جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/03/22 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4449

 ايران زمين 

نشست مدير كل تعاون استان يزد با تشكلهاي مخابراتي استان برگزار شد

يزد - اکبر خيرخواه

به منظور هم انديشي و آشنايي با مسائل و مشكلات تشكلهاي مخابراتي جلسه‌اي برگزارشد. در اين جلسه كه فلاح‌زاده مدير كل تعاون،كار و رفاه اجتماعي استان يزد، معاونين اداره کل تعاون و مديرعامل شركت مخابرات و نمايندگان تشكلهاي مخابراتي حضور داشتند مقوم مدير عامل شركت مخابرات گزارشي از عملكرد اين شركت در سال 91 را ارائه داد. در اين جلسه نمايندگان تشكلهاي مخابراتي پس از معرفي مختصري از تشكلهاي مربوطه به بيان مسائل و مشكلات پيش روي خود پرداختند و خواستار كمك و همكاري در جهت رفع مسائل مالي و حقوقي و ارائه پيشنهادهايي درحوزه‌هاي مربوطه شدند. گفتني است انجمن صنفي كاركنان ،‌كميته انضباط كار ،‌كميته طبقه‌بندي مشاغل ،‌كميته بهداشت كار، تعاوني مسكن و تعاوني مصرف كاركنان از جمله تشكلهاي شركت‌كننده در اين جلسه بودند.

اقدامات كميته تبليغات و اطلاع رساني ستاد انتخابات

يزد – اکبر خيرخواه

مشاور استاندار و مسئول كميته تبليغات و اطلاع‌رساني ستاد انتخابات استان يزد به تشريح اقدامات و فعاليتهاي اين كميته پرداخت.سيد عبدالمجيد قائم محمدي در جلسه ستاد انتخابات استان يزد، برگزاري دو نشست خبري ويژه ستاد انتخابات استان، حضور خبرنگاران در جلسه اخير ستاد انتخابات و تدوين و ابلاغ شرح وظايف دستگاههاي دولتي در راستاي تبليغات براي حضور حداكثري مردم را از جمله اقدامات كميته تبليغات و اطلاع‌رساني ستاد انتخابات برشمرد.

وي گفت: برگزاري نشست هم انديشي مسئولين كميته‌هاي تبليغات و اطلاع رساني شهرستانها در مركز استان، و بازديد از فعاليت كميته‌هاي تبليغات و اطلاع رساني تمامي شهرستانها، تدوين چندين شماره بولتن اخبار انتخاباتي و راه‌اندازي پورتال انتخابات از ديگر فعاليتهاي كميته تبليغات و اطلاع رساني است.

بازسازي و راه‌اندازي بيش از600دستگاه توربين و کمپرسور درکارگاه مرکزي آغاجاري

اهواز – خبرنگار آفرينش

نماينده وزير نفت و رئيس ستاد طرح و پروژه‌هاي ويژه وزارت نفت از کارگاه مرکزي شرکت توربين جنوب در آغاجاري و شرکت بهره‌برداري نفت و گاز آغاجاري بازديد کرد.

مهندس رضا احمدي ميانجي در بازديد از بخشهاي مختلف کارگاه مرکزي آغاجاري در جريان روند عمليات تعميرات توربينهاي گازي، تعمير و بازسازي قطعات و بازرسي فني تجهيزات قرار گرفت. در اين بازديد مديرعامل شرکت خدمات مهندسي و تجهيزات صنعتي توربين جنوب در معرفي کارگاه مرکزي آغاجاري گفت: اين کارگاه که بزرگترين کارگاه تعميرات توربينها و کمپرسورهاي گازي است بيش از 60 سال قدمت دارد.

مهندس عبدالامير حويزاوي افزود: اين کارگاه در سال 1360 توسط کارشناسان و متخصصان داخلي مجدداً راه‌اندازي شد و تاکنون حدود 600 دستگاه از انواع توربين و کمپرسورهايي که در صنعت نفت کاربرد فراواني دارند در اين کارگاه بازسازي و راه‌اندازي شده است. وي همچنين گزارشي از فعاليتها، توانمنديها و عملکرد شرکت خدمات مهندسي و تجهيزات صنعتي توربين جنوب ارائه داد. در ادامه اين بازديد مديرعامل شرکت بهره برداري نفت و گاز آغاجاري گزارشي از وضعيت اين شرکت، برنامه‌هاي توليد و پروژه‌هاي در دست اقدام در حوزه عملياتي اين شرکت ارائه داد.

مهندس بيژن خدري ويژگيهاي شرکت نفت و گاز آغاجاري را گستردگي جغرافيايي، وجود بيش از 50 واحد بهره‌برداري، گاز و گاز مايع، تقويت فشار گاز، وجود بزرگترين طرح تزريق گاز خاورميانه و تلمبه خانه انتقال نفت خام عنوان کرد و گفت: با اين ويژگيها مي‌توان اين شرکت را به عنوان شاهرگ نفتي ايران قلمداد کرد. در پايان اين سفر نماينده وزير نفت و رئيس ستاد طرح و پروژه‌هاي ويژه وزارت نفت با قدرداني از تلاش کارکنان مناطق نفت‌خيز جنوب گفت: يکي از ويژگيهاي اين منطقه که به وضوح قابل مشاهده است وجود نيروهاي توانمند و متخصص و با سابقه درخشان است که مي‌توان با تلاش و همت مضاعف به قله‌هاي رفيع ترقي دست پيدا نمود.

مهندس احمدي ميانجي افزود: بايد نيروهاي کارآمد و توانمند را در وزارت نفت براي خيزش و يک تحول بزرگ در ساخت تجهيزات و دستگاههاي مورد استفاده صنعت نفت بسيج کرد که آغاجاري مي تواند با برقراري ارتباط و تبادل اطلاعات بين نسل قديم و جديد مرکز اصلي اين حرکت بزرگ علمي باشد.

بهره‌برداري از بزرگترين سامانه نمک زدايي شمال غرب کشور

اروميه – خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستايي آذربايجان غربي از بهره‌برداري از بزرگترين سامانه نمک زدايي و تصفيه آب با فناوري مدرن نانو فيلتراسيون در شمال غرب کشور در شهرک ارس از توابع پلدشت در آينده نزديک خبر داد.

رسول اکبري با بيان اينکه در راستاي ارتقاي کيفي و تامين آب شرب سالم و بهداشتي منطبق با آخرين استانداردهاي روز دنيا سامانه نمک‌زدايي از آب با فناوري مدرن نانو فيلتراسيون در مجتمع 7 روستايي شهرک ارس از توابع پلدشت در شمال آذربايجان غربي ايجاد مي‌شود، افزود: هم اکنون اين سامانه مراحل نهائي استقرار، نصب و آماده‌سازي را طي کرده و در آينده نزديک به بهره‌برداري مي‌رسد. وي همچنين از نصب 70 دستگاه كلرزن گازي و مايع طي يكسال گذشته در روستاهاي آذربايجان غربي با هزينه اي بالغ بر يك ميليارد ريال خبر داد و اظهار داشت: در اين راستا يك ميليون و 200 هزار كلر سنجي از شبكه توزيع آب شرب بيش از يک هزار و 800 روستاي تحت پوشش اين شركت انجام شد. درصد مطلوبيت كلر سنجيهاي انجام شده 97 درصد بوده كه از ميانگين كشوري آن بالاتر است.

مدير عامل شرکت آب و فاضلاب روستايي آذربايجان غربي با بيان اينکه طي اين مدت 70 تن مواد گندزدايي براي سالم‌سازي آب شرب روستايي با هزينه‌اي بالغ بر يك ميليارد ريال توسط شركت خريداري و استفاده شد، ادامه داد: امکان آلودگي ثانويه آب بعد از استحصال وجود دارد که با توجه به کلر زني مداوم و روزانه به تعداد 3 هزار و 500 مورد، آلودگيهاي ثانويه در شبکه توزيع به حداقل کاهش مي‌يابد.

آماده‌سازي واحد احياء مستقيم آگلومراسيون ذوب آهن اصفهان براي رسيدن به توليد برنامه‌اي

اصفهان - راعي

معاون توليد مديريت آگلومراسيون شرکت ذوب آهن اصفهان از آماده‌سازي واحد احياء مستقيم آگلومراسيون براي رسيدن به توليد برنامه‌اي خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان مهندس ذبيحي گفت :‌ از ابتداي سال 92 در راستاي اهداف مديريت عالي شركت كارگاه توليد آهن اسفنجي قائم به مديريت آگلومراسيون ملحق شد بنابراين ازهمان بدوكار برنامه ريزيهاي گسترده اي با همكاري قسمتهاي مختلف جهت رفع اشكالات باقي مانده از زمان پيمانكار و نيز افزايش توليد متناسب با برنامه‌هاي آينده شركت صورت گرفته است.

شايان ذكراست واحد توليد آهن اسفنجي قائم درسال 1375 راه‌اندازي شده است . اين واحد از نظرنوع توليد گاز احيايي در دنيا منحصر به فرد مي‌باشد. اساس كاردر آن استفاده از سوخت ناقص واكنش بين اكسيژن و گازطبيعي است . واحد احياء مستقيم آگلومراسيون درحال حاضرقادر به توليد 350 هزارتن آهن اسفنجي باكربن بالاست. نقش كربن دركوره‌هاي قوس الكتريكي باعث كاهش مصرف انرژي در فرآيند توليد فولاد مي‌باشد. علاوه برمصرف قسمت كنورتور كارخانه درحال حاضر شركتهاي فولادسازي داخلي مانند فولاد ساوه و فولاد قزوين و فولاد يزد از مشتريهاي محصولات توليدي اين واحد هستند. همچنين به خاطر خاصيت عدم خودسوزي مي‌توان از محصولات اين واحد براي صادرات خارجي نيزاستفاده نمود. باتوجه به قيمت بالاي آهن قراضه و پايين بودن هزينه‌هاي توليد آهن اسفنجي مصرف آن بسيار مورد توجه است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته