جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/05/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4498

 خبر 

 رئيس کميته امداد چرام:

چرام در حوزه اشتغال‌زايي از پتانسيل بالايي برخوردار است

ياسوج - محمدشفيع ربيعي

رئيس کميته امداد چرام گفت: ظرفيت شهرستان چرام در بحث اشتغال با توجه به پتانسيل‌هايي که دارد، ظرفيت بسيار بالايي است.علي‌حسن مظاهري در خصوص طرح سامان‌دهي اشتغال شهرهاي زير 20 هزار نفر در گفت‌وگو با خبرنگار افرينش در كهگيلويه اظهار کرد: پتانسيل‌ها و ظرفيت‌هاي انساني و طبيعي خوبي براي اشتغال در اين شهرستان وجود دارد و در اين رابطه خواهان برنامه‌ريزي و تخصيص اعتبار هستيم.

رئيس کميته امداد چرام خاطرنشان کرد: در طرح ثبت‌نام متقاضيان در اين سامانه در سال گذشته تعداد يک هزار و 32 نفر در رشته‌هاي مختلف ثبت‌نام کرده‌اند. وي عنوان کرد: در اين کميته علاوه بر فرماندار به عنوان رئيس و کميته امداد به عنوان دبير کميته سامان‌دهي، تعداد 10 اداره ديگر نيز عضويت دارند.اين مسئول در ادامه تصريح کرد: با توجه به اينکه يکي از متوليان اشتغال کميته امداد امام خميني(ره) است، اين نهاد در سال 91 در راستاي اشتغال وکار آفريني در سه آيتم کار کرده است.

مظاهري موضوع اشتغال و اجراي شغل را از جمله اين آيتم‌ها ذکر کرد و گفت: در اين خصوص 243 طرح در زمينه‌هاي مختلف از جمله کشاورزي، دامداري و مشاغل صنعتي با اعتباري بالغ بر 15 ميليارد و 661 ميليون ريال اجرا شده است.مدير کميته امداد چرام دومين آيتم را آيتم آموزش برشمرد که به کمک اداره فني و حرفه‌اي و حوزه مديريت جهاد کشاورزي انجام شده و تعداد 505 نفر با اعتبار بالغ بر 638 ميليون و 92 هزار ريال آموزش ديدند.آيتم بعدي کاريابي بود که علي‌حسن مظاهري به آن اشاره کرد و يادآور شد: بر اساس اين روند تعدادي از فرزندان مددجو به موسسات دولتي و شرکت‌هاي کارآفرين معرفي شده و 25 نفر آن‌ها مورد تاييد قرار گرفتند.

اين مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: ظرفيت شهرستان در بحث اشتغال با توجه به پتانسيل‌هايي که دارد، ظرفيت بسيار بالايي است و انتظار ما اين است که استان نگاه ويژه‌اي همچون سال گذشته به اين شهرستان داشته باشد که بتوانيم يک‌هزار و 32 پرونده‌اي که اکنون ثبت‌نام شده را به سرانجام برسانيم.

همزمان با موج سوم سفرهاي مسافران و زائران صورت گرفت؛

زيباسازي مهمترين ورودي مشهد

مشهد - خبرنگار آفرينش

همزمان با موج سوم سفرهاي مسافران و زائران شهر مشهد شهرداري منطقه 7 با کاشت بيش از 9000 متر مربع گل فصلي و دائمي در معابر و بوستانهاي سطح منطقه به خصوص مهمترين ورودي شهر رنگ و بويي خاص بخشيد.به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه 7 مشهد: محمدرضا حسن پور سخنگو ومدير روابط عمومي شهرداري منطقه با اشاره به اينکه منطقه 7 داراي بيشترين سرانه فضاي سبز در سطح مشهد است، خاطرنشان کرد: زيباسازي و ايجاد فضاي سبز مطلوب در اين منطقه به عنوان يکي از مهمترين وروديهاي شهر مشهد تاثير بسزايي در روحيه زائران و مسافران خواهد داشت.

وي افزود: در همين راستا از ابتداي سال علاوه بر ترميم و نگهداري فضاي سبز موجود کاشت، واکاري وآبياري گلهاي فصلي، دائمي، چمن و پرچين در سطح منطقه با هدف زيباسازي و طراوت محيط شهري در دستور کار قرار گرفته است.محمد رضا حسن پور ادامه داد: در 4 ماهه ابتدايي سال بيش از 6 هزار و 800 متر مربع گل دائمي و حدود 2 هزار متر گل فصلي در بوستانها، ميادين و بلوارهاي معابر اصلي و فرعي سطح منطقه کاشته شده است.وي تصريح کرد: وجود گلهاي رنگارنگ در معابر، زيبايي و طراوت خاصي به سيماي شهري مي‌بخشد و اداره فضاي سبز منطقه سعي نموده است تا در ايجاد فضاي سبز مناسب و ايده‌آل با فضاي شهري، شرايط آب و هوايي، تنوع، زيبايي و زمان گل دهي را نيز لحاظ نمايد.مدير روابط عمومي شهرداري منطقه 7 کاشت بيش از 2 هزار و 700 اصله نهال ، 150 اصله درختچه زينتي، 6 هزار و 700 متر مربع چمن و حدود هزار متر پرچين را از ديگر اقدامات صورت گرفته دانست

نسبت به مدت مشابه سال آبي گذشته؛

حجم مفيد سدهاي خوزستان 50 درصد افزايش يافت

اهواز – خبرنگار آفرينش

ميزان حجم کنوني مخازن سدهاي استان خوزستان با 6140 ميليون مترمكعب آب، نسبت به مدت مشابه سال آبي گذشته، دو برابر افزايش يافت. مدير دفتر برنامه ريزي و کنترل منابع آب معاونت بهره‌برداري سد و نيروگاه اين سازمان با بيان اينکه حجم مفيد مخازن سدهاي استان در مدت مشابه سال آبي گذشته 3100 ميليون متر مكعب بود، افزود: حجم مفيد سدهاي خوزستان در مقايسه با سال قبل 50 درصد افزايش يافته است. داريوش بهارلويي گفت: طي روزهاي گذشته و از ابتداي تابستان از سدهاي زنجيره اي حوضه كارون 6189 ميليون متر مكعب، سد دز 752 ميليون متر مكعب، سد كرخه 265 ميليون متر مكعب، سد مارون 250 ميليون متر مكعب و در مجموع معادل 7456 ميليون متر مكعب آب رها سازي شده است. اين ميزان در مدت مشابه سال گذشته 5611 ميليون متر مكعب بوده كه بيانگر 33 درصد افزايش ميزان خروجي آب است.

وي اضافه کرد: اين مهم در حالي اتفاق افتاده كه از ابتداي سال آبي جاري ورودي آب به سدهاي استان نسبت به آمار بلندمدت ورودي، 37 درصد كاهش را نشان مي دهد. مدير دفتر برنامه ريزي و کنترل منابع آب معاونت بهره‌برداري سد و نيروگاه سازمان آب و برق خوزستان تصريح کرد: در همين مدت، ميزان توليد برق حاصل از سدهاي استان معادل 2571 گيگاوات ساعت بوده كه در مقايسه با سال گذشته در همين زمان 50 درصد افزايش توليد رخ داده است.

بهارلويي ادامه داد: از چالشهاي مهم برنامه‌ريزي در سال آبي جاري و تابستان امسال مي‌توان به تغيير الگوي بارش هاي استان و كاهش ورودي به سدها نسبت به پيش بينيهاي صورت گرفته، برداشتن تمام محدوديت هاي كشت و مصارف در پايين دست سدها، افزايش نيازها و برداشت آب، كيفيت آب و بحران آن در روزهاي گذشته، تداوم آبگيري سد گتوند عليا و عدم همخواني نيازهاي شبكه برق كشور با منابع، مصارف و نيازهاي بخش آب اشاره نمود. مديريت دفتر برنامه ريزي و کنترل منابع آب معاونت بهره‌برداري سد و نيروگاه سازمان آب و برق خوزستان خاطرنشان کرد: عليرغم مشكلات و محدوديت هاي موجود، برنامه‌ريزي منابع آب و ذخاير سدها بگونه اي انجام شده است كه در شروع سال آبي جديد و فصل پاييز آينده، چنانچه شرايط جوي به شكل نرمال باشد، در اكثر مناطق مشكل جدي به لحاظ كمي و كيفي مشاهده نگردد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته