌سازي هستند.

وي اين تعداد مدارس تخريبي و نيازمند مقاوم‌سازي را از سهم کلاسهاي تخريبي آذربايجان غربي از محل اعتبارات تخريب و بازسازي مدارس مصوب سال 85 دانست و اظهار داشت: با توجه به اعتبارات تخصيص يافته تا کنون تنها 315 مدرسه با يک هزار و 548 کلاس درس تخريب و بازسازي شده و 316 مدرسه با 991 کلاس درس مقاوم‌سازي شده اند.

مديرکل نوسازي و تجهيز مدارس آذربايجان غربي با اشاره به اينکه در حال حاضر بيش از 500 کلاس درس تخريبي در دست بازسازي و 500 کلاس نيز در مرحله اجراي عمليات مقاوم‌سازي هستند، اعلام کرد: از 20 هزار و 293 کلاس درس استان 12 هزار و 861 کلاس شامل 63.5 درصد کلاسها در برابر حوادث طبيعي مقاوم و مقررات فني و قوانين ملي ساختمان در آنها رعايت شده است.

اسمعيل زاده از نبود مدرسه کپري در آذربايجان غربي خبر داد و عنوان کرد: اين در حالي است که در حال حاضر با توجه به اجراي طرحهاي برنامه ريزي از سال 85 تا کنون 4 هزار و 969 کلاس درس شامل 24.6 درصد نيازمند مقاوم‌سازي و 2 هزار و 463 کلاس نيز بايد تخريب و بازسازي شوند. وي از برنامه ريزي براي اتمام 50 درصد طرحهاي نيمه تمام در استان خبر داد و اظهارداشت: هم اکنون يک هزار و 516 کلاس درس با زيربناي بيش از 260 هزار مترمربع در دست احداث است.

راه‌اندازي سيستم کارت بليت الکترونيکي در اسلامشهر

اسلامشهر – محمدرضا عباسي

سازمان اتوبوسراني شهرداري اسلامشهر درراستاي بهينه‌سازي و ارتقاي سطح اقدام به راه‌اندازي فازنخست سيستم كارت بليت الكترونيكي نمود. غلامحسين زارع فرد مديرعامل سازمان اتوبوسراني شهرداري اسلامشهر با اعلام اين خبر اظهارداشت: اين پروژه با همكاري سازمان اتوبوسراني شهرداري اسلامشهر، سازمان فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري تهران، شركت فن‌آوري اطلاعات سپهر ايرانيان و شركت سها طراحي و اجرا شده است.

زارع فرد افزود: با توجه به همجواري شهر اسلامشهر با شهر تهران اين پروژه به گونه‌اي طراحي گرديده كه استفاده از كارت بليتهاي الكترونيكي به صورت مشترك در سيستم حمل و نقل شهر تهران و سازمان اتوبوسراني اسلامشهر امکان‎پذير باشد. مديرعامل سازمان اتوبوسراني اسلامشهر بيان داشت: در راستاي اجراي طرح كارت بليت الكترونيكي در سيستم اتوبوسراني نياز به نصب حداقل 3 باب كيوسك مربوط به شارژ و فروش كارت بليت الكترونيكي بود، كه اقدامات و هماهنگيهاي لازم در اين زمينه انجام ونخستين کيوسک در ايستگاه اتوبوسهاي مترو در ابتداي خيابان زرافشان نصب گرديد. زارع فرد تاکيد کرد: مرحله نخست طرح کارت بليت الکترونيکي، به صورت پايلوت در خط مترو شاهد راه‌اندازي گرديده و بنا داريم که پس از رفع ايرادت احتمالي براي ديگر خطوط اتوبوسراني اين شهر ازجمله دانشگاه، قائميه، مهديه و ديگر خطوط اين طرح را اجرايي و عملياتي نماييم.

وي گفت: اقدامات و هماهنگيهاي لازم براي ايجاد چند کيوسک مربوط شارژ و فروش کارت بليت الکترونيکي در چندين نقطه شهر انجام شده که اميدورايم پس از انجام کارشناسيهاي لازم و مکان‌يابي‌هاي مناسب اين کيوسکها نصب و راه‌اندازي شود.

مبادله قرارداد 1200 ميليارد ريالي بيع متقابل ميان آبفاي استان اصفهان و مجتمع فولاد مبارکه اصفهان

اصفهان – بهروز راعي

بزرگترين قرارداد بيع متقابل تکميل تأسيسات فاضلاب شهرهاي مبارکه، کرکوند، زرين‌شهر، چمگردان، زاينده رود، سده لنجان و ورنامخواست درحضور مديرعامل شرکت مهندسي آب و فاضلاب کشور به امضاي مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان و مديرعامل شرکت فولادمبارکه رسيد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مهندس سيدمهدي ثمره هاشمي مديرعامل و رئيس هيأت مديره شرکت مهندسي آب و فاضلاب کشور در نشستي که به منظور امضاء قرارداد بيع متقابل ميان شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با مجتمع فولادمبارکه برگزارشده بود گفت: درحال حاضر از لحاظ وضعيت منابع آبي در کشور در شرايط بحراني قرار داريم زيرا متوسط بارندگي در کشور حدود 250 ميلي متر است درحالي که اين رقم در دنيا به بيش از 800 ميلي متر مي‌رسد . همچنين حدود 50 سال گذشته سرانه آب در دسترس براي هر نفر حدود 7 هزار و 500 مترمکعب بوده و درحال حاضر اين رقم به کمتر از هزار و 500 مترمکعب رسيده است اين درحالي است که همچنان نيازهاي مردم در بخشهاي مختلف همچون شرب ، صنعت ، کشاورزي رو به افزايش است .مديرعامل شرکت مهندسي آب و فاضلاب کشور گفت : درحال حاضر حدود 5 ميليارد مترمکعب آب شرب در کشور توليد مي‌شود اين درحاليست که هم اکنون جمعيت تحت پوشش شبکه فاضلاب در کشور حدود 38 درصد است و در حال حاضر حجم پساب توليدي در کشور حدود 5/1 ميليارد مترمکعب است درصورتي که اگر 80 درصد از 5 ميليارد مترمکعب آب توليدي بازچرخاني شود حدود 4 ميليارد مترمکعب آب توليد مي‌شود که جوابگوي نياز حدود 30 ميليون نفر در طول سال است .

در ادامه اين نشست دکتر سميعي نژاد مديرعامل فولادمبارکه گفت: درحال حاضر حدود 70 درصد فولاد کشور در اصفهان توليد مي‌شود و اصفهان بزرگترين قطب توليد فولاد در کشور محسوب شده است اين درحالي است که آب يکي از انرژيهاي موردنياز توليد فولاد به شمار مي‌آيد و خشکسالي اخير شرکت فولاد مبارکه را برآن داشت تا با بازچرخاني آب بتواند برمحدوديت منابع آبي غلبه نمايند و در اين راستا شرکت فولادمبارکه انعقاد قرارداد بيع متقابل با آبفاي استان جهت بهره‌گيري از پساب فاضلاب را در دستور کار قرار داده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته