جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/04/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4474

 شرايط و نحوه پرداخت وام به زندانيان ديه و مهريه 

به منظور کمک به مددجويان و پرداخت ديه به اولياء دم و مصدومان و پرداخت ساير محکوميت‌هاي مالي غير کلاهبرداري به محکوم له، تسهيلات قرض‌الحسنه مطابق ضوابط پرداخت مي‌شود.به گزارش برنا، هيئت وزيران بنا به پيشنهاد وزارت دادگستري و ستاد مردمي رسيدگي به امور ديه و کمک به زندانيان نيازمند و به استناد بند(102) قانون بودجه سال 1392 کل کشور، آيين نامه اجرايي بند ياد شده را تصويب کرد.

بر اين اساس، به منظور کمک به مددجويان و پرداخت ديه به اولياء دم و مصدومان و پرداخت ساير محکوميت هاي مالي غير کلاهبرداري به محکوم له، تسهيلات قرض الحسنه مطابق ضوابط اين آيين نامه پرداخت مي‌شود. تشخيص استحقاق و واجد شرايط بودن مددجو با ستاد ديه به نمايندگي از وزارت دادگستري است.

همچنين پس از درخواست مددجو يا نماينده قانوني وي و تاييد ستاد ديه، اعطاي وام به صورت قرض الحسنه توسط بانک عامل از طريق اجراي احکام حوزه قضايي مربوط، مستقيماً به محکوم له پرداخت مي‌شود.

بر اساس اين مصوبه، حداکثر وام اعطايي به مددجوي محکوم به پرداخت ديه در جرايم غير عمد، به ميزان ديه کامل مرد مسلمان در ماه حرام است. حداکثر وام اعطايي به مددجويان بدهکار در محکوميت‌هاي مالي غير کلاهبرداري معادل وام پرداختي به مشمولان محکوم به پرداخت ديه در جرايم غير عمد است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
اجتماعي
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته