جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/04/17 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4470

 خبر 

 تعدادي از جايگاه‌داران مجددا از پخش بنزين يورو 4 انصراف داده‌اند

رئيس اتحاديه جايگاه‌داران بنزين در خصوص خودداري جايگاه‌ها از عرضه بنزين يورو 4 گفت:توليد بنزين يورو 4 در حد محدود است، فعلا بخشي از آن در شهر تهران توزيع مي‌شود و با بيشتر شدن توليد قرار است در البرز، اراک، اصفهان و ديگر کلانشهرها توزيع شود. بيژن حاج‌محمدرضا در گفت‌وگو با برنا،افزود: مسئله ما در22 جايگاه عرضه کننده بنزين يورو 4 در تهران، کسري و بخار بسيار زياد اين فرآورده است، چنانکه اين فرآورده تنها از طريق انبار ري توزيع مي‌شود، اين انبار ابتداي کوير قم قرار گرفته است و وقتي به سمت ارتفاعات تهران مانند تجريش و لواسانات حمل مي‌شود، کسري آن بسيار بيشتر مي‌شود. رئيس اتحاديه جايگاه داران سراسر کشور اضافه کرد: ما بهاي حدود 4.5 ليتر در هر هزار ليتر يا 45 ليتر در ده هزار ليتر را به عنوان تبخير از شرکت نفت دريافت مي‌کنيم اما تبخير بنزين يورو 4 از 9 تا 13 در هر هزار ليتر در نوسان است که 2 تا 3 برابر رقم پيشين است. وي تاکيد کرد: اين کسري هم طي راه و هم هنگام تخليه فرآورده از تانکر به مخازن زيرزميني سخت جايگاه‌ها اتفاق مي‌افتد. حاج‌مجمدرضا با بيان اينکه متأسفانه اين تبخير در باک خودروها نيز ادامه مي‌يابد، گفت: ما در طول 10روز گذشته بيش از 10هزار تلفن داشتيم که جايگاه‌هاي ما را متهم به کم‌فروشي مي‌کردند در حالي که جايگاه‌ها در کيفيت و کميت فرآورده‌ تأثيرگذار نيستند، چنانکه کيفيت فرآورده‌ در اختيار شرکت نفت و کميت آن نيز با سازمان ملي استاندارد و بازرسي شرکت‌ ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي است.

وي تصريح کرد: در طول 10 تا 12 روز گذشته 2 يا 3 بار ليست جايگاه‌هاي توزيع کننده بنزين يورو را تغيير داديم و تعدادي از جايگاه‌داران مجددا از پخش بنزين يورو 4 انصراف داده‌اند چون نمي‌توانند از يک طرف فرآورده کمتري تحويل بگيرند و از طرف ديگر به دزدي متهم شوند.

رئيس اتحاديه جايگاه داران بنزين سراسر کشور اظهار داشت: ما پول فرآورده‌اي که کسر آمده است را پرداخت مي کنيم که مجموع آن تا پايان سال رقم بسيار زيادي خواهد شد، چنانکه ما براي هر هزار ليتر 4.5 ليتر تبخير از شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي مي‌گيريم که در يک ميليون ليتر کسري مجاز به 4 هزار و 500 ليتر مي‌رسد اما توزيع بنزين يورو اين رقم را به 14 تا 16 هزار ليتر خواهد رساند.

حاج‌محمدرضا درباره تاثير اجراي طرح کهاب در جمع آوري بخارات بنزين در جايگاه‌ها گفت: ما 3 سال پيش طرح کهاب را اجرا کرديم اما آقايان وسيله‌اي که اين بخارات را از جايگاه‌ها جمع‌آوري کرده و ببرد ندارند. وي افزود: هر جايگاه 30 تا 50 ميليون تومان براي نصب تجهيزات طرح کهاب هزينه کرده و هر 6 ماه يکبار نيز بايد 200 تا 300 هزار تومان براي اخذ تأييديه پرداخت کند اما هنوز طرح کهاب پا در هوا مانده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته