جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/05/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4497

 ايران زمين 

 همکاري در تأمين زيرساخت‏هاي ورزشي در شهرستان دماوند

دماوند - خبرنگارآفرينش

نماينده مردم فيروزکوه و دماوند در مجلس شوراي اسلامي از همکاري در تأمين زيرساخت‏هاي ورزشي در شهرستان دماوند خبر داد. به گزارش خبرنگارآفرينش، آيين اختتاميه مسابقات جام رمضان شهرستان دماوند در ورزشگاه وليعصر (ع) گيلاوند برگزار شد. در اين مراسم، از تيم‏هاي برتر مسابقات جام رمضان شهرستان دماوند در مراسمي با حضور مسئولان شهرستان دماوند و با اهداي جوايز و مدال‏ها تقدير به عمل آمد. براساس اين گزارش، در ابتداي مراسم سعيد سنقري، رئيس اداره ورزش و جوانان شهرستان دماوند طي سخنان کوتاهي به حاضران خوش‏آمد گفت و براي تيم‏هاي برتر آرزوي موفقيت کرد.فرماندار شهرستان دماوند دقايقي کوتاه در مورد اهميت ورزش و نقش اداره ورزش و جوانان در ايجاد فضاي شاد و مفرح ورزشي در بين جوانان و خانواده‏ها سخن گفت.

برگزاري دوره آموزشي آشنايي با مواد مخدر و پيامدهاي استفاده از آن

دامغان – خبرنگار آفرينش

رئيس زندان شهرستان دامغان از برگزاري دوره آموزشي آشنايي با موادمخدر در زندان اين شهرستان خبر داد. امير نيک پو در گفتگو با خبرنگار روزنامه آفرينش گفت: يک دوره آموزشي آشنايي با مواد مخدر با هدف پيشگيري و کاهش آسيب رفتارهاي پرخطر با همکاري ستاد مبارزه با مواد مخدر شهرستان دامغان براي يگان حفاظت زندان برگزار شد. رئيس زندان شهرستان دامغان افزود: اين دوره آموزشي به همراه نمايشگاهي از انواع مواد مخدر و پيامدهاي ناشي از آن در داخل زندان دامغان بر پا شده است.نيک پو با تاکيد بر اينکه مواد مخدر صنعتي براي جامعه امروز خطر جدي به شمار مي رود گفت: هدف از برپايي اين دوره هاي آموزشي، هوشياري و آگاهي کامل عوامل يگان حفاظت زندان در مورد خطرات اين مواد و نيز جلوگيري از ورودآن به داخل زندان است.

دومين هفته فرهنگ رضوي در البرز برگزار مي شود

کرج - خاکپور

همزمان با دهه کرامت از 16 تا 26 شهريور دومين هفته فرهنگ رضوي در استان البرز برگزار مي‌شود.به گزارش روابط عمومي اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامي استان البرز،حسين زودبين معاون فرهنگي مطبو عاتي اين اداره و مدير اجرايي دومين هفته فرهنگ رضوي اين استان اظهار داشت: همزمان با دهه کرامت و از تاريخ 16 لغايت 26 شهريور استان البرز ميزبان برگزاري دومين هفته فرهنگ رضوي است .

مدير اجرايي دومين هفته فرهنگ رضوي استان البرز گفت: در هفته فرهنگ رضوي استان البرز شاهد برگزاري برنامه‌هاي متنوعي از قبيل شب شعر و عصر خاطره و قصه گويي،نمايشهاي صحنه‌اي و خياباني ،مسابقات فرهنگي، هنري و قرآني، تقدير از هنرمندان و فعالان حوزه رضوي، همايشهاي سبک و شيوه زندگي رضوي، کارگاههاي آموزشي، جلسات نقد کتاب، جلسات سخنراني، نمايشگاههاي عکس، نقاشي، خوشنويسي،کتاب، مسابقات ورزشي، توزيع کتاب و محصولات فرهنگي، اردوهاي فرهنگي، هنري، آموزشي و زيارتي و ساير برنامه‌هاي فرهنگي هنري است .

آزمايش دستگاههاي ثابت يابنده گاز، دود، حرارت و شعله و دستگاههاي اعلان خطر قابل حمل

اهواز – خبرنگار آفرينش

شرکت بهره برداري نفت وگاز آغاجاري در راستاي عملکرد بموقع ، سيستم‌هاي يابنده گاز ، شعله ،حرارت و دود که مي‌تواند از خطرات ناگوار براي نيروها و تاسيسات نفت و گاز به صورت چشمگيري پيشگيري نمايد اقدامات برنامه شده و موثري در جهت پايش اين سيستم ها مبذول مي دارد. رئيس ايمني بهداشت و محيط زيست در اين رابطه گفت : به منظور افزايش ضريب ايمني نيروها و تاسيسات طبق برنامه از پيش تعيين شده کليه دستگاههاي يابنده گاز ،دود ، شعله و حرارت نصب درنقاط حادثه خير با ريسک بالا را در محوطه عملياتي و کليدخانه هاي برق در معيت نيروهاي تعميرات و عمليات مورد آزمايش قرار داده و در صورت نياز اقدام به رفع اشکال و کاليبره نمودن آنها مي نمايد تا با اطمينان خاطر در صورت بروز هر گونه نشت گاز و مشاهده شعله يا حرارت در کوتاهترين زمان سيستم مذکور عمل نموده و با به صدا درآمدن آژير خطر نيروها بتوانند با عکس العمل بموقع حوادث جلوگيري نمايند. مهندس عباس زري ميداني اظهار داشت با توجه به اهميت نقش سيستمهاي هشدار دهنده ايمني که در نقاط مختلف واحدها نصب شده اند با آزمايش بموقع اين سيستمها به وسيله دستگاههاي جديد که از اعتماد بالائي برخوردار است نتايج دقيقي حاصل و در صورت نياز نسبت به رفع اشکال از آنها اقدام خواهد شد.

وي همچنين در آزمايش سيستمهاي خودکار خاموش کننده که اکثرا گاز انيدريد کربنيک (CO2 ) مي باشند اطمينان از آماده به کار بودن و تخليه بموقع گاز را در جهت اطفاء حريق بسيار موثر دانسته که نتايج حاصله در چند فقره حريق در کليدخانه و عملکرد به موقع سيستمهاي خاموش‌کننده و خسارات بسيار ناچيز را حاصل اقدامات بموقع اين اداره اعلام نمودند.زري ميداني در ادامه وجود مقدار زيادي دستگاههاي قابل حمل اعلان خطر وجود گاز هيدروژن سولفوره (H2S ) و گازهاي قابل اشتعال در تاسيسات و آزمايش کاليبره و تعمير دستگاههاي گازسنج مکانيکي از نوع 2E و 2A را از اقدامات بسيار موثر اداره ايمني بهداشت در جهت کاهش ريسک خطر و افزايش ضريب ايمني ذکر نموده که نتايج کليه اقدامات ذکر شده کاهش چشم گير حوادث در اين شرکت مي‌باشد.

مديرعامل شرکت ملي حفاري ايران:

واگذاري شركت ملي حفاري ايران به تعويق افتاد

اهواز – خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت ملي حفاري ايران از پيگيري مقام عالي وزارت نفت در خصوص بازنگري در واگذاري و خصوصي سازي ملي حفاري خبر داد.مهندس حميدرضا گلپايگاني عامل شرکت از پيگيري مقام عالي وزارت نفت در ارتباط با واگذاري بخشي از ملي حفاري بعنوان رد ديون دولت به بنياد تعاون خبر داد و گفت: وزير نفت خواستار باقي ماندن ملي حفاري بر وضعيت قبلي گرديد و از رياست محترم جمهوري اسلامي ايران تقاضا کردند،با توجه به شرايط کشور در حال حاضر در خصوص واگذاري ملي حفاري اقدامي صورت نگيرد.

وي افزود : از لحظه اي که خبر واگذاري ملي حفاري به عنوان رد ديون دولت به بنياد تعاون واصل شد، مراتب عدم کار کارشناسي و درخواست مديريت، متخصصان، کارکنان و دلسوزان صنعت حفاري کشور به شرکت ملي نفت ايران و وزارت نفت مبني بر بازنگري در واگذاري اعلام گرديد،چرا که ملي حفاري يک سازمان استراتژيک با سرمايه اي عظيم است و نقش کليدي در توسعه ي مخازن نفت وگاز دارد و در شرايط کنوني بايد با بسترسازي مناسب،بررسي همه جانبه،استفاده از نظرات کارشناسان دلسوز و نگاه حاکميتي به استقبال خصوصي سازي با رعايت سياستهاي اصل 44 رفت،به گونه اي که در حال حاضر مدلهاي موردنياز صنعت حفاري کشور در شرايط موجود با استفاده از ساختار شرکتهاي توانمند بين المللي در حال بررسي و انجام مي باشد که به زودي طرح کامل آن تقديم مسئولين امر مي گردد.

گلپايگاني يادآور شد: مديريت شرکت به عنوان نماينده کارکنان در حال پيگيري موضوع از طريق مديرعامل شرکت ملي نفت ايران و مقام عالي وزارت نفت مي‌باشد تا با تدبير دولت محترم اين مسئله بررسي و مرتفع گردد.

مديرعامل ملي حفاري به نقش حاکميتي اين صنعت استراتژيک اشاره کرد و گفت : با توجه به ويژگيها و نقش موثر اين صنعت راهبردي در پيشبرد اهداف صنعت نفت و فعاليت در امور اجرايي و حاکميتي، و آينده نگري مسئولين کشور سبب گرديد تا ستاد تدابير ويژه اقتصادي و معاونت اقتصادي و فن آوري که دو نهاد تصميم گير براي شرايط خاص مي باشند، با عنايت به محدوديتها و تحريمهاي اعمال شده، خصوصي سازي شرکت ملي حفاري ايران را به صلاح ندانسته و حداقل تا پايان سال 1393 واگذاري آن را به تعويق انداختند.

مديرعامل ملي حفاري خاطر نشان کرد : امروز سياستهاي وزارت نفت بر توسعه ميادين نفتي بويژه ميادين مشترک استوار است،بديهي است که براي رسيدن به اين اهداف بايد از دروازه طلايي صنعت حفاري گذشت،بنابراين توسعه صنعت حفاري پيش نياز توسعه صنعت نفت کشور است.

گلپايگاني به حرکت رو به رشد و توسعه شرکت در بخشهاي فني و مهندسي اشاره و بيان کرد:امروز اين مجموعه ملي نيازمند تقويت،توسعه و برداشتن چالشهاي پيش رو با درايت و نگاه هوشمندانه جهت پاسخگويي به نياز صنعت نفت کشور است تا اين صنعت راهبردي بتواند به وظايف خود به نحو مطلوب عمل نمايد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته