جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/03/12 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4443

 رئيس مرکز خدمات آموزشي وزارت بهداشت:
 انتقال دانشجويان ايراني خارج از کشور در گروه پزشکي تسهيل شد 

 رئيس مرکز خدمات آموزشي وزارت بهداشت با اشاره به تسهيل شرايط انتقال دانشجويان ايراني شاغل به تحصيل در گروه علوم پزشکي گفت: براي تسهيل اين فرآيند سقف تعداد 72 واحد مورد نياز براي انتقال به 50 واحد کاهش يافت.دکتر سليمان احمدي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: تسهيل شرايط انتقال اين دانشجويان به دانشگاه هاي داخل کشور به پيشگيري از خروج گروه علوم پزشکي از کشور مي انجامد. ضمن اينکه در راستاي اين سياست، ظرفيت پذيرش دانشگاه ها را نيز افزايش داده ايم و تعداد شعب بين الملل دانشگاه ها به 25 واحد دانشگاهي افزايش يافت.

وي افزود: علاوه بر مقطع کارشناسي ارشد و دکتري تخصصي، ظرفيت مقطع دکتري حرفه اي نيز در شعب بين الملل افزايش يافته است تا در يک سياست کلي به مرور بتوانيم تمام دانشجويان شاغل به تحصيل در خارج از کشور در گروه علوم پزشکي را به واحدهاي بين الملل دانشگاه هاي علوم پزشکي در داخل کشور منتقل کنيم.

احمدي اظهار داشت: براي تسهيل اين فرآيند، سقف 72 واحد به 50 واحد کاهش يافت و تاکنون نيز 60 نفر با اين شرايط در شوراي انتقال وزارت بهداشت توانسته اند به دانشگاه هاي داخل کشور منتقل شوند. وي با بيان اينکه دانشجويان ايراني دغدغه پذيرش نخواهند داشت، گفت: از اين پس در شوراي انتقال بر اساس امتياز داوطلب، معدل دوران تحصيل ديپلم و پيش دانشگاهي و اولويت بندي خود داوطلب، دانشگاه مورد نظر انتخاب مي شود و فرد نيازي به دغدغه پذيرش ندارد.

رئيس مرکز خدمات آموزشي وزارت بهداشت از يکسان سازي تطبيق واحدها توسط شعب بين الملل دانشگاه هاي علوم پزشکي خبر داد و گفت: از اين پس براي دانشجويان انتقالي فهرست و واحدهايي که در خارج از کشور گذرانده اند تطبيق صورت مي گيرد و تمام واحدها بر اساس يک آيين نامه مشخص آموزشي اين تطبيق را انجام مي دهند و تعدد تصميم گيري در اين زمينه نخواهيم داشت. وي تاکيد کرد: تمامي مراحل انتقال و شروع به تحصيل داوطلبان و دانشجويان از طريق مرکز خدمات آموزشي وزارت بهداشت صورت مي گيرد و هيچ مرجع و موسسه خصوصي در اين امر دخيل نيست و افرادي که ادعاي اين کار را مي کنند متخلف محسوب مي شوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته