جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/04/17 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4470

 رئيس مجلس:
 اصلاح رفتار در صحنه بين المللي در گرو باروري اقتصادي در کشور است 

رئيس مجلس شوراي اسلامي در مراسم افتتاح کارخانه لبنياتي اتسا با تاکيد بر کمک به ايتام گفت: هرگونه اصلاح رفتار در صحنه بين المللي در گرو باروري اقتصادي در داخل کشور است.

به گزارش خبرنگار مهر، علي لاريجاني در مراسم افتتاحيه يك کارخانه لبنياتي که در محل اين کارخانه در قم برگزار شد، اظهار داشت: کمک به ايتام يک وظيفه ملي و ديني است و مي‌تواند منشأ خير و برکت براي جامعه باشد.

وي با بيان اينکه روحيه همگرايي بايد تقويت شود، گفت: براي رسيدن به اين هدف نياز به ساز و کارهاي قانوني و رويکردهاي فرهنگي است.نماينده مردم قم در مجلس افزود: اتصال کار توليد براي کمک به ايتام فکر درستي است و اگر بخش‌هاي ديگر کشور هم براي ايتام چرخه‌هاي اقتصادي را در نظر بگيرند روحيه زندگي با عزت و استقلال از آنِ آنها خواهد شد.

وي اضافه کرد: امکاناتي که در قم وجود دارد، نياز به رشد صنايع هم دارد، صنايعي که صنعتي و کشاورزي باشد و ما براي تقويت سبقه مذهبي، اقتصاد اين شهر را نيز بايد شکوفا کنيم.لاريجاني با اشاره به اينکه مزيت‌هاي قم بايد شناسايي شوند، گفت: ما در بودجه امسال نيز براي رونق بخشي به صنعت سهمي قائل شديم.

انتخابات در کشور با سرافرازي برگزار شد

وي تاکيد کرد: انتخابات در کشور ما با سرافرازي انجام شد و اميدوارم دولت آينده دولتي قوي با توجه به نيازهاي کشور باشد.

رئيس قوه مقننه افزود: هم اکنون دو منطقه اي در کشور وجود دارد که در ارزيابي کلان کشور داراي درجه حرارت بالايي است که اين دو منطقه شامل مناطق اقتصادي و حوزه بين الملل است.

وي با بيان اينکه هرگونه اصلاح رفتار در صحنه بين الملل نيازمند باروري اقتصادي در داخل است، گفت: توجه به اقتصاد زماني رخ مي‌دهد که رونق توليد حاصل شود ما ظرفيت هاي زيادي در توليد داريم و در اين چند سال اخير در اين زمينه ضرر کرده ايم.

بعضي از بازارهاي ما به دليل غفلت بدست ديگران افتاده است

لاريجاني با اشاره به اينکه از مزيت هاي ايران اين است که در اطراف ما بازارهاي خوبي وجود دارد، گفت: بعضي از آنها به دليل غفلت بدست ديگران افتاده است، اما اگر راه هاي صنعتگران خاموش ما به سمت اين کشورها باز شود، بـُرد وسيعي در اقتصاد و سياست خواهيم داشت.وي تاکيد کرد: بايد راه ها در اين زمينه باز شود و سيستم ديواني ما بايد براي کمک کردن به صادرات پرورش يابد.رئيس مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: هم تاکيدات مقام معظم رهبري و هم قوانين کمک کننده نشان مي‌دهد که چنين روحيه اي براي اقتصاد کشور صحيح است.لاريجاني در پايان اضافه کرد: افتتاح کارخانه لبنياتي اتسا که موجب کمک ايتام مي شود و به اشتغال شهر قم نيز کمک مي‌کند، قدمي مهم است و از ساير فعالان اقتصادي استان نيز مي‌خواهيم که براي کمک به ايتام و نيازمندان وارد صحنه شوند.

قرضاوي فتواي حمايت از مرسي را صادر کرد

يوسف قرضاوي جهت تشويق مصري‌ها براي حمايت از محمد مرسي فتوا صادر کرد.به گزارش ايسنا، به نوشته روزنامه اماراتي الخليج، يوسف قرضاوي، رئيس "اتحاديه جهاني علماي مسلمين" که در قطر اقامت دارد، با صدور فتوايي مصري‌ها را به حمايت از محمد مرسي، رئيس جمهور برکنار شده اين کشور تشويق کرد.اين شيخ سلفي تاکيد کرد که بايد ارتش مصر از صحنه سياسي کشور کنار بکشد.

قرضاوي عنوان داشت: اقدام ارتش مصر براي برکنار کردن مرسي مغاير با اصول دموکراسي و قانون اساسي است.رئيس اتحاديه جهاني علماي مسلمين خاطرنشان کرد که بسياري از علماي الازهر با وي در اين زمينه هم راي هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته