جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/06/12 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4515

 ايران زمين 

 برون سپاري امور اجرايي منابع طبيعي ضروري است

مدير کل حفاظت و امور اراضي منابع طبيعي و آبخيزداري استان البرز بر ضرورت توسعه مشارکت‌هاي مردمي در حفظ و احياي منابع طبيعي و برون سپاري امور اجرايي تأکيد کرد. "حسين ميررجبي" در گفت‌و گو با خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با اشاره به ضرورت برون سپاري امور اجرايي جهت تقويت رويه‌هاي حفاظت منابع طبيعي، گفت: الکترونيکي کردن فرايند‌ها بايد سريعتر انجام شود. وي افزود: بايد نظام جامع مالکيت اراضي که بر اساس آن حقوق دولت و مردم رعايت مي‌شود از طريق اعتماد سازي بين اين دو نهاد ايجاد شود. مير رجبي تأکيد کرد: همکاري دستگاه‌هاي اجرايي، جلب مشارکت مردمي، فرهنگ‌سازي و اعتمادسازي اقشار جامعه با رعايت حقوق متقابل دولت و مردم ضروري است. مدير کل حفاظت و امور اراضي منابع طبيعي و آبخيزداري استان البرز، ادامه داد: اجراي طرح کاداستريکي از طرح‌هاي سازمان است که در حال حاضر در دست اجرا است که بر اساس اين طرح اطلاعات کامل اراضي ملي و دولتي در سامانه بانک زمين ثبت، طبقه‌بندي و بررسي مي‌شود.

افتتاح پتروشيمي مهاباد به 93 موکول شد

اروميه - خبرنگار آفرينش

افتتاح پتروشيمي مهاباد در سالهاي اخير خبري مسرت بخش براي مردم منطقه بود که تاكنون رنگ واقعيت نگرفته و افتتاح طرح مهر ماندگاري که در آخرين وعده مسئولان قرار بود تا خرداد 92 آماده بهره برداري شود به سال 93 موکول شد. مجتمع پتروشيمي مهاباد که خبر جديد وعده افتتاح خود در شهريورماه 93 را شنيد، قرار بود 6 سال قبل افتتاح و مورد بهره برداري قرار گيرد ولي از سال 90 تاکنون نيز بارها شاهد عدم برگزاري مراسم افتتاح در تاريخ هاي تعيين شده بوديم. مدير عامل مجتمع پتروشمي مهاباد در جريان بازديد معتمدين مهاباد از اين مجتمع، گفت: اين طرح هم اكنون از 71 درصد پيشرفت فيزيكي برخوردار بوده و پيش بيني مي شود در شهريور 93 به بهره برداري رسيده و خط توليد آن به صورت رسمي آغاز به كار كند. محسن مجيدي افزود: براي احداث اين پروژه بيش از شش هزار ميليارد ريال اعتبار در نظر گرفته شده و در صورت تكميل و
راه‌اندازي آن روزانه افزون بر يك هزار تن محصول توليد و روانه بازار مصرف مي شود.

مديرکل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان اردبيل:

عسل‌هاي عرضه شده در کنار جاده‌ها غير ‌استاندارد است

اردبيل – مهدي حسين نژاد

مديرکل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان اردبيل گفت:‌ عسل‌هاي عرضه شده در کنار جاده‌هاي استان اردبيل غير‌استاندارد است و نبايد در جمع‌آوري فروشندگان قصوري صورت گيرد.هاشم علايي اظهار داشت: ما در چند نوبت از عسل‌هاي عرضه شده در کنار جاده‌ها نمونه‌برداري کرديم که متاسفانه اغلب عسل‌هاي آزمايش شده کنار جاده‌ها در اين استان غير‌استاندارد تشخيص داده شده‌اند.

وي با يادآوري اينکه وظيفه قانوني ما نيست که اين عسل‌فروشي‌ها را از کنار جاده‌ها جمع‌آوري کنيم، خاطرنشان کرد: ما نتيجه آزمايشات و نمونه‌برداري‌هاي خود را به دستگاه‌هاي انتظامي و قضايي ارسال کرديم تا آنها بتوانند با اين پديده زشت و تهديد‌کننده سلامت مردم برخوردي جدي داشته باشند.مديرکل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان اردبيل يادآور شد: اداره استاندارد و تحقيقات صنعتي استان بنا به وظيفه خود موضوع را با تاکيد بسيار به سازمان‌هاي مسئول، اطلاع‌رساني کرده است.

علايي گفت:‌ وظيفه قانوني ما نظارت بر رعايت استانداردهاي لازم از سوي کارخانه‌ها و واحدهاي توليدي است که پروانه خود را از وزارت صنعت، معدن و تجارت گرفته‌اند. اين مسئول عنوان کرد: در حيطه وظايف ما نيست که از واحدهاي عرضه‌کننده عسل‌هاي تقلبي که بدون کسب مجوز لازم بسته‌بندي شده و به صورت غير‌استاندارد عرضه مي‌شود دخالتي داشته باشيم که لازم است در اين زمينه مسئولان انتظامي، قضايي و بهداشتي و تعزيرات حکومتي ورود پيدا کرده و در اين امر اقدامات لازم را انجام دهند.

فرماندار ساوجبلاغ:

متروي هشتگرد تا پايان سال راه‌اندازي مي‌شود

فرماندار ساوجبلاغ از بهره‌برداري متروي کرج - هشتگرد تا پايان امسال خبر داد.به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) - علي حدادي، با بيان اين مطلب، افزود: با تمهيدات انجام شده و با تأمين اعتبارات لازم، خط متروي کرج - هشتگرد تا پايان سال 92 به بهره‌برداري مي‌رسد.وي اظهار کرد: بدون شک راه‌اندازي اين خط تأثير به سزايي در صرفه‌جويي وقت و هزينه مردم و سرعت دهي به سفرهاي درون شهري آنها خواهد داشت.او خاطرنشان کرد: علاوه بر اين سفر با سيستم قطار شهري ضريب امنيت جان مسافران را بالا مي‌برد و بدون شک از آمار تصادفات مي‌کاهد.او افزود: عمليات ساخت و آماده‌سازي اين مسير 5. 26 کيلومتري با هزينه دويست و 20 ميلياردتومان انجام شده است.وي اظهار کرد: قرارداد روسازي و ريل گذاري اين طرح ملي نيز به مبلغ يكصد و 80 ميليارد تومان با پيمانکار مربوطه منعقد شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته