جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/04/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4472

 ميز خبر 

با حکم احمدي‌نژاد؛ آيت‌الله سيد محمد خامنه‌اي رئيس بنياد ايران شناسي شد

رئيس جمهور طي حکمي آيت‌الله سيدمحمد حسيني خامنه‌اي را به رياست بنياد ايران شناسي منصوب کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، محمود احمدي‌نژاد رييس جمهور طي حکمي سيد محمد حسيني خامنه اي را به رياست بنياد ايران شناسي منصوب کرد. بخشي ازمتن اين حکم به شرح زير است:

با توجه به اهميت والاي شناخت و معرفي ابعاد گوناگون ايران از جمله انديشه، تاريخ، هنر و معماري و با عنايت به مراتب دانش و جايگاه رفيع علمي و تجربيات ارزشمند جناب عالي، بر اساس ماده (9) اساسنامه بنياد ايران شناسي و به موجب اين حکم براي يک دوره چهار ساله مسئوليت «رياست بنياد ايران شناسي» را به حضرتعالي محول مي نمايم. رياست هيات امناي آن بنياد نيز در اجراي بند (ه) ماده (6) اساسنامه بر عهده جنابعالي خواهد بود.

العرب خبر داد: روحاني به عربستان سفر مي‌کند

روزنامه‌ العرب چاپ لندن به نقل از يک منبع در رياض مدعي شد که عربستان در حال آماده‌سازي سفر احتمالي حسن روحاني، رييس جمهور جديد ايران به اين کشور است.

به گزارش ايسنا، اين منبع ادعا کرد که در رايزني‌ها ميان دو طرف گام‌هاي بلندي برداشته شده اما مساله سوريه هم‌چنان مانعي در اين باره به شمار مي‌رود.اين منبع که نامي از او برده نشده گفت که وزير مشاور در امور خارجه دولت عربستان از سوي طرف عربستاني و يکي از شخصيت‌هاي نزديک به روحاني مسوول انجام مذاکرات در اين خصوص هستند.به گفته اين منبع، طرف ايراني خواهان بازکردن باب گفت‌وگوها با عربستان است که رياض هم از آن استقبال مي‌کند و اين بار فهرستي از مسايل را تهيه کرده است که معتقد است تهران بايد به حل آنها بپردازد تا منطقه به ساحل امن برسد.

اوباما كمك‌هاي تسليحاتي به مخالفان سوري را تعليق كرد

کنگره آمريکا طرح کمک‌هاي تسليحاتي که قرار بود براي مخالفان سوريه ارسال شود را به حالت تعليق درآورد.

به گزارش ايسنا، به نقل از سايت شبکه خبري اسکاي نيوز عربي، باراک اوباما، رئيس‌جمهوري آمريکا روز دوشنبه طرح واشنگتن براي ارسال محموله‌هاي سلاح به مخالفان سوريه را به حالت تعليق درآورد.اين اقدام رئيس‌جمهوري آمريکا به دنبال تشديد فشارهاي کنگره آمريکا به وي صورت گرفت.منابع امنيت ملي آمريکا در اين خصوص به خبرگزاري رويترز اعلام کردند، کميته‌هاي اطلاعات در سناي آمريکا و مجلس نمايندگان در نشستي پشت درهاي بسته نسبت به تلاش‌هاي اوباما براي حمايت از مخالفان سوريه به دليل ترس از اينکه اين سلاح‌ها به دست گروه‌هاي تندرو بيفتد مواضع محافظه‌کارانه اتخاذ کردند.يکي از مسئولان کشورهاي عربي و از منابع مخالف سوريه نيز در اين خصوص اعلام کرد، هيچ يک از سلاح‌ها و تجهيزات نظامي که آمريکا هفته‌هاي قبل اعلام کرده بود قصد ارسالش را به مخالفان سوريه دارد به اين گروه‌ها نرسيده است.

انفجار مهيب درمحل تجمع‌هاي حزب الله لبنان

خبرگزاري رويترز از وقوع انفجاري مهيب در جنوب بيروت خبر داد. بنا بر گزارش‌ها اين حادثه بر اثر انفجار يک خودروي بمب‌گذاري شده رخ داد. حزب‌الله لبنان فتنه‌گران را عامل اين انفجار دانست.

به گزارش ايسنا، خبرگزاري رويترز گزارش داد، صداي انفجاري مهيبي در ضاحيه جنوبي بيروت که منطقه‌اي شيعه‌نشين و محل اصلي تجمع‌هاي حزب‌الله لبنان در پايتخت اين کشور است، شنيده شد.محل دقيق انفجار منطقه "بئر العبد" عنوان شده است که تحت کنترل نيروهاي حزب‌الله لبنان قرار دارد و منطقه‌اي مسکوني محسوب مي‌شود.در اين منطقه مراکز ديني و فرهنگي متعددي متعلق به حزب‌الله قرار دارد که مراسم اين حزب‌ در آنجا برگزار مي‌شود. پايگاه خبري العهد وابسته به حزب‌الله اعلام کرد، بر اساس آمار اوليه منابع پزشکي، در اين انفجار 38 تن زخمي شده‌اند.اگرچه شبکه خبري المنار تاکيد دارد که اين انفجار تلفات جاني در بر نداشته اما خبرگزاري‌هاي فرانسه و رويترز از وجود چند کشته خبر داده‌اند.به گزارش المنار اين انفجار در يک پارکينگ خودرو در نزديکي مرکز همکاري‌ اسلامي وابسته به حزب‌الله روي داده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته