جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/12/01 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران سه شنبه 2 صفر 1428هجري قمري نسخه شماره 2704

 کوتاه و خواندني از ايران زمين و گل گشت 


 راه اندازي اولين آزمايشگاه سيار
آب شرب در گلستان

گرگان - خبرنگار آفرينش
اولين آزمايشگاه سيار آب شرب در استان گلستان راه اندازي شد .
مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستايي استان گلستان با بيان اين مطلب افزود : اين آزمايشگاه با اعتباري بالغ بر 500 ميليون ريال توسط اداره آب و فاضلاب روستايي گلستان راه اندازي شد .
رضايي در خصوص اهداف اجراي اين پروژه گفت : از آنجايي که گلستان از مناطق حادثه  خيز کشور بوده و با توجه به تجربيات کسب شده از حوادث سيل طي سال  هاي گذشته ، اولين آزمايشگاه سيار آب شرب در استان راه اندازي شد .
وي افزود : آزمايشگاه فوق قابليت انجام کليه آزمون هاي ميکروبي و شيميايي آب شرب در محل حادثه را داراست و مي تواند در زمان بحران ، قضاوت صحيح و سريع تري را به منظور اتخاذ تصميم و اقدامات اصلاحي مورد نياز اداره کنترل کيفي شرکت آب و فاضلاب روستايي ، فراهم کند .

پروژه هاي آبرساني روستايي بيمه مي شوند

بندرعباس - خبرنگار آفرينش
مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستايي استان هرمزگان گفت : پروژه هاي آبرساني به روستاهاي استان بيمه مي شوند .
مهندس صادقپور با بيان اين مطلب افزود : با توجه به اينکه استان هرمزگان از جمله مناطقي زلزله خيز  است  و احتمال جاري شدن سيل نيز در برخي از فصول سال وجود دارد ، اين شرکت اقدام به بيمه نمودن پروژه هاي آبرساني مهم خود در مقابل اينگونه حوادث نموده است .

مدير کل کميته امداد امام خميني(ره) هرمزگان خبر داد :
آغاز احداث 3 هزار واحد مسکوني

بندرعباس - خبرنگار آفرينش
مدير کل کميته امداد امام خميني(ره) هرمزگان از آغاز ساخت 3 هزار واحد مسکوني مقاوم به مددجويان تحت پوشش اين نهاد در استان خبر داد .
عبدالمجيد مرادي نسب در جشن جوانان و خودباوري کميته امداد امام خميني(ره) گفت : عمليات اجرايي واحدها با همکاري بنياد مسکن انقلاب اسلامي استان توسط کميته امداد امام خميني(ره) در ايام دهه فجر آغاز شده و تا دهه فجر سال آينده به 3 هزار خانواده تحت پوشش تحويل داده مي شود.
وي با بيان اينکه در سال هاي گذشته 5500 مورد تعميرات کلي و جزئي مسکن خانواده  هاي تحت پوشش انجام شده ، افزود : همچنين در اين مدت 4 هزار انشعاب آب و برق و 6 هزار آشپزخانه ، حمام ، سرويس هاي بهداشتي و حصارکشي نصب و احداث و در اختيار خانواده هاي تحت پوشش قرار داده شد .
مرادي نسب اعتبارات 3 هزار واحد مسکوني در حال احداث را 172 ميليارد و 500 ميليون ريال ذکر کرد و گفت : اين اعتبار از محل تسهيلات بانک ها به متقاضيان تحت پوشش پرداخت مي شود .

بهره برداري از طرح  مخابراتي بي سيم در قمصر
کاشان - خبرنگار آفرينش
يک طرح مخابراتي بي سيم در قمصر کاشان به بهره برداري رسيد .
به گزارش خبرنگار آفرينش ; در اجراي اين طرح که براي اولين بار در محدوده مخابراتي شهرستان کاشان انجام شده ، 500 شماره تلفن به متقاضيان واگذار شده است .
1/5 ميليارد هزينه اجراي اين طرح مخابراتي از محل اعتبارات مخابرات استان اصفهان تامين شده است . در مراسم گشايش طرح توسعه مخابراتي قمصر که با حضور امام جمعه ، بخشدار ، شهردار و جمعي از مسئولان مخابرات کاشان برگزار شد ، رئيس مرکز مخابرات شهر قمصر بافت کوهستاني و طبيعي و پراکندگي جمعيت در اين شهر را ، از علل اجراي اين طرح عنوان کرد .
مهندس علي ضيايي افزود : با اجراي اين طرح تعداد شماره تلفن هاي شهري قمصر به 2700 خط افزايش يافته است .

آموزش امداد و نجات در روستاهاي اردبيل

اردبيل - خبرنگار آفرينش
مديرعامل جمعيت هلال احمر استان اردبيل گفت : همزمان با اجراي طرح ضربتي محرم در روستاهاي استان اردبيل بيش از 41 هزار روستايي از آموزش همگاني امداد بهره  مند شده اند .
سيدامير عزيزي در گفت و گو با خبرنگار ما ضمن بيان اين مطلب افزود : اين طرح به مدت 8 روز و در بيش از 720 روستاي استان برگزار شده است .
وي گفت : در اجراي اين طرح بيش از 450 مربي و امدادگر باتجربه فعاليت کردند و در آمار نهايي روستانشينان شهرستان هاي پارس آباد ، اردبيل و خلخال استقبال خوبي از اين طرح داشتند .
وي با برشمردن اهداف اجراي اين طرح افزود : شناسايي حلقه مفقوده آموزش امداد و نجات روستايي و يافتن راهکارهاي رفع آن جهت محقق ساختن شعار هر خانواده يک امدادگر ، تربيت امدادگران ويژه روستايي جهت اقدامات امدادگري در زمان بروز حوادث ، بومي سازي ، آموزش امداد همگاني ، تهيه نقشه اوليه خطرپذيري روستاهاي مزبور و تجلي مفهوم بسيج در جمعيت ، از جمله اهداف اساسي برگزاري اين طرح بود .
عزيزي با بيان اينکه بيش از 50 درصد جمعيت استان در روستاها زندگي مي کنند ، تصريح کرد : اکثر روستاها به علت بعد مسافت ساخت و سازهاي غيرمقاوم و غيرفني با وقوع کوچک ترين حادثه طبيعي از جمله زلزله تقريبا صد در صد تخريب مي شوند .
 
توزيع نخستين مرحله سهام عدالت در ساوجبلاغ

ساوجبلاغ - خبرنگار آفرينش
نخستين مرحله توزيع سهام عدالت در ساوجبلاغ با حضور امام جمعه ساوجبلاغ ، نماينده مردم ساوجبلاغ در مجلس شوراي اسلامي ، معاون اداري مالي فرماندار ، هيات مديره تعاوني سهام عدالت و جمعي از خانواده شهدا» و مردم اين شهرستان در محل تعاوني شهرستان ساوجبلاغ اجرا شد .
محمد حسين نژاد فلاح نماينده مردم ساوجبلاغ و نظرآباد در مجلس شوراي اسلامي گفت : يکي از مهم ترين عملکردهاي نظام مقدس جمهوري اسلامي و دولت ايجاد تعاوني و توزيع سهام عدالت بين اقشار کم درآمد و خانواده هاي بي بضاعت بوده که به ياري خداوند در شهرستان ساوجبلاغ نيز اولين مرحله آن اجرا شده است .
محسن دهقان آزاد معاون اداري مالي فرمانداري ساوجبلاع نيز در اين مراسم گفت : 70 هزار نفر در ساوجبلاغ سهام عدالت دريافت مي کنند که بودجه اي معادل 35 ميليارد تومان در اين خصوص اختصاص يافته است.
علي وادي زاده رئيس هيات مديره تعاوني سهام عدالت نيز با اشاره به اينکه در مرحله اول بين پانزده هزار و ششصد و هفتاد و چهار نفر سهام  عدالت توزيع مي شود ، گفت : ده هزار و دويست و يازده نفر از اين افراد تحت پوشش اداره بهزيستي شهرستان و 259 نفر نيز از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس سپاه ساوجبلاغ مي باشند .


جمع آوري زکات از کشاورزان نقده

اروميه - خبرنگار آفرينش
ميزان زکات جمع آوري شده در شهرستان نقده امسال 224 ميليون ريال مي باشد که در مقايسه با سال گذشته افزايش يافته است .
رئيس کميته امداد امام خميني(ره) و دبير ستاد احيا» زکات نقده با اعلام اين خبر گفت : امسال 260 ميليون ريال زکات از کشاورزان منطقه جمع آوري شده که اين ميزان در سال قبل 36 ميليون ريال بوده است. وي افزود : از اين ميزان 105 ميليون ريال از روستاي اسلام آباد ،50 ميليون ريال از روستاي حاجي باغلو ، 70ميليون ريال از روستاي خلخانه و بقيه از ديگر روستاها جمع آوري شده که براي مصارف عام المنفعه از جمله ساخت مسجد در روستاها با مشارکت ستاد احيا» زکات نقده و مردم هزينه مي شود .

اجراي طرح سهميه بندي بنزين در سلماس

اروميه - خبرنگار آفرينش
فرماندار سلماس گفت: با اجراي طرح سهميه بندي بنزين درسطح اين شهرستان روزانه 45 هزار ليتر از اين سوخت صرفه جويي مي شود .
عماري افزود : اين طرح از 10 روز پيش آغاز شده است.
وي گفت: صرفه جويي اين ميزان سوخت در شهرستان سلماس نزديک به 2 ميلياردو 400 ميليون ريال ارزش ريالي دارد .
در سطح شهرستان سلماس با ارائه کارت سوخت محلي، به صاحبان خودروها روزانه 10 ليتر بنزين از سوي جايگاه هاي عرضه بنزين ، توزيع  مي شود.
گفتني است قاچاق سوخت در شهرستان سلماس به دليل همجواري آن با کشور ترکيه يکي ازمشکلات اين منطقه به شمار مي رود که نارضايتي مردم و مسئولان را به همراه داشته است.

به مناسبت گراميداشت سال پيامبر اعظم(ص) صورت گرفت ;
گشايش نمايشگاه خوشنويسي در خوي

اروميه - خبرنگار آفرينش
به مناسبت گراميداشت سال پيامبر اعظم(ص) نمايشگاهي از آثار خوشنويسان و هنرمندان شهرستان خوي در مجتمع فرهنگي هنري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي اين شهرستان گشايش يافت.  در اين نمايشگاه يکصد اثر از آثار خوشنويسي 20 هنرمند انجمن خوشنويسان شهرستان خوي در معرض ديد علاقمندان قرار گرفته است.
اين آثار که احاديثي از پيامبر اکرم(ص) ، آيات قرآني و اشعار عرفاني مهم ترين مضامين آن را تشکيل مي دهد ، در شيوه هاي خطي ، نستعليق ، شکسته نستعليق و ثلث نگارش شده اند .
بکارگيري روش هاي ترکيبي بديع در نگارش از جمله ويژگي هاي آثار به نمايش گذاشته شده در اين نمايشگاه است.

اجراي طرح پاکسازي مناطق حاشيه نشين مهاباد

اروميه - خبرنگار آفرينش
با اجراي طرح عملياتي فجر يک ، برخي مناطق حاشيه نشين شهرستان مهاباد از وجود باندهاي سازمان يافته قاچاق پاکسازي شد.
مسئول اطلاع رساني فرماندهي انتظامي آذربايجان غربي با اعلام اين خبر گفت : تعدادي از محله هاي حاشيه نشين شهرستان مهاباد در ماه هاي اخير به مراکز عمده قاچاق مواد سوختي ، مشروبات الکلي و کالاهاي ضدفرهنگي تبديل شده بود که با درخواست اهالي اين مناطق ، با اجراي عمليات موفقيت آميز نيروي انتظامي اين مناطق پاکسازي شد.
سرگرد رضايي افزود : عمليات فجر يک با هماهنگي مسئولان شهر مهاباد در منطقه باغ شايگان اجرا شد و در نتيجه اين عمليات ،81 هزار ليتر بنزين آماده قاچاق به خارج از کشور ، 16 هزار بطري و قوطي انواع مشروبات الکلي و 60 دستگاه تجهيزات دريافت تصاوير ماهواره اي کشف شد.
سرگرد رضايي خاطرنشان کرد : در اين عمليات مقتدرانه 12 دستگاه خودرو فاقد پلاک و مدارک شناسايي و 3 قبضه اسلحه غيرمجاز نيز کشف و توقيف شده و 13 نفر از افراد مخل نظم و امنيت عمومي دستگير و روانه زندان شدند.

اسفند ماه اجرا مي شود ;
طرح نوروزي پليس در محورهاي مواصلاتي اردبيل

اردبيل - خبرنگار آفرينش
با فعاليت 32 طرح نوروزي پليس در جاده هاي مواصلاتي استان اردبيل اجرا خواهد شد .
به گزارش خبرنگار آفرينش ، جانشين فرمانده انتظامي استان در همايش عمليات کنترل ترافيک ويژه نوروزي با بيان اين مطلب گفت : اين طرح با هدف برقراري نظم در نقاط ترافيکي ، ارتقا» ايمني عبور و مرور و افزايش ضريب ايمني مسافران و ايجاد اطمينان و آسودگي خاطر براي تمام مسافران در طول ايام نوروز اجرا خواهد شد .
سرهنگ ملک محمدي از شناسايي 40 نقطه حادثه خيز در محورهاي مواصلاتي استان خبر داد و افزود : در طول اجراي اين طرح در 23 نقطه حادثه خيز پست هاي ثابت و در 13 نقطه پست هاي سيار مستقر خواهيم کرد تا شاهد تصادفات و حوادث ناگوار جاده اي نباشيم .
فرمانده پليس راه استان در سخناني گفت : طرح نوروزي پليس از 25 اسفند ماه سال جاري لغايت 15 فروردين سال آينده در محورهاي مواصلاتي استان با استقرار 35 تيم و مشارکت 320 نفر به صورت ثابت و سيار اجرا خواهد شد . سرهنگ علي مجيدزاده با بيان اينکه در اين طرح 12 تيم موتورسوار ، 23 تيم خودرويي چهار تيم نامحسوس نيز در جاده هاي استان فعال خواهند شد تعداد دوربين هاي مدرن کنترل سنج مستقر در جاده هاي استان را اعلام کرد .

توسط امور بهره برداري آبفاي ارجمند فيروزکوه ;
 راه اندازي خط تلفن امداد آب

رودهن - خبرنگار آفرينش
خط تلفن به شماره اي امداد آب با شماره 122 در امور بهره برداري آبفاي ارجمند فيروزکوه راه اندازي شد .
به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي آبفاي شرق استان تهران ، علي اکبر آخوندبابا سرپرست امور بهره برداري ارجمند ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت : اين اقدام به منظور رفاه حال شهروندان ، در راستاي اجراي طرح تکريم ارباب رجوع و با هدف کاهش زمان هدررفت آب به هنگام بروز حوادث و اتفاقات شبکه و انشعابات ، به مرحله اجرا درآمد .
وي افزود : پيش بيني مي شود با راه اندازي اين خط در امور بهره برداري ارجمند ، سرعت اطلاع رساني توسط مشترکين افزايش و در نتيجه ميزان پرت آب در اثر شکستگي ها به ميزان قابل ملاحظه اي کاهش يابد .
 
بهره برداري از 20 طرح گازرساني در کرمان

کرمان - خبرنگار آفرينش
20 طرح گازرساني در استان کرمان مورد بهره برداري قرار گرفت .
مدير عامل شرکت گاز استان کرمان گفت : طرح گازرساني به روستاهاي فتح آباد ، بهاآباد ، عبدل آباد و مطهرآباد از توابع شهرستان زرند با هزينه اي افزون بر 13 ميليارد و چهار صد و نه ميليون ريال مورد بهره برداري قرار گرفت . مهندس ييلاقي از اجراي طرح گازرساني به روستاي ده زيار خبر داد و افزود : اين طرح شامل 3200 متر خط تعذيه است که با هزينه اي بالغ بر 4 ميليارد و 147 ميليون ريال جهت بهره مندي 1000 خانوار به بهره برداري رسيده است . وي آغاز عمليات اجراي طرح گازرساني به روستاهاي آتشان ، مبارکه و دشتکار از توابع بردسير را ، از ديگر طرح هاي گازرساني برشمرد و گفت : در اين طرح که 700 خانوار روستايي را از نعمت گاز برخوردار مي کند با هزينه اي افزون بر 5 ميليارد و 510 ميليون ريال اجرا مي شود . مهندس ييلاقي افزود : همچنين گازرساني به روستاهاي ابراهيم آباد ، فيروزآباد ، عزيزآباد ، ده شيخ ، احمدآباد ، تقي آباد ، همت آباد ، دولت آباد و خيرآباد آغاز شده است . وي اعتبار صرف شده براي اين طرح را بالغ بر 540 ميليون ريال اعلام کرد و گفت : به زودي 1000 خانوار اين روستاها از نعمت گاز طبيعي برخوردار مي شوند .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
هنري 2
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته