جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/04/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4476

 ليگ جهاني واليبال؛
 ايران؛ بهترين تيم آسيايي  

 
مرحله مقدماتي بيست و چهارمين دوره مسابقات واليبال ليگ جهاني با برگزاري ديدار تيم‌هاي برزيل و آمريکا از گروه A اين رقابت‌ها به پايان رسيد و بر اساس آن تيم‌هاي برزيل، بلغارستان، روسيه، ايتاليا و کانادا همراه با آرژانتين ميزبان برگزار کننده ديدارهاي نهايي اين دوره از مسابقات ليگ جهاني هستند.

مرحله نهايي مسابقات واليبال ليگ جهاني از 26 تيرماه آغاز مي‌شود. دو تيم اول هر يک از گروه‌هاي A و B همراه با صدرنشين گروه C در مرحله مقدماتي پنج تيم راه يافته به اين مرحله از مسابقات هستند. آرژانتين که در پايان مرحله مقدماتي با تنها يک برد از 10 ديدار برگزار شده و مجموع 5 امتياز در رده ششم و نهايي گروه A قرار گرفت نيز به عنوان ميزبان در مرحله نهايي مسابقات شرکت خواهد داشت.

بر اساس جدول رده‌بندي مسابقات واليبال ليگ جهاني تيم ايران با مجموع 5 برد، 5 باخت و 15 امتياز در رده پنجم گروه B قرار گرفت. از نظر مجموع امتيازات، ايران بهترين تيم آسيايي شرکت کننده در اين دوره از رقابتهاي ليگ جهاني بود چراکه کره‌جنوبي و ژاپن، دو تيم آسيايي ديگر شرکت کننده در اين رقابت‌ها به ترتيب موفق به کسب مجموع 13 و 9 امتياز شدند.

البته از نظر کسب جايگاه، کره‌اي‌ها بهترين آسيايي اين مرحله از مسابقات شدند که در رده سوم گروه C قرار گرفتند. ضمن اينکه ژاپن هم در رده ششم اين گروه ايستاد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته