جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/04/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4476

 از سوي مجلس کدخدايي راي نياورد؛
 اسماعيلي، ابراهيميان و سوادکوهي حقوقدانان شوراي نگهبان شدند 

نمايندگان مجلس شوراي اسلامي محسن اسماعيلي، نجات‌الله ابراهيميمان و سام سوادکوهي را به عنوان حقوقدان به عضويت شوراي نگهبان درآوردند.به گزارش ايسنا، با اعلام راي‌گيري مجلس در خصوص انتخاب حقوقدانان شوراي نگهبان از سوي رييس مجلس، محسن اسماعيلي با 237 راي، سام سوادکوهي با 147 راي و نجات‌الله ابراهيميان با 130 راي از مجموع 260 راي ماخوذه به عضويت حقوقدانان شوراي نگهبان درآمدند.

رييس مجلس شوراي اسلامي پس از شمارش آراء، براي حقوقدانان راه يافته به شوراي نگهبان آرزوي موفقيت کرد و گفت: اميدوارم با همت و جديت همان‌طور که در سخنان دفاعي‌تان بيان داشتيد با مجلس ارتباط نزديکي برقرار کنيد.عباسعلي کدخدايي سخنگوي فعلي شوراي نگهبان با يک راي کمتر به عضويت حقوقدانان شوراي نگهبان درنيامد.

کدخدايي: مجلس باري را از دوشم برداشت

کدخدايي که 12 سال در شوراي نگهبان حضور داشت، پس از راي نياوردن از سوي مجلس، گفت که از نمايندگان مجلس که اين بار را از دوش بنده برداشتند، تشکر مي‌کنم. عباسعلي کدخدايي با تبريک به حقوقدانان جديد شوراي نگهبان، اظهار اميدواري کرد که آن‌ها بتوانند در چارچوب قانون اساسي به وظايف خود عمل کنند.

وي گفت: در هيات عالي حل اختلاف و تنظيم روابط قواي سه‌گانه حضور دارم و سعي مي‌کنم اغلب اوقات خود را در دانشگاه و هيات حل اختلاف بگذرانم. کدخدايي يادآور شد: 12 سال در شوراي نگهبان فعاليت داشتم که 10 سال عضو و 2 سال معاون اجرايي و امور انتخابات شوراي نگهبان بودم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته