جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/06/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4512

 خبر 

 منتفي شدن افزايش قيمت مسکن مهر

رئيس انجمن انبوه‌سازان از برگزاري جلسه‌اي با حضور عباس آخوندي وزير راه و شهرسازي براي همفکري با انبوه‌سازان در مورد تعيين بهاي مسکن مهر خبر داد.ايرج رهبر رئيس انجمن انبوه سازان در گفت‌وگو با ايلنا؛ با اشاره به خبر منتفي شدن افزايش قيمت مسکن مهر گفت: در هفته گذشته در بازديد وزير راه و شهرسازي از شهر جديد پرديس ايشان از منتفي شدن افزايش قيمت مسکن مهر خبر داد، اين در صورتي بود که در آن زمان اطلاعاتي که به جناب وزير داده‌ بودند کامل و درست نبوده است.

وي افزود: در اطلاعاتي که به جناب وزير داده بودند انبوه‌سازن را زياده‌طلب عنوان کرده بودند و از افزايش مصالح از زمان قرارداد تاکنون خبري به وزير نداده بودند که قرار است در اين جلسه‌اي که با وزير راه و شهرسازي برگزار مي‌کنيم تمام اين اطلاعات به صورت شفاف به ايشان داده شود.

رهبر خاطرنشان کرد: خوشبختانه خود وزير اعتقاد دارد که بايد کارها کارشناسي شده صورت گيرد، دولت کنوني دولت تدبير و اميد است و با تدبير کارها را جلو خواهد برد.

رئيس انجمن انبوه‌سازان اضافه کرد: قرار است در جلسات خصوصي‌تر ايشان با انبوه‌سازان وضعيت بازار و کار را به طور کامل به ايشان توضيح دهيم درحال حاضر ايشان مسئول دو طرف قضيه هستند که شامل ما و مردم مي‌شود و بايد تعادل را در هر دو طرف برقرار کند تا کسي از قيمت‌هاي غيرواقعي ضربه نخورد.

وي ادامه داد: قرار است ما در اين جلسه به وزير راه و شهرسازي پيشنهاد تشکيل کارگروهي از نمايندگان هر دو طرف بدهيم تا در اين کارگروه الگويي براي قيمت‌گذاري ايجاد شود تا هم تورم ايجاد نشود و هم انبوه‌سازان زيان نبينند.

رهبر با اشاره به عملکرد انبوه‌سازان در کشور اظهار داشت: توليد ساختمان در ايران و انبوه‌سازي شايد جزو رده‌هاي اول در دنيا باشد ولي اگر تدبيري در اين حوزه‌ نباشد و قيمت‌ها آن طور که بايد، تعيين نشود مطمئناً بسياري از شرکت‌ها ضرر خواهند ديد و بعد از آن بايد دست به دامن شرکت‌هاي خارجي مانند کوزوي ترکيه شويم. وي در ادامه سخنان خود به قيمت مصالح در زمان قرارداد انبوه‌سازان اشاره کرد و گفت: در زمان قرارداد قيمت‌ها بسيار پايين بود مثلاً فولاد و مصالح کيلويي 500 تومان خريداري مي‌شد ولي الان به 2300 تومان رسيده است همين تفاوت‌ها باعث افزايش قيمت مي‌شود، ولي اگر دولت بتواند جلوي افزايش آن را بگيرد، ما باز با همان قرارداد قبلي تحويل مي‌دهيم ولي اگر قيمت‌ها به همين مقدار بالا رود به سازندگان فشار مي‌آيد و به صرفه نيست که به همان قيمت قبلي مسکن‌ها را تحويل دهند.

رهبر در پايان افزود: اميدوارم در اين دولت مانند زماني که مطالبات پيمانکاران به حدي رسيد که عده‌ زيادي از پيمانکاران ورشکست شدند، نشود؛ ما نمي‌خواهيم مانند چند سال پيش ضرر کنيم لذا از دولت و وزير جديد خواهان رسيدگي به مطالبات خود هستيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته